1. خانه
  2. صفحه کابینت کوارتز
صفحه کابینت کوارتز-آیین کابینت

صفحه کابینت کوارتز

صفحه کابینت کوارتز : یکی دیگر از محصولات  مورد استفاده در صفحه کابینت می باشد و این صفحه کابینت را می توان شبیه ترین سنگ مصنوعی  به سنگ طبیعی نام برد ،  امروز می خواهیم در مورد تمامی برند های کوارتز و اینکه چرا کوارتز برای صفحه انتخاب کنیم ، ویژگی  های سنگ کوارتز چیست و به چه شکل است،  صفحه کابینت کوارتز به چه شکل تولید می شود؟ صفحه کوارتز چه رنگ های دارد؟ چه برند های کوارتزی در ایران موجود می باشد و تمامی اطلاعاتی که نیاز دارید برای انتخاب صفحه کابینت کوارتز برای شما توضیح دهیم . با آیین کابینت همراه باشید.

قبل از شروع مقاله بهتر است یک سری از اطلاعات را راجب کوارتز بدانیم.

کوارتز مهندسی شده برای صفحه کابینت ، ۹۳ درصد از سیلیس تشکیل شده اند و مابقی از دانه های رنگی و …. تشکیل شده است.از مهم ترین مواردی باید در انتخاب این سنگ مصنوعی بدانید.این می باشد که این متریال کاملا ضد آب می باشد، آنتی باکتریال، در مقابل خش مقاوم می باشد،در مقابل لکه کاملا مقاوم می باشد. قابلیت ابزار خوری بالا و بسیاری دیگر. صفحه کابینت کوارتز را می توانید در تمامی مدل های کابینت مانند مدرن،کلاسیک و نئوکلاسیک مورد استفاده قرار دهید. صفحات کوارتز در دو مدل وارداتی و داخلی در بازار کشور موجود می باشد. از معروف ترین برند های وارداتی می شود به سایلستون، هنکس و … نام برد.  از برند های داخلی می توان به برند استون، کایند استون، فلات سنگ آسیا اشاره کرد. از مهم ترین کاربرد های کوارتز می توان به استفاده در آشپزخانه برای صفحه کابینت، برای میز کانتر، استفاده آزمایشگاه ها، محیط های بهداشتی، بیمارستان اشاره کرد. بیشترین ضخامت های که مورد استفاده قرار می گیرد ۱۲ میلی متر می باشد. یکی از مهم ترین محاسن کوارتز داشتن رنگ های مختلف در تمامی طیف های رنگی می باشد. البته میشه گفت مهم ترین نکته در رابطه با این موضوع این می باشد که تمامی رگه ها در عمق کار نیز تکرار شده است. از دیگر موارد می شود به مقاومت در برابر حرارت را هم گفت. این محصول کاملا در برابر شوک حرارتی و همچنین در برابر حرارات مستقیم مقاوم می باشد. از دیگر ویژگی این محصول می توان گفت در طی مدت زمان هیچگونه تغییر رنگی بر روی آن صورت نمی گیرد. بصورت کلی کوارتز می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای کانتر یا صفحه کابینت شما باشد . زمانی که این محصول را در برابر مابقی محصولات قرار می دهیم می بینمیم کامل ترین محصول ، کوارتز می باشد. در ادامه مطلب همراه ماباشید که تمامی قسمت هایی که در بالا گفتیم به صورت تخصصی بررسی می کنیم تا به بهترین نتیجه ممکن در انتخاب خود برسید.

سنگ کوارتز چیست؟

اصلی ترین ماده تشکیل دهنده صفحات کوارتز سیلس می باشد. در تولید کوارتز مهندسی حدودا بین ۹۰ الی ۹۵ از سیلیس بی رنگ استفاده می شود. (سیلیس یک عنصر بسیار سخت و در رنگ های بی رنگ و خاکستری در طبیعت وجودی دارد. سیلیس از نظر فراوانی دومین عنصر موجود در سطح زمین می باشد) کوارتز را در دما و فشار زیاد در محیط خلع تولید میکنند.

ویژگی های صفحه کابینت کوارتز

بیشتر صفحه کابینت های کوارتز دارای ویژگی های مشترک می باشند در پایین بصورت جداگانه تمامی ویژگی های این صفحات را بررسی می کنیم.

