1. خانه
  2. دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک-آیین کابینت

دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک ، میتوان گفت بهترین انتخاب در بین تمامی سبک های  دکوراسیون داخلی می باشد . زمانی که اسم سبک کلاسیک را می شنویم کلماتی مثل :زیبایی و جلال، شکوه، شیک بودن، لاکچری، برگ برنده، لوکس، ظرافت، تقارن و تعادل، کلیشه، سنت و خیلی دیگر از کلمات که ممکن است به ذهن ما برسد. امروز قصد داریم در این مقاله در مورد تمامی ویژگی های دکوراسیون داخلی کلاسیک اعم از ساختار دیوار ،کف سقف، جنس متریال های مورد استفاده و وسایلی که می بایست برای این سبک از طراحی انتخاب کرد را با شما عزیزان دل صحبت کنیم تا بتوانید به بهترین نتیجه ممکن در انتخاب خود برسید.باکارشناسان آیین کابینت در ادامه مطلب همراه باشید.

دکوارسیون داخلی کلاسیک چیست؟

میشه گفت اولین نوع از سبک طراحی که هم در فضای بیرونی و هم در فضای داخلی ساختمان می باشد. خواستگاه این طرح  در زمان یونان و روم باستان بوده است که کارشناسان تاریخ شناسی به این نتیجه رسیده اند.مهمترین عواملی که این سبک از طراحی را با مابقی طراحی ها متفاوت می کند داشتن تقارن و تعادل می باشد و همچنین نظم بی نظیر دروسایل در کنار یکدیگر و رعایت کردن فاصله ها می باشد.از دیگر ویژگی ها که این سبک را متمایز می کند نسبت به مابقی طراحی ها استفاده از جزئیات در تمامی المان بزرگ و کوچک می باشد.

شکل ظاهری در دکوراسیون داخلی کلاسیک

زمانی که وارد یک خانه می شوید چه به عنوان مهمان و چه محل زندگی اولین چیزی هایی که نظر شما را به خود جلب می کند رنگ  و طراحی دیوار ها، متریال کف ، سقف، سرویس بهداشتی و آشپزخانه می باشد. در بین تمامی طراحی ها در سبک های مختلف زیباترین و شیک ترین دکوراسیون که نظر شما را جلب میکند کلاسیک می باشد. حالا از کدام قسمت ها میتوانیم متوجه بشویم آیا دکورما کلاسیک می باشد. ؟دیدن نوع گچ بری ، متریال کف و همچین آشپزخانه و اتاق نمیشن به شما کمک می کند تا نوع طراحی آن خانه به صورت کامل متوجه بشوید. استفاده از ابزار و منبت در کنار تقارن و تعادل به شما کمک میکند تا متوجه طرح کلاسیک در خانه بشوید.

ویژگی های دکوراسیون داخلی کلاسیک چیست؟

در بخشی از مقاله می خواهیم در مورد تمامی وِیژگی ها و موارد دکوراسیون داخلی کلاسیک با شما عزیزان صحبت کنیم . نکاتی در ادامه مطلب می خوانید کاملا توجه داشته باشید تا بتوانید امکان استفاده از این سبک را در خانه خود دارید یا خیر.
نظم: در این سبک نیز مانند مابقی سبک ها نظم در الویت قرار دارد. اما وقتی صحبت از نظم می کنیم به این معنی نمی باشد که اجزاء را در کنار هم به صورت منظم قرار دهیم. در این سبک وقتی از نظم صحبت می کنیم  به این معنی می باشد که تمامی اجزا در یک فاصله معین و به سبک مشخص در کنار یکدیگر قرار بگیرد.
تقارن و تعادل: دیگر ویژگی بسیار مهم در دکوراسیون کلاسیک  داشتن تقارن و تعادل می باشد. زمانی که شما تصمیم به اجرای این سبک را گرفتید هم ساختار خانه و هم وسایل مورد استفاده خانه را تهیه می کنید .ویژگی تقارن در نظر داشته باشید که کاملا قواعد این سبک را رعایت کنید. پس از انجام این ویژگی متوجه می شوید جذابیت محیط چندین برابر می شود.

متریال مورد استفاده در دکوراسیون داخلی کلاسیک

دراین نوع سبک از طراحی می توانید از دو متریال استفاده کنید هم از متریال مصنوعی و هم طبیعی . اما ماهیت این سبک به  ما می گوید بهتر است از متریال طبیعی  مثل چوب و سنگ استفاده کنیم تا بتوانیم انرژی مثبتی که در این طراحی می باشد را چندین برابر کنیم. زمانی که از متریال طبیعی استفاده می کنیم باید مواردی مثل مراقب و نگهداری بیشتر و همچنین قیمت بالاتر را در نظر داشته باشیم. خوب یک مثال می زنیم تا بصورت کامل متوجه این موضوع بشویم.  به عنوان مثال چوب و ام دی اف را در نظر بگیرد. چوب علاوه بر هزار خوبی که دارد مواردی دارد که می بایست رعایت شود تا زیبایی خود را از دست ندهد این موارد عبارتند از نفوذ حشرات، ترک خوردن در اثر تغییر ناگهانی هوا، استفاده از واکس مخصوص و … اما در مقابل ام دی اف را در نظر بگیرد. تنها موردی که میتوان ذکر کرد برای این کالا مراقبت از نفوذ آب در مغز این کالا می باشد. بعداز بررسی ویژگی های بالا باید گفت قیمت متریال طبیعی ۲ الی ۳ برابراز متریال مصنوعی می باشد . اما با این تفاوت متریال مصنوعی یک کالا ساخت دست انسان می باشد، حس و انرژی خاصی را به ما منتقل نمیکند. اما بهترین گزنیه برای انتخاب استفاده هم زمان از  متریال مصوعی و طبیعی می باشد تا نتیجه بسیار مناسب در طراحی خود بگیرید.

نورپرداری واستفاده از نور طبیعی در کوراسون داخلی کلاسیک

همنطور که همگی میدانیم یکی از مهم ترین عناصر در زیبایی خانه و طراحی استفاده از نور می باشد. استفاده از نور در دکوراسیون داخلی به چند شکل مختلف می باشد استفاده از نور طبیعی و نور های مصنوعی . همنطور که در بالا گفتیم اصالت در طراحی کلاسیک در الویت می باشد ، زمانی که یک خانه را به این مدل طراحی میکنیم می بایست به میزان نوری که از پنجره دریافت می شود توجه داشته باشیم. هرچه پنجره ها بزرگتر باشد طراحی راحتر و زیبا تر می شود. استفاده نور های مصنوعی جذابیت خودش را دارد استفاده از نور های خطی ،لوسترو هالوژن ها هم میتواند یک زیبایی بی نظیری به شما بدهد. البته این موضوع هم قابل گفتن می باشد که می توانیم در دو عامل پنجره و همچنین لوستر را به عنوان نقطه کانونی استفاده کنیم تا جذابیت اتاق نشیمن خود را چندین برابر کنیم.

رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی کلاسیک

در این سبک از طراحی به هیچ عنوان در استفاده از رنگ محدود نیستید و میتوانید از انواع رنگ ها در طیف های خنثی، روشن، تیره را به همراه پترن و الگو و همچنین رنگ های پتینه را مورد استفاده قرار دهید. از پر طرفدارترین رنگ ها که مورد استفاده در این طراحی هست  میتوان به سفید،کرم، طوسی، سبز، آبی فیروزه اشاره کرد. اما باید این را هم در نظر داشت شما میتوانید رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید با توجه به دکور خود به بهترین نتیجه ممکن برسید .