1. خانه
  2. صفحه کابینت
صفحه کابینت-آیین کابینت

صفحه کابینت

صفحه کابینت،یکی از مهم ترین بخش های کابینت می باشد که بایستی در انتخاب آن دقت بسیاری انجام دهیم.دلیل این موضوع هم این می باشد که افراد خانواده بصورت روزانه در هنگام غذا خوردن،آشپزی کردن یا صرف نوشیدنی ارتباط مستقیم با این بخش را دارند.امروز در این مقاله قصد داریم راجب انواع صفحه کابینت و مهم ترین نکات در هنگام انتخاب یک صفحه پیشخوان مناسب و ویژگی های بسیار مهم یک صفحه کابینت و مواردی که بتواند به شما در انتخاب یک پیشخوان مناسب به شما کمک کند را با شما در میان بگذاریم .در ادامه مطلب همراه آیین کابینت و همچنین نظرات تخصصی کارشناس ما باشید.

صفحه کابینت چیست؟

دکوراسیون آشپزخانه به صورت کلی به چند بخش تقسیم می شود که یکی از این بخش ها صفحات پیشخوان کابینت می باشد.این صفحات پس از قرار گرفتن یونیت های زمینی اندازه گیری شده و با استفاده از چسب یا پیچ  طبق متریال انتخاب شده بر روی یونیت های زمینی قرار می گیرد.

مهم ترین کاربرد های صفحه کابینت چیست؟

از مهم ترین کاربرد ها می شود به به مراحل آماده سازی غذا و استفاده از این بخش به عنوان میز برای صرف وعده های غذایی، صرف نوشیدنی و بسیاری از موارد دیگر نام برد .کاربرد های فراوان این بخش باعث می شود که در انتخاب آن دقت بسیاری داشته باشیم.

انواع صفحه کابینت

این بخش هم مانند ام دی دف دارای تنوع فراوانی می باشد. هم میتوانید از محصولات طبیعی استفاده کنید و هم مصنوعی. از انواع محصولات طبیعی می توان به سنگ های گرانیت، مرمریت، کوارتزیت، مرمر و اسلب های چوبی اشاره کرد. از تولیدات مصنوعی برای صفحات پیشخوان هم می شود به کورین، کوارتز، سرامیک، دکتون، صفحات ام دی  اف ، مارمونایت، اس پی ال اشاره کرد که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم.

نکته :قبل از انتخاب هر متریال بایستی تمامی ویژگی ها، مزایا و معایب آن را بدانیم تا بتوان بهترین انتخاب ممکن را داشته باشیم در همین راستا مجموعه آیین کابینت از مشاوران خود در زمینه، مهندسی، روان شناسی رنگ، افرادی که به صورت مستقیم وقت کلی در آشپزخانه میگذرانند ( آشپز ) کمک گرفته ایم تا بتوانیم با خوانده شدن این مقاله کمک شایانی به شما عزیزان کرده باشیم . تا بتوانیم انتخاب شما به راحت ترین نوع ممکن برسانیم. همراه ما باشید.

قبل از شروع قسمت های تخصصی مقاله بهتر است نظرات کارشناسان بخش های مختلف بدانیم.

 

با سلام خدمت دوستان عزیز و همچین تشکر از مجموعه آیین کابینت از بنده دعوت کردند تا نظر خودم را در مورد انتخاب یک صفحه پیشخوان مناسب برای شما عزیزان بگویم. به نظر من مهم ترین اصل در انتخاب حتما سبک کابینت آشپزخانه خود را در نظر بگیرید و بعد از آن انتخاب خود را داشته باشید چون برخی از متریال ها ابزار خور نمی باشند. دومین مورد در انتخاب نیاز شما می باشد ، اینکه صفجه می خواهید که کاربردی باشد یا فقط زیبایی داشته باشد. انتخاب رنگ مناسب بسیار مهم می باشد که بتوانید یک هارمونی مناسب در آشپزخانه خود داشته باشید. در برخی از موارد سنگ های مورد استفاده دارای رگه می باشند بهتر است این نوع صفحات به صورت بوک مچ اجرا کنیم یعنی بین کابینتی و همچنین صفحه شبیه به یک پازل به هم وصل شوند تا زیبایی شما چندین برابر حال معمولی باشد . در انتخاب نوع متریال دقت بیسیاری داشته باشید که در زمان استفاده مشکلی برای شما عزیزان به وجود نیاید و یک کالا مناسب با طول عمر بالا انتخاب کنید ، ممنون از شما دوستان عزیز اگر سوالی دارید می توانید در قسمت کامنت ها از من بپرسید در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را در یافت کنید.