حتما بخوانید: صفحه کابینت کورین

*ضد آب بودن
تمامی صفحات کوارتز به علت وجود داشتن سیلیس کاملا ضد آب می باشد و می توانید علاوه بر صفحه کابینت در روشویی مورد استفاده قرار دهید.
*مقاومت در برابر لکه
صفحات کوارتز به علت فراوری که در محیط خلع بر روی آن صورت می گیرد مقاومت بسیار بالایی در برابر لک پذیری دارند.
*آنتی باکتریال بودن
در سطح کوارتز مهندسی برای صفحه کابینت به هیچ عنوان منفذی وجود ندارد .
*مقاومت در برابر ضربه
به علت استفاده شدن سیلیس در ساخت این صفحات مهندسی این سنگ مصنوعی دوام و مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد.
*قابلیت ابزار خوری
صفحه کابینت کوارتز را می توانید برای تمامی مدل های کابینت مورد استفاده قرار دهید. به راحتی این محصول در تمامی موارده  مورد نظر شما ابزار می خورد.
*مقاومت در برابر گرما(شوک حرارتی)
این محصول کاملا در برابر گرما مقاوم میباشد و می توانید در تمامی مدل های کابینت گاز را بر روی آن محصول مورد استفاده قرار دهید.
*مقاوم بودن در برابر خط و خش
این محصول به علت داشتن سختی بالا به راحتی بر روی آن هیچگونه خط و خشی ایجاد نمیشود .

موارد کاربرد و استفاده از صفحه کابینت کوارتز

یکی از مهم ترین کاربرد های کوارتز استفاده در آشپزخانه برای صفحات پیشخوان ومیز جزیره و کانتر می باشد. این سنگ مصنوعی به علت داشتن ویژگی های گفته شده بالا خاصیت ابزار خوری دارد و می توانید این سنگ را برای تمامی مدل های کابینت مثل مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، ممبران و …. مورد استفاده قرار دهید. از دیگر کاربرد های این محصول می توان به ساخت روشویی اشاره کرد .صفحات کوارتز به علت داشتن خاصیت آنتی باکتریالی  که دارد می توانید به راحتی در محیط های بهداشتی مانند سرویس های بهداشتی، بیمارستان ها، محیط های آزمایشگاهی ، رستوران ها و غذاخوری ها مورد استفاده قرار داد و هیچگونه مشکلی برای شما به وجود نمی آورد. همچنین می توانید این سنگ ها را  برای میز های مدیریتی نیز استفاده نمود. میشه گفت این سنگ ها را می توانید در تمامی محیط های داخلی مورد استفاده قرار دهید.

بهترین برند های کوارتز های خارجی

کوارتز سایلستون:

می توان گفت این کوارتز یکی از معروف ترین کوارتزهای خارجی موجود در بازار ایران می باشد. این محصول حدود ۲۰ سال توسط شرکت کوزنتیو در اسپانیا تولید شد . این شرکت توانسته با بکار گیری تکنولوژی سنگ با خاصیت گرانیت و زیبایی مرمریت تولید کند همین امر سبب شده شرکت سالیستون یکی از معروف ترین تولید کننده صفحات کوارتز شود. این محصول به علت تحریم و همچنین توانایی تولید در درون کشور دیگر وارد کشور عزیزمان ایران نمی شود . کوارتز سایلستون از ۹۰ الی ۹۳ درصد سیلیس یا همان کوارتز تولید می شود.

بهترین برند های کوارتز های داخلی

کوارتز توتم(فلات سنگ آسیا): یکی از بهترین شرکت تولید سنگ مصنوعی کوارتز در کشور و همچنین خاور میانه می باشد. توتم کوارتز در شهرک صنعتی مورچه خور اصفهان تولید می شود .کوارتز توتم دارای ۲۱ نوع رنگ و شکل  مختلف اعم از کوارتز های دانه دار و هم از کوارتز های رگه دار (با رگه های ریز و درشت) تولید و روانه بازار شده است. از معروف ترین تولیدات این شرکت می توان کوارتز توتم ۶۱۰۶ را نام برد.
کوارتز برد استون(آذرین پارس): یکی دیگر از شرکت های تولید کننده کوارتز در کشور می باشد این شرکت در سال ۱۳۸۷ در شهر خرم آباد لرستان تاسیس شده و شروع به تولید کوارتز مهندسی کرده است. کوارتز برد استون ۱۴ نوع رنگ و همچین در طرح های رگدار و همچنین دانه دار تولید و روانه بازار شد . این کوارتز نیز مانند مابقی کوارتز ها  قابل استفاده در تمامی مدل های کابینت می باشد. از معروف ترین این کوارتزها می شود به کد ۱۰۰۲ و ۱۰۰۴ اشاره کرد.
کوارتز کایند استون(سنگ آفرینان کوشا) در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است. این شرکت در شهر ازنا لرستان اقدام به تولید سنگ های مهندسی کوارتز کرده اند از معروف ترین کوارتز های این شرکت می توان به کلکته گلد و همچنین مارکینا شاره کرد.

