1. خانه
  2. صفحه کابینت سرامیک
صفحه کابینت سرامیک-آیین کابینت

صفحه کابینت سرامیک

صفحه کابینت سرامیک.یکی  نوع دیگر از محصولاتی که می توانید برای پیشخوان آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید اسلب سرامیک های پرسلان می باشد.این نوع صفحه کابینت دارای تنوع رنگی بسیار بالایی از طیف های رنگی روشن و تیره می باشند. امروز می خواهیم بصورت کلی صفحه کابینت های سرامیک را برای شما توضیح بدهیم  اینکه ضخامتش چه مقدار می باشد، ابعاد اسلب های سرامیک های پرسلان به چه شکلی می باشد، ویژگی های این صفحات به چه شکل می باشد، مزایا و معایب سرامیک های پرسلان؟ این صفحات مناسب برای چه مدل از کابینت ها  می باشند؟ معرفی برند های داخلی و خارجی اسلب سرامیک پرسلان؟ همچنین بررسی قیمت سرامیک پرسلان و تفاوت قیمتی سرامیک ها و تفاوت قیمت سرامیک ها با مابقی متریال هایی که می توانید بر روی کانتر مورد استفاده قرار دهید. با  آیین کابینت در ادامه مطلب همراه باشید.

قبل از شروع مقاله باید به مواردی توجه کنیم تا زمانی که این متریال برای آشپزخانه خود مورد استفاده قرار میدهیم بهترین اتفاق ممکن برای آشپزخانه ما اتفاق بیافتد.

همانطور که میدانید متریال سرامیکی که برای روی کابینت بعنوان صفحه مورد استفاده قرار  میگرد تفاوت بسیار زیادی با سرامیکهای معمولی که در کف خانه استفاده می شود دارد .این سرامیک ها در ضخانت ۱۲ میلی متر و در چندین مرحله بیشتر مراحل پخت بر روی آن انجام می شود. همین عامل باعث می شود پرسلان کاملا در برابر فشار ،خط و خش و همچنین دمای بسیار بالا مقاوم باشد. از مهم ترین نکاتی که در زمان انتخاب این متریال باید در نظر بگیریم این می باشد که پرسلان به هیچ عنوان ابزار پذیر نمی باشد و فقط می توانید این محصول را برای کابینت های مدرن و نئوکلاسیک مورد استفاده قرار دهید. سرامیک علاوه برا محاسن بسیار زیادی که دارد معایب خاص خودرا نیز دارد از مهم ترین این معایب مقاومتش در برابر ضربه می باشد. اگر این محصول را به خوبی آهن کشی نکنیم کاملا در برابر ضربه آسیب پذیر می باشد. یک نکته بگیم که صفحات مصنوعی برای این موضوع به وجود آمده که نقاط ضعف محصولات طبیعی را پوشش بدهند . اما هر کدام از متریال هایی که انتخاب می کنید، کامل نیست  و معایب خاص خودش را دارد. شما زمانی که سرامیک را انتخاب می کنید از این موضوع مطمئن هستیدکه کاملا در برابر خط و خش ،گرما و حرارت مستقیم مقاوم می باشد اما بعضی از نکات هم هستند که باید در نظر بگیرم به عنوان مثال رگه هایی که در روی سرامیک می بیند هیچ موقع در مغز کار وجود ندارد و مورد بعدی شکننده بودن و خط درز در هنگام اتصال می باشد. کاملا باید تمامی موارد را در نظر بگیرم چون تمامی متریال هایی که برای صفحه پیشخوان مورد استفاده قرار می گیرد قیمت بالایی دارد پس باید در انتخاب دقت کنیم. صفحه کابینت سرامیک تولید شده در کشور به رنگ مات و یک فنیش برجسته می باشد، شش ماه دوم سال۱۴۰۰ شرکت پرسلان زیگما محصولی به نام پاتاگئویا تولید کرد که فنیش براق داشت. این کالا فروش چندان بدی نداشت ولی زمانی که از براقیت حرف میزنم باید بدانیم که دیگر خاصیت ضد خط و خش بودن را نداریم. از مهم ترین عامل هایی که باعث می شود این متریال را مورد استفاده قرار دهیم این می باشد که پرسلان به صورت بوک مچ اجرا می شود. به عنوان مثال می توانید بین کابینتی و صفحه کابینت خود را ست کنید و تمامی رگه ها شبیه به پازل در امتداد هم باشند. طراح ها و رنگ ها در این متریال بسیار جذاب می باشد تمامی رنگ ها دارای رگه های جذابی می باشد که میتوانید مورد انتخاب قرار دهید. یک نکته خیلی اساسی وجو دارد آن هم انتخاب یک اجرا کننده بسیارماهر می باشد. چون به دلیل سفتی این محصول باید در نظر داشته باشیم بایستی اجرا کننده ماهر داشته باشیم. در ادامه مطلب همراه آیین کابینت باشید.