سلام خدمت آیین کابینتی های عزیز. در رابطه با انتخاب رنگ میشه گفت یکی از مهم ترین بخش ها می باشد که باید در انتخاب آن دقت بسیاری داشته باشیم. رنگ ها به صورت کلی به چندین بخش تقسیم میشوند که پرطرفدارترین آن را میتوان به رنگ های خنثی اشاره کرده .چون طیف رنگی خنثی از تکراری شدن و یکنواخت شدن جلوگیری می کند.این رنگ ها شامل سفید، طوسی، خاکستری، مشکی میشود که می تواند جزو بهترین انتخاب های شما باشد. اگر بخواهیم از نظر ترکیب رنگی بررسی کنیم باید بگویم بهتر است از رنگ های مخالف هم استفاده کنیم تا هم هیجان بیشتر و همچنین لذت بیشتری ببریم. یک نکته در اخر بگیم اینکه استفاده از محصولات طبیعی باعث می شود انرژی مثبت بیشتری داشته باشیم.

سلام دوباره به دوستان تشکر چندباره از آیین کابینت که از بنده دعوت کردن. به نظر من مهم تر از موارد بالا این می باشد که صفحه کابینتی که انتخاب می کنیم ویژگی های مناسبی داشته باشد. بزارید یک مثال برای شما عزیزان بزنیم . من در طی روز وقت بسیاری را در آشپزخانه می گذرانم و تمام مشکلاتی که ممکن است برای یک صفحه پیش بیاید می دانم.شاید روزانه هزاران بار ما شی را بر روی صفحه کابینت بکشیم که باعث می شود سطح دچار خط و خش بشود بهتر است متریالی را انتخاب کنید که در برابر این موضوع مقاوم باشد یک موضوع دیگر هم راجب خط و خش بگویم این خط ها محل بسیار خوبی برای تجمع باکتری ها می باشد. چه بهتر محصولی که انتخاب می کنیم در برابر باکتری ها نیز مقاوم باشد از دیگر موارد باید به مقاوم بودن در برابر شوک حرارتی و گرما اشاره کرده و تغییر رنگ ندادن زمانی که مواد شوینده برای تمیز کاری استفاده می کنیم .

ویژگی های یک صفحه کابینت مناسب

طبق نظر کارشناسان بالا زمانی که بخواهم یک انتخاب مناسب داشته باشیم بایستی به موارد زیر توجه کنیم :

ضد آب
از مواردی که بایستی توجه بسیاری نسبت به آن داشته باشیم این می باشد که متریالی که انتخاب می کنیم بایستی کاملا در برابر آب مقاوم باشد. زمانی که در محیط مرطوب یا مجاورت آب قرار می گیرد هیچگونه مشکلی برای متریال انتخابی به وجود نیاید.

ضد لک بودن
از دیگر موارد مهم این میباشد که محصول انتخابی کاملا در برابر لک مقاوم باشد. به عنوان مثال در زمان آشپزی ممکن است زرد چوبه بر روی صفحه بریزد ، نباید هیچگونه تغییر رنگی ایجاد شود یا اینکه چای یا قهوه بر روی این سطح بریزد نباید تغییر رنگی صورت بگیرد.

مقاوم بودن در برابر اسید ها
در آشپزخانه از ۲۳ نوع اسید استفاده می شود که این اسیدها شامل،آب لیمو، آب غوره و بسیاری دیگر از ترشی ها که برای آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. متریال انتخابی بایستی مقاومت کاملی در برابر اینگونه مشکلات داشته باشد.

