1. خانه
  2. دکوراسیون داخلی مدرن
دکوراسیون داخلی مدرن-آیین کابینت

دکوراسیون داخلی مدرن

دکوارسیون داخلی مدرن یکی از پر طرافدار ترین انواع سبک های دکوراسیون داخلی در بین تمامی طراحی ها دکوراسیون داخلی  به علت زیبایی و کابردی بودن می باشد.در این طراحی حس زیبایی،خلاقیت،آرامش و راحتی به شما عزیزان انتقال پیدا می کند.امروز قصد داریم در این مقاله تمایمی ویژگی ها،ترفند ها برای هر یک از قسمت های خانه مانند اتاق پذیرایی،اتاق خواب،آشپزخانه،سرویس بهداشتی و … به شما عزیزان بگویم تا انتخاب بسیار راحتی داشته باشید .پس در ادامه مطلب همراه کارشناسان آیین کابینت همراه باشید.

دکوراسیون داخلی مدرن چیست؟

احتمالا ۲ ال ۳ قرن پیش بود که این سبک از طراحی در بین مردم دنیا جا باز کرده بود و تا همین امروز این سبک به علت ویژگی های خاصی مثا سادگی و کاربردی بودن مورد استقبال مردم قرار گرفته است.طبق نوشته و تحقیقاتی توسط محققان انجام شده  این طرح در اولین بار در شیکاگو آمریکا و همچنین در برخی از قسمت های اروپا مثل شهرهای پاریس ،برلین و وین دیده شده بود.بصورت کلی در سبک مدرن استفاده از خط های صاف بدون هیچ زرق و برقی و کاربردی بودن تمامی اجزا طراحی شده است. همراه ما باشید در ائامخ مطلب در مورد ویژگی های سبک مدرن با شکا عزیزان صحبت میکنیم.

ویژگی های دکوراسیون داخلی

سادگی:یکی از عناصری که همیشه باید در اجرای این سبک از طراحی مد نظر داشت.سادگی در این طراحی به این معنا می باشدوسایل و نتریالی که انتخاب می کنیمبدون هیچ جزیوات تزئنی باشد.
کارآمد بودن و هدف مند بودن وسایل و اجزای خانه:از دیگر ویژگی های این طراحی این می باشد.تمایی وسایل و اجزایی که در محیط این سبک مورد استفاده قرارا می گیرد بایستی هدفمند باشد.نکته دوم که باید رعایت کرد از وسایلی که کاربرد خاصی ندارد استفا ه نکنیم.البته برخی دیگر از سبک ها ویژگی مشابه با طراحی دکوارسیون داخلی مدرن دارند.

استفاده از رنگ در سبک مدرن

بهترین و بیشترین رنگ های در طراح به شما عزیزان پیشنهاد می شود استفاده ازرنگ های خنثی مثل سفید،مشکی،خاکستری و … می باشد.اما دال بر این موضوع نمی شود که حتما باید از این رنگ ها استفاده کنید شما می توانید از تمامی طیف های رنگی استفاده کنید.اما مهم ترین نکته این است که رنگ معیار در نظر بگیرم بدون هچ الگو و پترنی باشد.

ترفند های در دکوراسیون داخلی مدرن

زمانی که بخواهیم دکوراسیون داخلی یک خانه را تغییر دهیم و یا اینکه یک خانه اریم و میخواهیم برای آن طراحی در نظر بگیر بایست به چند نکته توجه کنیم .قبل از شروع هرکاری باید طراحی مد نظر خود را انجام دهیم و بعد از در مورد اجرا و همچنین بقیه مواردش تصمیم بگیریم.
زمانی که سبک مدرن انتخاب کردیم بهتر است طراحی مد نظر خودمان را ترسیم کنیم بهترین و راحت ترین کار ممکن استفاده از کاغذ و مداد می باشد .اما اگر میخواهید کار شما بصورت حرفه ای انجام شود بهتر است طرح خود را به شکل سه بعدی تسط طراحان بکشم و بعد از دیدن کامل طرح به ادامه کار بپردازیم
در اولین قدم برای طراحی باید تمامی اندازه های اتاق ها را در نظر بگیرم.تمامی قسمت های خانه مانند اتاق ها ،حال و پذیرایی،آشپزخانه و سرویس بهداشتی بصورت دقیق اندازه گیری کنیم تا میزان فضای کاری ما مشخص شود.

دومین قدم انتخاب مدل از سبک مدرن می باشد.

قدم سوم انتخاب متریال و وسایل خانه می باشد.

انتخاب درب ورودی:اولین جای در زمان ورود جلب توجه می کند درب وردی می باشد .میتوانید در این قسمت از درب های ورودی اچ پی ال،چوبی و …. که مدل مدرن طراحی شده است استفاده کنید.

