1. خانه
  2. دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی-آیین کابینت

دکوراسیون داخلی

دکوارسیون داخلی در سال های اخیر به یکی از مهمترین عناصر در طراحی چیدمان، آراستن وسایل در کنار یکدیگر معرفی شده است. امروز دراین مقاله قصد داریم در مورد دکواراسیون داخلی که شامل، طراحی داخلی منازل مسکونی، ادارای، فروشگاه های مختلف،هتل، بیمارستان ها و ….. با شما عزیزان صحبت کنیم. در جهان امروز دکوارسیون به عنوان یک صنعت و هنر شناخته شده و میشه گفت دکوارسیون در معنی کلمه به فارسی به معنای آراستن و چیدمان می باشد و در معنی صنعتی به معنای بهبود و دسترسی راحتر چیدمان خانه برای زندگی و کار می باشد. این تعریف هم به علت این است که ما ساعات بسیار زیادی را هم در محل کار و هم در خانه میگذرانیم ، همین موضوع هم باعث شده طراحان با توجه به نیاز های ما، محیط پیرامون ما را به شکلی طراحی می کند که بتوانیم بهترین استفاده را داشته باشم. با توجه به صحبت هایی که کردیم بصورت کلی این صنعت هدفش بهتر کردن کارکرد روان و فیزکی ما می باشد. از نظر خیلی از افراد فقط سلیقه می باشد که چیدمان و دکوارسیون خانه انجام می دهد در صورتی که اصلا به این شکل نمی باشد. نکاتی در طراحی وجود دارد که شما با استفاده از این نکات و موارد با هزینه بسیار کمتر به بهترین تصمیم ممکن در طراحی خود برسید تا بتوانید کاملا یک فضای مطبوع و گرم را در کنار خانواده و همکاران خود داشته باشید.
در ادامه مطلب فاکتور های بسیار مهمی را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم تا با کمترین هزینه ممکن  و با رعایت کردن یکی سری از نکات به بهترین نتیجه ممکن برسید با کارشناسان آیین کابینت همراه باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی

وقتی شما به فکر رفتن به خانه ی جدید یا عوض کردن شکل ظاهری خانه خود هستید یکی از مهم ترین دغدغه های شما می تواند طراحی دیزاین داخلی خانه شما باشد. شما می توانید با شناخت انواع سبک های دکوراسیون کار بسیار راحتری برای این دغدغه  داشته باشید. از انواع این سبک ها می توان به مدرن، نئوکلاسیک و کلاسیک، سبک مینیمال، روستیک، ژاپنی، اسکاندیناوی، معاصر یا کانتمپروری، سبک صنعتی، وبومی، سنتی ایرانی، فرانسوی، مراکشی، هندی ،انتقالی یا ترنزیشنال، ساحلی، شابی شیک، تلفیقی یا اکلکتیک را نام برد. در ادامه مطلب تمام سبک های گفته شده بصورت دقیق برای شما عزیزان برسی می کنیم. زیبایی و جذابیت یک ساختمان نتیجه همکاری چند مهندس حوزه ساختمان می باشد که دست به دست هم برای رسیدن به بهترین طراحی برنامه ریزی میکنند. پس از انجام مراحل ساخت نوبت به یکی از اساسی ترین بخش ها می رسد یعنی طراحی دکوراسیون داخلی . شما میتوانید با توجه به سلیقه دلخواه نوع و سبک طراحی خود را برای منزلتان انتخاب کنید. یا اگر آشنایی خاصی با سبک ها ندارید می توانید از طراح خود کمک بگیرید تا به انتخاب مناسب برسید. در ادامه مطلب راه هایی به شما پیشنهاد می کنیم تا بتوانید سلیقه مورد نظر خود را متوجه شوید.