ابعاد و ضخامت سنگ و صفحه کوارتز

ابعاد بیشتر اسلب های کوارتز مورد استفاده برای آشپزخانه بین ۱۴۵ سانتی متر و ۳۰۰سانتی متر می باشد. ضخامت  اسلب کوارتز می توان به سه دسته ۱۲ میلی متر، ۲۰ میلی متر، ۳۰ میلی متر  تقسیم کرد.

نحوه انجام سفارش اجرای کوارتز صفحه کابینت

پس از انتخاب مدل کابینت خود به عنوان مثال کابینت مدرن، کلاسیک یا نئو کلاسیک و همچنین انتخاب رنگ مورد نظر خود برای کابینت می توانید بهترین انتخاب را برای صفحه خود داشته باشید. پس از نصب کابینت خود کارشناسان اجرا کننده کوارتز  برای اندازه گیری  دقیق صفحه کابینت شما  به محل پروژه می آیند(نکته در نظر داشته باشد اگر کابینت ممبران ویا کلاسیک دارید باید تمامی ستون و نما ها وصل شود تا کارشناس به راحتی اندازه گیری خود را انجام دهند) . پس از انداز گیری و انتخاب کوارتز مورد نظر شما .اسلب وارد کارخانه می شود. اجرا کننده سنگ مصنوعی به ۲ روش می تواند کوارتز هارا برش بدهند روش اول برش با دست می باشد و روش دوم برش با واتر جت می باشد. البته این موضوع قابل ذکر می باشد که زمانی که اجرا کننده سنگ را با واتر جت برش بدهد هم هزینه بالاتری دارد و هم اینکه میزان تمیزی کار بسیار بالا می رود. پس برش کاری اولیه صفحات، قسمت های سینک و گاز برش میخورد. پس برش ها  ، مرحله آهن کشی در زیر صفحات صورت می گیرد که برای نصب بروی کار آماده باشد. یک مسئله مهم  زمانی است که صفحات شما نیاز به ابزار داشته باشد. اگر جنس انتخابی شما کوارتز ۱۲ میلی متر باشد می بایست با استفاده از چسب سنگ قسمتی برای زدن ابزار اضافه شود که با استفاده از ضخامت بتواند ابزار مورد نظر خود را اجرا بکنند. پس از انجام تمامی این امور سنگ آماده می شود برای انتقال از کارخانه به منزل شما تا بروی جایگاه تعیین شده قرار گیرد .

هزینه ساخت صفحه کوارتز

کوارتز با توجه به مابقی صفحات مورد استفاده در کانتر قیمت نسبتا مناسبی دارد با توجه به جدول زیر می توانید قیمت هارا با مابقی کوارتز ها ، مارمونایت، کورین، سنگ طبیعی مقایسه کنید و به نتیجه مورد نظر خود برسید .

کانترتاپ کوارتز چیست؟

یکی دیگر از موارد استفاده صفحه کابینتی کوارتز را میتوان ساخت جزیره و یا کانتر کوارتز اشاره کرد. کوارتز به دلیل ساختار یک پارچه که دارد می توانید در کانتر خانه نیز مورد استفاده قرار بگیرید. یکی از عوامل بسیار مهم برای میز کانتر سایز اسلب می باشد. سایز اسلب های کوارتز همنطور که در بالا گفتیم بین ۱۴۵ * ۳۰۰ می باشد. این عمل باعث این موضوع می شود که هر سایزی که برای جزیره استفاده می کنید نگران درز نباشید. می توان گفت کوارتز یکی از بهترین متریال هایی می باشد که می توانید برای کانتر مورد استفاده قرار دهید.

مزایا و معایب صفحه کابینت کوارتز

خوب یکی از اصلی ترین مواردی که برای انتخاب یک صفحه کوارتز مناسب بایستی در نظر داشت مزایا و معایب این صفحات می باشد. از مزایا صفحات کوارتز می توان به آنتی باکتریال بودن، ضد لک بودن، سطح غیر متخلخل، مقاوم بودن در برابر ضربه، طول عمر بالای  این صفحات نام برد.
معایب
از مهم ترین معایب  این سنگ میشود به داشتن درز در هنگام اتصال  بین دو کوارتز اشاره کرد .

صفحه کابینت کوارتز چیست؟

بیشتر صفحات کوارتز  از ۹۳ درصد کوارتز و ۷ درصد از دانه های رنگی و چسب و … تشکیل شده است. این متریال تنوع رنگی مختلفی دارد. این محصول در تمامی طیف های رنگی از تیره تا روشن در بازار کشور موجود می باشد.

بهترین برند های صفحه کابینت کوارتز چیست؟

از معروف ترین برند های وارداتی می توان به سایلستون  و هنکس اشاره کرد .این محصول داخل کشور نیز تولید می شود . از برند های تولید داخل می توان به کوارتز توتم،برد استون و کایند استون اشاره کرد.

منبع : کابین نت