1. خانه
  2. دکوراسیون اداری
دکوراسیون اداری-آیین کابینت

دکوراسیون اداری

دکوراسیون ادرای،برای اینکه بتوانیم یک طراحی زیبا در محیط اداری خود داشته باشم .قبل از شروع طراحی دکوراسیون داخلی و یا انجام آن به چند سوال برای رسیدن به نتیجه بهتر جواب بدهیم .

فضای مورد نیاز ما برای انجام امور ادارای باید به چه شکل باشد؟ ابعاد و متراژی که برای انجام کار نیاز داریم باید به چه شکل باشد؟ یا اینکه متراژی که می بایست طراحی در انجام شود چه مقدار می باشد؟ چند کارمند قرار است در اتاق ها برای انجام کار قرار بگیرند ومشغول کار شوند؟ و خیلی از سوال های دیگر که در ادامه مطلب به آن ها می رسیم تا بتوانیم به راحتی محیطی که مد نظر می باشد به بهترین صورت ممکن طراحی کنیم. همیشه و همیشه  این موضوع را در ذهن داشته باشیم بهتر است قبل از انجام هر کاری ابتدا با توجه به سلیقه و همچنین کاربرد آن یک طراحی در ذهن خود ترسیم و توسط یک طراح ، طراحی شود بعد از آن با استفاده ازآن طرح به دنبال خرید وسایل مورد نیاز خود برویم . در ادامه کارشناسان آیین کابینت به شما عزیزان کمک می کنند تا بتوانید به بهترین نتیجه ممکن برای طراحی و اجرا برسید. همراه آیین کابینت باشید.

اولین گام در طراحی دکوراسیون اداری

اولین چیزی که ما در طراحی محیط اداری باید در نظر داشته باشیم و توجه کنیم مقدار امکانات و متراژ می باشد. بعد از مشخص شدن امکانات و مقدار فضا که در اختیار ما قرار دارد باید بدانیم چه خواسته و چه نیازی داریم. به عنوان مثال دو شرکته دکواراسیون داخلی و خبرنامه یا مجله در نظر بگیرید.شرکت دکوراسیون داخلی به یک محیط کاملا آرام با تفکیک نیاز دارد. اما شرکت های خبرنامه یا مجله نیاز به محیطی دارد که کاملا کارمندان بتوانند تبادل نظر درآن انجام دهند و محیط کاملا پر سروصدا می شود.علاوه بر این موضوع باید در نظر داشت که باید محیط علاوه بر کاربردی بودن باید زیبایی نیز داشته باشد تا همکاران شما احساس خوب را از محیط بگیرند تا در زمان ساعات کاری خود بهترین بازده را داشته باشند.

حتما بخوانید: دکوراسیون داخلی مدرن

دومین گام در طراح دکوراسیون اداری

پس از اتمام مرحله اول می بایست تمامی خواسته های خود را ترسیم کنیم . همیشه و همیشه این را در نظر داشته باشید بهترین نتیجه ممکن با استفاده از یک طراحی مناسب در کمترین زمان ممکن ، هزینه کم و بهترین متریال صورت می گیرد . پس از اینکه متراژ و نوع کسب کار خود را مشخض کردیم و تصیمیم خود را بابت طراحی گرفتیم ، بهتر این می باشد که با استفاده از یک کاغذ و مداد آنچه که در ذهن ما گذشته را ترسیم بکنیم و اگر بخواهید کار بسیار حرفه ای و زیباتر شود میتوانید به راحتی از طراحان سه بعدی کمک بگیرید تا طرحی که در ذهن شما می باشد بصورت ۳ بعدی طراحی کنند تا بتوانید از چند بعد محتلف به آن نگاه کنید و اگر تصمیم دارید تغییرات جزئی مثل تغییر رنگ و جا به جایی وسایل خود داشته باشید به راحتی انجام دهید تا در مسیری که انتخاب کردید به راحتی کار خود را انجام دهید.

سومین گام در طراحی دکوراسیون ادارای

پس از تصمیم گیری سبک طراحی و همچین ترسیم و طراحی ۳ بعدی می توان گفت مهم ترین مرحله یعنی اجرا شروع می شود. انتخاب تیم اجرای مناسب یکی از مهمترین دغدغه های صاحبان کسب وکار می باشد که آیا تیم اجرایی از متریال مناسب و استادکاران ماهر استفاده می کند ؟  آیا در زمان تعیین شده کار خود را انجام میدهند ؟  از مهم ترین دل نگرانی های صاحبان پروژه می باشد. پس میبایست برای انتخاب تیم اجرایی مناسب به موارد زیر توجه کنیم . از جمله ویژگی ها در انتخاب تیم اجرا باید در نظر داشت میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

