1. خانه
  2. صفحه کابینت کورین
صفحه کابینت کورین-آیین کابینت

صفحه کابینت کورین

صفحه کابینت کورین، امروز می خواهیم در مورد صفحه کابینت کورین با شما عزیزان صحبت کنیم ،اینکه کورین چیست،از چه موادی درست شده است، مزایا و معایب کورین چیه؟ ویژگی های کورین چیه، موارد استفاده کورین چیه، آیا کورین خاصیت خم پذیری داره یا خیر، خط و خش پذیری کورین به چه شکل می باشد، اینکه این صفحات کابینت مناسب برای چه مدل از کابینت هایی می باشد. اصلا چرا کورین به سنگ مصنوعی معروف شده است. ابعاد صفحات کورین به چه شکل می باشد؟ مقایسه کورین با کوارتز و مابقی متریال هایی که مورد استفاده در پیشخوان آشپزخانه قرار می گیرد و تمام سوالات شما را در مورد این صفحه کابینت  پاسخ بدهیم . با آیین کابینت در ادامه مطلب همراه باشید.

به نظرم قبل از شروع مقاله بهتر است کمی راجب کورین صحبت کنیم بعدش راجب نکات تخصصی این محصول صحبت کنیم همراه ما باشید.

میشه گفت کورین اولین محصول تخصصی روی صفحه کابینت و همچنین کانتر کورین می باشد. زمانی که این محصول تولید شد مهم ترین نکته که در نظر گرفته شد این بود که اجرا کنندگان با امکانات برش ام دی اف بتواند این محصول را نیز برش بزنند. این مهم ترین ویژگی برای افرادی بود که این محصول را اجرا می کنند می باشد. از طرفی برای مصرف کننده نیز ویژگی های بسیاری مانند امتداد این محصول تا بی نهایت بدونه هیچگونه درزی اشاره کرد. کورین از رزین ، پلاستیک و حدود ۵ درصد از سیلیس تشکیل شده است. کورین تنوع رنگی بی نظیری دارد این محصول در تمامی رنگ هایی که  شما در نظر دارید در پترن و الگو های مختلف طیف رنگی دارد. منظور از پترن و الگو ، شکل ظاهری آن می باشد. شکل ظاهری شامل دانه ریز یا دانه درشت بودن و داشتن رگه های ریز یا درشت است .کورین در سال های اخیر به علت ممنوعیت واردات(علت ممنوعیت در واردات هم توانایی تولید این محصول در کشور می باشد)توسط تولید کنندگان داخلی تولید شده است و به کیفیت مناسبی رسیده است.در سال ۱۴۰۰ شرکت روکان استون توانست کورین های تولید کند که کاملا فول بادی می باشد.(فول بادی یعنی رگه ها تا عمق تکرار شده است مانند کوارتز و سنگ طبیعی) و بعد از آن شرکت ها زیادی کورین های رگدار تولید کرده اند. از مهم ترین ویژگیهای کورین می شود به بدون درز بودن در نقطه اتصال، قیمت مناسب، تنوع رنگی بالا، اجرا های منهی میباشد و از معایب این محصول هم می شود به مقاوم نبودن در برابر گرما، خط و خش پذیر بودن و …. اشاره کرد. کورین کاملا ضد آب می باشد و میتوانید این محصول را در محیط های مرطوب مورد انتخاب قرار دهید. اگر کورین مستقیم جلوی آب بگیرید در طی مدت زمان هیچ مشکلی برایش پیش نمی آید. از نظر تمیز کاری و نظافت هم این محصول ، می توانید با استفاد از شوینده های معمولی پاک کنید و هیچگونه مشکلی برایش پیش نمی آید .
همانطور که میدانید محصولات مصنوعی تولید می شود تا معایب محصولات طبیعی را اصلاح کنند. کورین اولین محصول تخصصی در این صنعت بود. درست است مزایا زیادی دارد ، اما این محصول در زمانی که بخواهیم با دیگر محصولات مانند کوارتز و سرامیک مقایسه کنیم می بینیم که ضعف های فراوانی دارد مهم ترین ضعفش هم مقاوم نبودن در برابر شوک حرارتی می باشد.
نکته دیگری که در مورد کورین باید ذکر شود این  می باشد که این محصول ۸۰ درصد از رزین می باشد.رزین یک محصول کاملا شیمایی می باشد و کاملا به بدن آسیب می زند. بعد از چند سال استقاده ازاین محصول ساختار کالا دچار مشکل می شود. زمانی که شما یک پارچه برای نظافت بر روی این محصول می کشید .از ضخامت محصول کم می شود و باعث آسیب بدنی به شما می شود. کورین های تولید داخل به هیچ عنوان آنتی باکریال نمی باشد .