صفحه کابینت سرامیک چیست؟

وقتی صحبت از سرامیک می شود ذهن اکثریت به سمت کف یا دیوار می رود و اصلا به ذهن ما نمیرسید که بشود سرامیک را برای صفحه رویه کابینت مورد استفاده قرار داد. اما با پیشرفت تکنولوژی در زمینه کاشی و سرامیک موفق به تولید سرامیکی به ضخامت ۱۲ میلی متر شده اند  که میتوانید بدون هیچ نگرانی برای صفحه کابینت خود مورد استفاده قرار دهید. نام این سرامیک را در صنعت کاشی و سرامیک به پرسلان معروف می باشد. میشه به زبان بسیار ساده گفت تفاوت کلی این سرامیک نسبت به سرامیک های معولی فرآیند پخت بیشتر می باشد این سرامیک ها نسبت به سرامیک های معمولی ۲ الی ۳ بار بیشتر  در فرآیند پخت قرار می گیرد. میشه گفت مهم ترین عامل در مقاومت این محصول می باشد.

اسلب های سرامیک پرسلان چیست؟

اولین مرحله در تولید این سرامیک ها استفاده از خاک و سنگ مناسب می باشد. خاک و سنگ را به اندازه دلخواه خود برای تولید سرامیک پودر می کنند .مرحله دوم در این فرآیند تولید دوغاب مناسب و متناسب با نیاز برای تولید سرامیک های پرسلان می باشد . پس از ساخت دوغاب ، ماده موجود آمده شده را از الک رد می کنند و در مخزن های دارای همزن میریزند بعد از این فرآیند وارد مرحله ساخت بیسکویت می شوند. سپس این بیسکویت ها در فرآیند پخت قرار می گیرند و طرح مورد نظر با استفاده از اسکن بر روی سرامیک ها قرار می گیرد و مراحل پخت بر روی سرامیک ها انجام میگرد تا به کیفیت مورد نظر خود برسند. تنها تفاوت سرامیک های معمولی با سرامیک های پرسلان در تعداد دفعات پخت می باشد.

ویژگی های صفحه کابینت سرامیک

از مهم ترین ویژگی های این صفحه کابینت می شود به موارد زیر اشاره کرد که در این قسمت توضیحات کاملی در مورد هریک از ویژگی ها آن به شما گفته میشود .
۱-مقاوم بودن در برابر آب
یکی از ویژگی ها یی که  باید هر صفحه کابینتی که در آشپزخانه استفاده میشود  باید داشته باشد مقاوم بودن و ضد آب بودن در برابر آب می باشد.
۲-مقاومت در برابر لکه
در صورت ریخته شدن، چای ، قهوه ویا شربت بر روی این صفحات  هیچگونه لکه ای به علت داشتن سطح غیر قابل نفوذ و یک پارچه  جذبی در سطح ایجاد نمی شود.
۳-دوام در برابر ضربه
سرامیک های پرسلان مورد استفاده در اشپزخانه از نظر مقاومت در برابر ضربه و فشار دوام بالاتری دارد نسبت به سرامیک و کاشی معمولی دارند.