مقاومت در برابر گرما و شوک حرارتی
زمانی یک ماهیتابه داغ را بر روی سطح قرار میدهیم هیچگونه تغییر رنگ یا عوض شدن حالت برای متریال به وجود نیاید.

ضد خط و خش بودن
از عوامل دیگری که به آن اشاره شده ضد خط و خش بودن است ، زمانی که یک شی را بر روی سطح می کشیم دچار خط و خش نشود که هم از نظر ظاهری و هم ساختار متریال دچار مشکل شود.

آنتی باکترال بودن
امروزه به علت کوچک شدن فضای خانه ها و محدود شدن و استفاده از میز جزیره یا کانتر و صرف وعده غذایی بر روی آن باید در نظر داشته باشیم متریال مورد انتخاب کاملا در برابر باکتری مقاوم باشد.

ابزار خور بودن
از دیگر مواردی که مهندس به آن اشاره کرد این بود که هر متریال را نمی توانیم برای سبک های مختلف کابینت مورد استفاده قرار دهیم .ابزار خور بودن در کابینت کلاسیک و برخی از مدل های نئوکلاسیک یکی موارد بسیار مهم می باشد.

نداشتن درز در مرز اتصال
نداشت درز در هنگام اتصال یکی از مواردی می باشد که باعث زیبا سازی در آشپزخانه شما می شود.این خاصیت فقط و فقط در کورین می باشد. برای اینکه در کار خود درز نداشته باشیم و بتوانیم از متریال دلخواه خود مورد استفاده قرار دهیم بهتر است بزرگترین طول های خود طبق بزرگترین طول متریال را انتخاب کنیم.

طول عمر بالا و تغییر رنگ ندادن در طی مدن زمان
صفحه کابینت به علت اینکه هرینه بالایی دارد و همچنین عوض کردن آن پروسه بسیار طولانی می باشد بهتر است از متریالی استفاده کنیم که هیچگونه  مشکلی برای محصول انتخابی پیش نیاید .

مقاومت و دوام در برابر ضربه و فشار
یکی از موارد بسیار مهم دیگر این می باشد که متریال انتخابی در برابر فشار و ضربه مقاوم باشد به عنوان مثال وسیله از دست شما بیوفتد یا اگر یک فرزند کوچک دارید بر روی سطح متریال برود هیچگونه مشکلی برای شما به وجود نیاید.

داشتن تنوع رنگی
در قسمت بالا مهندس به ما گفتن انتخاب رنگ یکی از مهم ترین مسائل می باشد که میتواند زیبایی بی نظیری به آشپزخانه ما بدهد. زمانی که متریال انتخاب می کنیم بایستی در نظر داشته باشیم تنوع رنگی بسیاری داشته باشد تا انتخاب راحتی داشته باشیم.
در این بخش می خواهیم به صورت تخصصی انواع متریال ها که برای صفحه کابینت مورد استفاده قرار می گیرد را بررسی کنیم.

صفحه کابینت کوارتز:

کوارتز یکی از انواع صفحات کابینت مصنوعی می باشد که دارای ویژگی های مقاوم بودن در برابر گرما و شوک حرارتی ، ضد خش بودن ، آنتی باکتریال بودن ، تنوع رنگی بالا، ابزار خور بودن، ضد آب بودن، ضد لک بودن و … می باشد. صفحات مهندسی کوارتز شبیه ترین محصول به سنگ طبیعی می باشد. کوارتز از ۹۳ درصد سیلیس و ۷ درصد دیگر آن از رزین، دانه های رنگی و …. تشکیل شده است. این متریال با قرار گرفتن در محیط خلع، دما و فشار زیاد تولید می شود. از معایب کوارتز هم می شود به نداشتن رنگ مات اشاره کرد.

صفحه کابینت کورین:

کورین معروف ترین متریال تخصصی مورد استفاده برای صفحه کابینت و کانترتاپ می باشد که در کشور مورد استقبال همگان قرار گرفته است. کورین با داشتن تنوع رنگی بسیار بالا و همچنین ترمیم پذیری و اتصال بدون درز جایگاه بسیار خاصی در بین مشتریان قرار گرفته است. از ویژگی مهم دیگر این متریال می شود به اجرای ها منهنی اشاره کرد. از معایب کورین نیز می شود به مقاوم نبودن در برابر خظ و خش، شوک حرارتی، از بین رفتن براقیت اشاره کرد.