کورین چیست؟

کورین یک سنگ مصنوعی می باشد که از ترکیب مواد پلیمری PMMA و ATH و مواد دیگری مثل آلومینیوم تری هیدارات، بوکسیت و رزین در طی فرآیندی مخلوط و تشکیل میشود و در قالب های مخصوصی  با ابعاد مشخص می ریزند و کورین را تولید می کنند .علت رنگ های مختلف و طرح های مختلف در این سنگ های مصنوعی هم استفاده از رنگ دانه های مختلف و اضافه کردن موادی مثل صدف و آیینه ، مس و …در صفحات مختلف این سنگ مصنوعی مخلوط و تولید می کنند.نام تجاری این سنگ های مصنوعی سالید سورفیس می باشد. اما به صورت کلی این سنگ مصنوعی را به نام کورین می شناسند.
جالب است بدانید که سنگ مصنوعی کورین توسط شخصی به نام دوپونت در سال ۱۹۶۷ اختراع شده است و تا به امروز برندهای مختلفی مثل استارون (سامسونگ)، هانکس، ال جی و … از سنگ‌های مصنوعی ویژه‌ای رونمایی کرده‌اند.

ویژگی های کورین

مزایا کورین مهم ترین ویژگی های این سنگ مصنوعی می توانیم به موارد زی اشاره کنیم
ضد آب
یکی از ویژیگی های که باییستی تمامی صفحات کابینت داشته باشند مقاومت در برابر آب و پوسیدگی می باش که کورین کاملا در برابر آب مقاوم می باشد
ضد لک
ای ن ویژگی به شما کمک می کند در صورت ریخته شدن چای قهوه،شربت و …. بر روی این سنگ هیچگونه جذبی انجام نمی شود . به راحتی میتوانید با استفاده از یک پارچه سطح این صفحه کابینت را پاک کنید
آنتی باکتریال بودن
یکی دیگر از ویژگی های کورین که باعث می شود این سنگ خاصیت و کاربرد بالای داشته بتشد مقاومت در برار باکتریا می باشد کهئ میتوانید این سنگ را در بیشتر محیط ها مورد استفاده قرار دهید که در قسمت کاربرد های کورین کاملا محل های می توانید این صفحه را مورد استفاده قرار دهید به شما عزیزات گفته می شود.
ترمیم شدن کورین
اگر کورین دچار شکشتگی شود با استفاده چسب مخصوص مربوط به هر سنگ محل شکستی این سنگ را ترمیم کرد.یا در صورن بروز خط و خش در سطح این سنگ میوشد با استفادهاز دستگاه پولیش خط و خش به وجود آمده در این سنگ را بر طرف کرد.این تریمیم بصورت دائمی میباشد.
مقاومت در برابر اسید
این  محصول کاملا در برابر ۲۳ نوع اسیدی که شما در آشپزخانه مورد استفاده قرار می دهید کاملا مقاوم می باشد و هیچگون آصیبی بر سطح این سنگ رخ نمیدهد.
الببه این نکته هم گفتی می باشد که میتوانید کاملا صفحه کابینت کورین با مواد شیمایی تمیز کنید.

اتصال بدون درز کورین

در صوریتی که قسمتی از کورینی مورد استفاده قرار می دهید دو تیکه شود متخصصین اجرای کورین با استفاده چسب همرنگی میتوانند درز به وجود آمده را کاملا رفع کنند.
قابلیت فرم پذیری
یکی از بهترین ویژگی و مزایا کورین می شود به قابلیت خم پذیری اشاره کرد شما می توانید این محصول را به شکل دایزه و خم دار مورد استفاده قرار دهید.
طول عمر زیاد
یکی دیگر از ویژگی های کورین داشتن طول عمر بالا و تغییر رنگ ندادن این محصول می باشد.

معایب صفحه کابینت کورین

سطح کورین پس از استفاده مداوم شافبت خود را از دست می دهد اما می توانید با استفاده پلیش سطح را به براقیت قبلی خود برگردانید.می توان گفت یکی دیگر از معایب کورین  این است در اثر استفاده از برخی از مواد شوینده باعث تغییر رنگ سطح این حصول می شود ما با استفاده از پولیش دوبتره این محصول به حالت قبل خود باز میگردد.صفحه کابینت کورین  در اثر شوک حرارتی  مثل قرار دادن تابع داغ بر روی سطح باعث تغییر رنگ و تغییر در حالت این سنگ می شود..یکی دیگر از معیب این سنگ ها گرفتن خط و خش بر سطح می باشد.اما یا استفاده از یک پولش به راحتی می توانید این خط ها و خش ها را رفع کنید.

سنگ کورین در چه قسمت هایی از کابینت استفاده می شود؟

خوب استفاده از سنگ کورین در آشپزخانه به چند بخش تقسیم میشود. از مهم ترین استفاده کورین استفاده در صفحه کابینت یا همان میز اپن نام برد. شما میتوانید علاوه بر صفحه ، از این محصول برای بین کابینتی مورد استفاده قرار دهید. در این محصول می توانید با انتخاب کورین های رگه دار از خاصیت بوک مچ بودن در برخی از صفحات استفاده کنید و جلوه بسیار خاصی به کابینت خود بدهید.علاوه بر صفحه کابینت و بین کابینتی می توانید از این محصول برای میز جزیره نیز استفاده کنید در هر ابعاد و اندازه دلخواه شما.پس می توانید این محصول را در جاهای مختلفی مورد استفاده کنید بدون هیچ نگرانی، علاوه بر تمامی مکان های که گفتیم میتوانید مورد استفاده قرار دهید می توانید این سنگ را برای سینک نیز مورد استفاده قرار دهید. اصطلاحا به این سینک ها سینک های کورینی گفته می شود. این سینک ها کاملا شبیه به صفحه شما می باشد و یکپارچگی بسیار خاص و زیبا به آشپزخانه شما می دهد.