انتخاب افراد متخصص و مجرب

یکی از مهم ترین ملاک ها و فاکتورها این می باشد که تیم اجرایی از افرادی استفاده کند که هر کدام در حیطه کاری خود متخصص و مجرب باشد که هم در مراحل کاری و هم در گذر زمان هیچگونه مشکلی مواجه نشود.
متعهد بودن : دیگر ویژگی مهم یک تیم اجرا متعهد بودن می باشد . به عنوان مثال یک دکوراسیون اداری در نظر بگیرد . شما چند تیم اجرایی در نظر دارید  برای اجرا پروژه ؟ هر کدام توضیحی میدهند برای زمان تحویل کار شما . شما باید شخصی انتخاب کنید که توضیح درستی برای زمان اجرا کار به شما می دهد . در نظر بگیرید شخصی زمان تحویل پروژه را برای شما دو هفته تعیین کرده است .میباست تیم اجرایی کار شما در مدت مشخص شده به شما عزیزان تحول دهد . مجریان در زمان تحویل بایستی همه روز گزارشی از کار خود را به شما بدهند تا شما صاحبان کسب و کار از تمامی مراحل انجام پروژه با خبر باشید.

چند ملاک و هدف بسیار مهم در انتخاب دکوارسیون ادرای

۱-طراحی محیط کسب کار شما باید کاملا خلاقانه و برای محیط کار کاملا بهینه شده باشد .
۲-استفاده از طراحی باز یا همان اپن آفیس برای حیطه کاری من وهم برای مشتری و هم برای همکارن ما  جذاب می باشد.
۳-انتخاب یک دکوراسیون اداری مناسب  می تواند علاوه بر زیبای و جذابیت تمام نقاط ضعف ما را تبدیل به قدرت بکند.

ویژگی یک دکوراسیون اداری مناسب

همانطور که همه ما می دانیم محیط کار ما خانه دوم ما می باشد پس باید انتخاب درستی انجام دهیم تا بتوان به همکاران خود حس خوب و پر از انرژی ایجاد کنیم .در این قسمت مهم ترین ویژگی های یک دکوراسیون اداری مناسب برای شما به اشتراک می گذاریم .
داشتن یک سبک مناسب در طراحی باعث می شود همکارن ما عملکرد و روحیه بهتری برای انجام کار داشته باشند.
چیدمان و هارمونی رنگ ها در کنار یکدیگر یکی از مهم ترین ارکان برای بالا بردن سطح انرژی افراد می باشد.
یک دکوراسیون کاری مناسب باعث می شود رادمان کاری افراد نیز بیشتر می شود.

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که باید در این طراحی در نظر بگیرم مشتریان می باشد که می بایست یک فضای بسیار زیبا و هیجان انگیز و آرام داشته باشیم تا بتواینم مشتریان برا ارائه کالا و یا خدمات خود آماده کنیم.

انواع سبک های دکوراسیون اداری

از انوع سبک های دکوراسیون ادارای می شود به سبک های مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، روستیک، کلاسیک تفسیریريا، ماورک، معاصر، هایتک، رترو و …. اشاره که که هر کدام را برای شما در ادامه مطلب توضیح میدهیم

ویژگی پلان باز و بسته

طراحی اداری به دو شکل تقسیم می شود پلان باز و پلان بسته حالا ویژگی های هر کدام را با یکدیگر مقایسه میکنیم

پلان باز:
دستری افراد به اطلاعات دیگر افراد
کار گروهی مفید تر و بهتر
جاگیری راحتر افراد در صورت کمبود جا
تمرکز کمتر افراد برای کار

پلان بسته
فضای شخصی بیشتر
تمرکز بالا تر افراد برای گرفتن تصمیم
فعالیت انفرادی بهتر
فضای کاری بیشتر

بخش های مختلف دکوراسیون اداری

سالن کنفرانس و سالن اجتماعات
سالن کنفرانس یکی از مهمترین بخش ها در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد برای طراحی وساخت سالن های کنفراس می بایست تجربه بسیار بالایی هم از نظر علمی و هم از نظر عملی داشته باشیم  تا بتوانیم به بهترین نتیجه ممکن برسیم یکی از مهمترین نکات در طراحی این می باشد که هیچگونه صدایی نباید به درون و همچنین به بیرون این سالن انتقال پیدا کند . درادامه  بصورت کامل این سالن کنفرانس را برای شما عزیزان توضیح میدهیم.