صفحه کابینت سنگ طبیعی:

سنگ مورد استفاده بر روی صفحه انواع مختلفی دارد که عبارتند از مرمریت، گرانیت، کوارتزیت و مرمریت اشاره کرد. از آنجا که کشور عزیز ما ایران یکی از  قطب های تولید سنگ می باشد. از این محصول طبیعی که دارای تنوع رنگی بسیار می باشد. اما بایستی در انتخاب خود اندکی دقت کنیم. از سنگ کابینتی استفاده کنیم که استاندارد رویه کابینت را داشته باشد. در این قسمت ویژگی های استاندارد صفحه کابینت را برای شما عزیزان توضیح دادیم.سنگ طبیعی دارای ۳ فنیش سطحی براق،مات و چرمی می باشد.

مرمریت: به علت مقاوم نبودن در برابر جذب آب و اسید از این لیست حذف می شود .
گراینت: این سنگ با داشتن تمامی استاندارد ها می تواند یکبار انتخاب شما باشد. تنها مشکل این صفحات داشتن رنگ تیره می باشد.
مرمر و کوارتزیت :این سنگ ها نیز کاملا مناسب برای استفاده در صفحه کابینت می باشد با این تفاوت که تنوع رنگی بیشتری از گرانیت دارد و همچین قیمت بسیار بالا اشاره کرد.

صفحه کابینت مارمونایت:

یکی دیگر از انتخاب های شما می تواند مارمونایت باشد این محصول به گفته شرکت تولید کننده از ترکیب ۳ محصول کوارتز،کورین و سنگ طبیعی تولید شده است. ضخامت مارمونایت ۱۲ میلی متر می باشد. ۱۱ میلی متر این محصول از کورین و ۱ میلی متر رویه این محصول از کوارتز و اسکن سنگ طبیعی تشکیل شده است. این محصول نیز کاملا استاندارد رویه کابینت را دارد. از معایب مارمونایت نیز می شود به نداشتن فنیش براق و همچنین هم رنگ نبودن سطح رویه با مغز کالا نام برد.

صفحه کابینت اس پی ال:

این محصول از اس پی ال فشرده شده تشکیل شده است. ضخامت اس پی ال نیز ۱۲ میلی متر می باشد و کاملا ویژگی یک صفحه کابینت را دارد.این محصول دارای ۱۰ رنگ در طیف های رنگی خنثی و تیره می باشد که میتواتنید مورد استفاده قرار دهید. یکی از بهترین مزایا اس پی ال این می باشد که دارای رنگ های ساده مثال سفید،طوسی،مشکی،بژ می باشد.

صفحه کابینت سرامیک:

یکی دیگر از محصولاتی که میتوانید مورد انتخاب قرار دهید سرامیک های پرسلان می باشد . پرسلان با ضخامت ۱۲ میلی متری و همچنین داشتن ویژگی های مثل مقاوم بودن دربرابر خط و خش، مقاوم بودن در برابر گرما و فشار و بسیاری  دیگر از عوامل و ویژگی های گفته شده در بخش بالا اشاره کرد.از معایب این متریال هم می شود به ابزار خور نبودن اشاره کرد که همین عامل باعث شده است که این محصول برای کابینت های کلاسیک مورد استفاده قرار نگیرد.

 صفحه کابینت چیست؟

صفحه کابینت مهم ترین عضو آشپزخانه  می باشد که بر روی یونیت های زمینی کابینت قرار می گیردو از موارد استفاده آن می شود به گذاشتن وسایل آشپزی اشاره کرد .

انواع صفحه کابینت برای آشپزخانه استفاده می شود چیست؟

از مهم ترین صفحات کابینت که مورد استفاده قرار میگیردمیتوان به کورین،صفحات ام دی اف،کوارتز و سنگ طبیعی گرانیت و مرمریت اشاره کرد که میتوانید با توجه به نیاز و میزان هزینه از هر کدام استفاده کنید .

منبع : کابین نت