موارد استفاده در کورین

صفحه کابینت
بین کابینتی
سینک ظرفشویی
میز جزیره و کانتر
سنگ اپن

چگونه صفحه کابینت کورین را تمیز کنیم؟

تمیزی و پاکیزگی یکی از ملاک هایی می باشد که علاوه بر طول عمر صفحه شما باعث زیبایی دو چندان مکانی شما می شود که از کورین استفاده کرده اید.حساسیت خانم های ایرانی در امور نظافت بسیار بالا می باشد به همین دلیل کارشناسان ما تصمیم گرفته اند در مورد اینکه چگونه بتوانیم به راحتی کورین را نظافت کنید مطلبی خدمت شما مشتریان عزیز ارائه بدهند. پس از خواندن مطلب زیر به راحتی می توانید سطح صفحه خود را بدون هیچ آسیبی نظافت کنیم.
در روش اول می توانید  با استفاده از اسفنج و مایع ظرفشویی مورد استفده قرار دهید و سطح مورد نظر خود را پاک کنید. میتوان گفت یکی از بهترین روش ها برای تمیز کردن سطح کورین می باشد.
زمانی که شما با استفاده از یک دستمال خیس برای تمیز کاری سطح استفاده می کنید بهتر است بعد از کشیدن دستمال خیس از یک دستمال برای خشک کردن رطوبت سطح کورین مورد استفاده قرار دهید.
برای از بین بردن لکه های سخت در کورین می توانید به راحتی از مواد شوینده استفاده کنید و هیچ گونه نگرانی در مورد آن نداشته باشد .

موارد احتیاط در تمیز کردن کورین

در صورت بروز لکه های سخت در کورین می توانید از مواد شوینده استفاده کنید بر پایه آمونیاک باشند به  راحتی می توانید از شوینده های همه کاره استفاده کنید .
بهتر است در تمیزکاری سطح کورین از اسفنج های زبر استفاده نکنیم. این اسفنج ها در طول مدت زمان باعث می شود خط و خش در سطح کورین ایجاد شود .
از شیشه شور به هیچ عنوان برای تمیز کردن سطح کورین استفاده نکنید باعث لک شدن قسمت مورد استفاده می شود .
این نکته هم قابل گفتن هست که اگر رنگ کورین شما سفید نیست به هیچ عنوان از سفید کننده های قوی بالای ۵۰ درصد استفاده نکنید .
برای تمیز کردن سنگ کورین هرگز از حلال‌های قوی مثل استون، تینر و یا مواد پاک‌کننده‌ی فر استفاده نکنید.
اسید اگزلیک بهترین پاک‌کننده برای از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای‌ رنگ چای، قهوه و نوشابه از روی سطح کورین سفید است.  فقط کافی است مقداری از محلول را روی لکه بریزید، چند دقیقه بعد با آب بشویید و سطح را کاملاً خشک کنید. سنگ کورین سفید بهترین مکمل کابینت آشپزخانه سفید است.

تعمیرات و پولیش کورین

یکی از ویژگی های کورین را نسبت به مابقی صفحات کابینت مجزا می کند قابلیت ترمیم این سنگ مصنوعی می باشد. صفحه کابینت کورین در صورت خط یا خش یا در صورت مات شدن دوباره میتوانید این سنگ را به حالت اولیه خود برگردانید. خوب این کار به چه صورت انجام میشه. این محصول را با استفاده از واکس پولیش و با استفاده از یک دستگاه فرز و سری مخصوص پولیش کاری می توانید بصورت کامل خط و خش و همچنین جاهای که مات شده را میتوانید به راحتی به حالت اولیه خودش برگردانید.

صفحه کابینت کورین چه رنگ هایی دارد؟

کورین یکی از کامل ترین سمپل های رنگی در بین سنگ های مصنوعی را دارد . صفحه کابینت کورین در تمامی طیف های رنگی روشن و تیره در فنیش براق موجود می باشد و می توانید برای آشپزخانه خود مورد استفاده قرار دهید .

صفحه کابینت کورین چیست؟

کورین یک سنگ مصنوعی می باشد که از ترکیب مواد پلیمری PMMA و ATH و مواد دیگری مثل آلومینیوم تری هیدارات،ابوکسیت و رزین در طی فرآیندی مخلوط می کنند و در قالب های مخصوصی  با ابعاد مشخص می ریزند و کورین را تولید می کنند .علت رنگ های مختلف و طرح های مختلف در این سنگ های مصنوعی هم استفاده از رنگ دانه های مختلف و اضافه کردنی موادی مثل صدف و آیینه مسی و …. صفحات مختلف این سنگ مصنوعی تولید می کنند.

منبع : کابین نت