دیوار ها:در این قسمت متوانید از متریال مختلفی مثل رنگ،سنگ،سیمان،کاغذ دیواری استفاده کنید در انتخاب نوع متریال به هچ هچ محدودتی ندارید اما فقط در این قسمت باید از رنگ های استفاده کنید که مناسب وسایل و طراحی مابقی قسمت های خانه باشد.

کف خانه:در قیمت نیز متریال های بسیار متفائتی وجود دارد که می توانید مورد استفاده قرار دهید مثل پارکت،لمینت،کفپوش،سرامیک و… که میتواند مورد استفاده قرار دهید اما بهتر از از یک رنگ گرم برای کف استفاده کنید تا بتوانید حس آرامش را هم به خانواده و هم مهمان خود هدیه بدهید.خوب حالا برویم دنبال قسمت های مختلف خانه و وسایلی که میتوانیم استفاده کنیم. یک نکته در این قسمت باید گفته شود دیگر مثل زمان قدیم قسمت ها مختلف خانه جدا از هم نیستند قسمت های مختلف با یکدیگر ترکیب شده اند

دکوراسیون داخلی مدرن حال و پذیرایی

اتاق نشیمن یا همان حال و پذیرای یکی از پر تردد ترین قسمت های خانه می باشد که باید به دقت این قسمت از خانه را طراحی کنیم.استفاده از مبل،فرش،پرده،کتابخانه،کنسول آینه و …. از جمله وسایلی است که میتوانی دراین قسمت استفاده کنیم این موضوع باید در نظر داشته باشیم در دکوراسیون پذیرایی یک نقطه کانونی نیاز داریم که می بایست انتخاب کنیم.حالا این نقطه کانونی می تواند مبل باشد،تلویزیون باشد،پرده،یا فرش باشد که می توانید انتخاب کنید.تنها نکته باید در این قیمت رعایت کنید هر کدام را که انتخاب کردید باید یک تفاوتی بین این قسمت با دیگر قسمت باشد تا جلب توجه کند.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

یکی دیگر از قسمت های دیگر که دیگر کاملا بخشی از طراحی داخلی خانه شما شده است آشپزخانه است.برای طراحی آشپزخانه می بایست به دو قسمت توجه کنیم قسمت اول کابینت و قسمت دوم صفحه رویه کابینت در طراحی مدرن کابینت بسیار ساده و بدون هیچگونه ابزاری و یا منبتی اجرا می شود.بیشترین انتخابی که دارید انتخاب مدل های مختلف متریال ام دی اف می باشد که هم میتوانیداز رنگ های براق،مات و سوپرمات استفاده کنید که این قسمت با توجه به طراحی کلی خانه خود اسنتخاب کنیدوقسمت دوم که کاملا در دید می باشد صفحه کابینت می باشد از انواع صفحه کابینت می شود به  سنگ طبیعی،کوارتز،کورین،سرامیک و …. اشاره کرد که میتوانیم مورد استفاده قرار دهیم و مهم ترین نکات در پیشخان شما این است که به هیچ عنوان هیچگونه ابرازی برای لبه های کار استفاده نشود و به دو شکل فارسی بر ۵ سانتی متر و یا دو سانتی متر اجرا کنید.

دکوراسیون مدرن اتاق خواب

اتاق خواب یکی دیگر از قسمت های خانه می باشد که از اجزای مختلفی تشکیل شده است مثل دیوار،پرده،کمد دیواری که هر کدام باید بصورت جداگانه برسی کنیم.در طراحی دیوار ها بایستی به این موضوع توجه داشته باشم که اتاق خواب را می خواهیم برای چه فردی طراحی کنیم.کودک،نوجوان،جوان و بزرگسال هر کدام از این رده های سنی طراحی متفاوتی دارد که با توجه به نیازی که دارند باید طراحی مناسب آن ها برایشان انجام شود.از جمله وسایلی که در اتاق مورد استفاده قرار می گیرد تخت خواب،فرش،کمد دیواری،میز آرایش،میز کامپیوتر و …. می باشد.که هم میتوانیم همان روند دکوراسیون منزل که طراح کردیم در نظر بگیریم هم میتوانیم طراحی جداگانه برای اتاق خود داشته باشیم.

چهارمین قدم انتخاب یک تیم اجرای مناسب در انجام تمامی امور شما می باشد. یک تیم اجرایی مناسب شامل افراد متخصص در هر حوضه می باشد که بتوانید با کمترین قیمت ممکن و بالاترین  کیفیت کار شما عزیزان را برای شما انجام دهند.عامل سوم یک تیم اجرایی را نسبت به بقیه تیم های اجرایی سر آمد می کند تحویل دادن پروژه در زمان معین شده می باشد که می بایست در زمان مشخص کار را با بالاترین کیفیت ممکن به شما مشتریان عزیز تحویل بدهند.