حتما بخوانید: دکوراسیون پذیرایی


پارتیش بندی
یکی دیگر از بخشهای مهم  ، استفاده از پارتیشن بندی مناسب می باشد اگر برای محیط کاری خود پلان بسته انتخاب کرده اید می توانید به راحتی با استفاده از پارتیشن ها محیط های خود را از یکدیگر جدا کنید.
دکوارسیون اتاق مدیرت
یکی دیگر از بخش های دکوراسیون اداری اتاق مدیرت می باشد که میتوانید با توجه به طراحی هایی که کرده اید اتاق مدیریت خود را نیز طراحی کنید .

نکاتی که باعث می شود که ما بتوانیم دکوراسیون اداری زیبا تری داشته باشیم.

استفاده از رنگ های پر انرژی برای همکارام و مشتری ها

هر کسب کاری متناسب با حیطه کاری و دیزاین داخلی خود بایستی رنگ مناسب را استفاده کنیم. در محیط های شرکتی به علت داشتن نظم و هماهنگی یک رنگ به محوریت انتخاب می شود که به آن رنگ سازمانی گفته می شود. در انتخاب این رنگ بایستی دقت کافی داشت تا بتوانید در طیف های گسترده رنگی طراحی و دیزاین داخلی خود را انجام دهید . همیشه قبل از انتخاب هر مدل یا رنگی یک طراحی سه بعدی باعث می شود تمامی ابعاد را در نظر بگیرید تا هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی کنید.

داشتن نور کافی(این موضوع شامل نورمصنوعی و طبیعی می باشد که اگر در هر کدام خلعی وجوداشته باشد باید جبران شود)

داشتن نور در تمامی طراحی ها یکی از مهم ترین الزمات می باشد. چون نور باعث می شود زیبایی محیط شما چندیدن برابر شود. نور پردازی در طراحی به دو قسمت تقسیم می شود .یک نور طبیعی و دو نور مصنوعی .برای زیبا تر شدن محیط بایستی بتوانید هر دو عامل در نظر بگیرید تا نتیجه بهتری داشته باشید. یک نکته در نظر داشته باشید همیشه که در انتخاب خود داشتن نور طبیعی در الویت خود قرار دهید تا در محیط کاری خود انرژی بالایی داشته باشید.

نحوه چیدمان و قرار گیری مبل ها

این موضوع بسته به متراژ و همچنین ابعاد مبل که خریداری می شود دارد. یک نکته در انتخاب مبل مناسب به شما عزیزان بگویم .مبلی را انتخاب کنید علاوه بر زیبای راحتی نیز داشته باشد.چون زمانی که شما برای یک جلسه تاخیر دارد و یا اینکه کسی منتظر شما می باشد کاملا احساس راحتی داشته باشد و ذهن مشتری جز کار شما درگیر مشکل دیگر نباشد تا بتواند به راحتی فرآیند فروش را انجام دهید.

چیدمانی که انجام می دهیم بایستی پر از انرژی باشد تا بازدهی بالاتر برود

از موارد دیگر که باید توجه داشته باشیم . بالا بودن سطح انرژی در محیط می باشد. یکی از ترفندهایی که انرژی محیط را بالا می برد چیدمان مناسب و با نظم می باشد. تمامی وسایل ها همچنان که بایستی نظم مناسب داشته باشند بایستی به گونه ای در کنار هم قرار بگیرد تمامی اصول و قواعد دکوراسیون در نظر بگیرید تا نظم،هماهنگی،تناسب و تعادل ایجاد شود.تا به بهترین نتیجه خود برسید.

طبق نیاز خود در هر موضوع کاری پارتیشن بندی مناسب را انجام دهیم.

همانطور که در قسمت های بالا گفتیم بسته به نیازی که داریم بایستی محیط کاری خودمان را دیزاین کنیم. به عنوان مثال یک شرکت معماری در نظر بگیرد. این شرکت کاملا به محیطی ساکت و با تمرکز بالا نیاز دارد تا بتواند طراحی مناسب را انجام دهد.در مقابل یک شرکت حبری در نظر بگیرید نیاز به یک محیط باز برا ی تبادل اطلاعات دارد. پس طبق نیازی که داریم باید پارتیشن بندی مناسب را انجام دهیم که هم در هزینه خود و هم در زمان خود صرفه جویی کنیم. امروز چه به غلت و چه به درست بیشتر شرکت ها ، محیط اداری پلان باز را برای کار حود  انتخاب می کنند .این موضوع سبب این می شود که فعالیت کارمندان توسط مشتری ها دیده شود .

داشتن سالن غذا خوری
داشتن یک اتاق فارغ از اتاق های شخصی برای استراحت
داشتن کشو وکمد برای وسایل کاری کارمندان
داشتن میز و صندلی مناسب با هر کاری برای همکاران