حتما بخوانید: دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی

یکی از زیباترین ضرب مثل هایی که اروپایی ها دارند این است که برای رسیدن به خط پایان اول باید بدانید که خط پایان کجاست. پس برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان بایستی تمامی جوانب را در نظر بگیرم تا بتوانیم به یک نتیجه درست برسیم. زیبایی و شیک بودن یک خانه از همکاری چند مهندس و مجری مختلف بدست می آید که با هماهنگ کردن تمامی این افراد به یک نتیجه بسیار عالی در طراحی محل کار و یا خانه دست پیدا خواهیم کرد. اولین گام در دکوراسیون داخلی این می باشد که با طراحی های مختلف آشنایی داشته باشیم تا بتوانیم با توجه به محیطی که داریم طرح مورد نظر خود را انتخاب کنیم. حالا فرض را بر این قرار می دهیم که شما هیچ اطلاعاتی راجب انواع سبک ها ندارید. پس بهتر است  یک هارمونی کلی در ذهن خود ایجاد کنید تا بتوانید برای خرید وسایل خود اقدام کنید. به عنوان مثال زمانی که برای خرید یک مدل اقدام می کنید لازم است مواردی مثل اندازه و ابعاد خانه و مابقی وسایلی که در نظر بگرید تا به یک خرید مناسب برای خانه خود برسید. این نکته را در نظر داشته باشید اگر بخاطر سپردن در ذهنتان برای شما سخت می باشد بهتر است افکار و ایده ی خود را بر روی یک کاغذ بنوسید تا به راحتی کار های خود را انجام دهید .

اصول و قواعد چیدمان و آراستن وسایل خانه

یکی از اصول ها و ترفند های انتخاب دکوارسیون داخلی که می بایستدر نظر داشته باشیماین است که چه فضا ها و مکان هایی را برای خود انتخاب کنیم. می توانیم به راحتی با سوال هایی برای شما مطرح  میکنیم انتخاب کنید: آیا ما به فضاهایی احتیاج داریم که سنتی باشد و دارای رنگ های مختلف باشد؟ آَیا ما به فضایی احتیاج داریم که پر از ارامش باشد؟ آیا ما به فضایی احتیاج داریم که سبک مدرن داشته باشد؟ آیا ما سبک رسمی را نسبت به بقیه ترجیح می دهیم؟
جواب دادن به سوال های بالا باعث می شود ما از سردگمی خارج بشویم و در انتخاب وسایل در یک سبک خاص کار بسیار راحتری در پیش داشته باشیم. اگر هم ایده یا طراحی در ذهن خود ندارید به راحتی می توانید با استفاده از یک گوشی و یا کامپیوتر و سرچ کردن در گوگل به راحتی سبکی که در نظر دارید را انتخاب کنید و به راحتی کار خود را پیش ببرید.

برای اینکه بتواینم در طراحی دکوارسیون منزل خود به بهترین نتیجه ممکن برسیم باید سه فاکتور رعایت کنیم.
۱-
در انجام کار از مجریانی استفاده کنیم تا با کمترین مشکل مراحل کارمان را انجام دهند .
۲-در انجام کار تا میتوانیم از متریال هایی استفاده کنیم که کمترین هزینه را داشته باشیم.
۳-زمان فاکتور مهمی است که باید همیشه مد نظر داشته باشیم .