۴-مقاومت در برابر خط و خش
به عنوان مثال اگر بر روی این صفحات کلید و چاقو بکشید هیچگونه خط و خشی  بر روی سطح ایجاد نمی شود.
۵-مقاومت در برابر گرما
این سرامیک بخاطر پخت در کوره هیچگونه آسیبی در برابر شوک حرارتی و گرمای مداوم بر روی آن ایجاد نمی شود.
۶-آنتی باکتریال
این ویژگی در تمامی سرامیک های تولید پرسلان وجود ندارد.
۷-نظاف آسان
این صفحات کابینت را میتوانید به راحتی با استفاده ازدستمال های مربوط  به نظافت تمیز کاری کنید.در صورت نیاز می توانید به راحتی با استفاده از مواد شوینده به راحتی تمامی سطح را تمیز کنید.

صحفه کابینت پرسلان در چه کابینت هایی مورد استفاده قرار می گیرد.

میشه گفت یکی از معایب صفحات سرامیکی ابزار خور نبودن سرامیک می باشد. همین عامل باعث این موضوع شده است که نمیتوان سرامیک را برای کابینت های کلاسیک و ممبران مورد استفاده قرار داد وسرامیک به علت خواصی که دارد به هیچ عنوان نمی شود ابزار زد. این متریال بیشتر مناسب کابینت های مدرن و نئوکلاسیک می باشد. زیرا در این مدل ها ابزار مورد استفاده فارسی می باشد و در نهایت برای اینکه قسمت فارسی شده تیز نباشد یک پخی بر سطح فارسی ایجاد می شود که اصطلاحا کنیک گفته می شود و برای استفاده شما ایجاد میشود تا آسیبی برای استفاده کننده ایجاد نکند .

انواع برند های مورد استفاده در صفحه کابینت سرامیک

از برند های معروف سرامیک پرسلان می شود به سرامیک راک که یکی از معروف ترین برند های سرامیک پرسلان می باشد اشاره کرد. دفتر مرکزی این شرکت در کشور امارت می باشد. می توان گفت این شرکت یکی از زیبا ترین و شیک ترین سرامیک های پرسلان را  در مدل ها و شکل های مختلف تولید کرده است.

برند های سرامیک پرسلان ایرانی

در کشور عزیزمان ایران دو شرکت به تولید سرامیک پرسلان پرداخته اند که از معروف ترین این شرکت ها می شود به سرامیک پالرمو و همچنین زیگما اشاره کرد. میتوان گفت این دو محصول جزو بهترین محصولات تولیدی در کشور می باشد.

سرامیک های پرسلان زیگما

اسلب های سرامیک زیگما در ۱۵ رنگ تولید و روانه بازار کشور شده است. ابعاد اسلب های این شرکت ۱۵۰*۳۲۰ می باشد و ضخامت ۱۲ میلی متر میباشد. تمامی تولیدات این شرکت رنگ مات دارند اما تنها در یک رنگ براق متفاوت می باشند.

سرامیک پرسلان پالرمو

یکی دیگر از تولید کنندگان بزرگ سرامیک اسلب شرکت پالرمو میباشد این سرامیک ها در ابعاد ۳۰۰*۱۵۰ تولید و روانه بازار شده است.

صفحه کابینت سرامیک پرسلان چیست؟

صفحات کابینت سرامیک جزو بهترین انتخاب ها برای کابینت مدرن شما می باشد. این محصول از خاک رس در دما و فشار  زیاد در چندین مرحله پخت  میشود .

 ویژگی های صفحه کابینت سرامیکی چیست؟

از مهم ترین ویژگی های این محصول می شود به ضد خط و خش بودن، مقاومت و دوام در برابر فشار و دما، آنتی باکتریال ، ضد آب بودن اشاره کرد .

منبع : کابین نت