حتما بخوانید: دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک یکی از زیباترین و با جلال ترین سبک هایی می باشد که میتوانید برای خانه خود مورد استفاده قرار دهید. زمانی که از این طراح استفاده می کنید در نگاه اول به مخاطب خود مفاهیمی مثل تناسب، تقارن، هویت و تعادل را انتقال می دهید. در این طراحی در تمامی جزییات بایستی موارد بالا رعایت شود تا نتیجه مناسبی برای شما به وجود آید. از مهم ترین رنگ هایی که در این نوع طراحی به کار می رود می شود به سفید، کرم، طلایی، زیتونی، نقره ای اشاره کرد. به نظرم بهتر است که قبل هر چیزی تعریف های اولیه این سبک را به شما بگویم تا درک بهتری نسبت به کلاسیک داشته باشید. سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی کاملا از قواعد روم و یونان باستان پیروی می کند و معماران برای اینکه بتواند در طراحی های خود پیش قدم باشند تا بتواند به روز ترین این سبک را به شما عزیزان ارائه دهند به دنبال سبک های سنتی غربی میروند تا بتوانند به نتیجه های جدیدی برسند. همانطور که در قسمت بالا هم گفتیم تقارن و مجلل بودن مهم ترین بخش در این سبک می باشد. زمانی که می خواهید برای این طراحی وسایل خانه انتخاب کنید بایستی در نظر داشته باشید رنگ محور و همچنین جایگاه وسایل خانه خود را انتخاب کرده باشید تا بتوانید موارد بالا را در این طراحی رعایت کنید. اگز بخواهیم از تاریخچه این طراحی با شما عزیزان صحبت کنیم :داستان از این قرار می باشد کلاسیک از طراحی های قدیمی می باشد که در اواسط قرن نوزدهم رواج بسیار زیادی در بین مردم پیدا کرد و پیدایش این طراحی نیز بر می گردد به قرن پنجم میلادی که کشاورزان از مصالح ساده برای زیبا سازی خانه خود استفاده می کردند. از مهمترین ویژگی های سبک کلاسیک می شود به داشتن نظم و داشتن جزئیات در تمامی قسمت ها،داشتن تقارن ،استفاده از متریال طبیعی ، داشتن انرژی مثبت و کاهش استرس، استفاد از متریال طبیعی باعث می شود طول عمر مصنوعات چوبی مانند کابینت،مبل،تخت بالا برود.
از مهم ترین معایب این سبک نیز می شود به داشتن هزینه بالا و استفاده از متریال طبیعی نیاز به مراقبت و نگهداری دارد، داشتن فضای مناسب و موارد بسیار دیگر را در نظر داشته باشید برای اجرای این سبک از طراحی مهم ترین نکته داشتن متراژ و همینطور نور بسیار مناسب می باشد.
یک نکته دیگر وجو دارد سعی کنید زمانی که از این سبک استفاده می کنید تمامی قسمت های خانه مثل، آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق خواب و حتی سرویس های بهداشتی به صورت کامل از قواعد این سبک پیروی کنند.
در طراحی دکوارسیون داخلی کلاسیک درست بایستی از چوب استفاده کنید ولی می توانید از ام دی اف برا کاهش هزینه و همچنین صرفه جویی در زمان نیز مورد استفاده قرار دهید. دکوراسیون انواع مختلفی دارد مثل مدرن ،نئوکلاسیک که همگی این طراحی ها از کلاسیک الهام گرفته شده است. موارد بالا در هر قسمت به صورت جداگانه برای شما توضیح می دهیم.

مهم ترین ترفند های دکوراسیون داخلی چیست؟

مهم ترین ترفند در انتخاب یک دکوراسیون داخلی مناسب این می باشد که بتوانید قبل از خرید وسایل و همچنین انتخاب سبک آن طرحی که در ذهن خود داریم بر روی یک کاغذ بکشیم و چه بهتر که بتوانیم طراحی ۳ بعدی آن را در رنگ های مختلف بکشیم تا به راحتترین راه ممکن به هدف خود برسیم.

انتخاب بهترین سبک دکوراسیون داخلی چگونه است؟

از مهم ترین سبک ها می توان به مدرن،نئوکلاسیک و کلاسیک اشاره کرد. انتخاب یک سبک مناسب نیاز به قانون و قواعد خاصی ندارد.هر نوع سبکی می توانید استفاده کنید .اما برای زیبا تر شدن محیطی که دارید بهتر است باتوجه به متراژ خانه و همچنین میزان نور ورودی تصمیم بگیریم تا به نتیجه بهتری برسیم .