1. خانه
  2. بازسازی
بازسازی-آیین کابینت

بازسازی

بازسازی،برای اینکه بتوانیم برای این واژه یک معنی مناسب انتخاب کنیم بایستی گفت بازسازی مترادف کلمه مرمت و ترمیم می باشد،که توسط استاد کاران و متخصیص هر حوضه تعمیر و به حالت اولیه خود بر می گردد.قبل از هرچیزی این را باید بدانیم کلمه بازسازی به این معنا نیست که دکوراسیون داخلی خانه را تغییر دهیم به معنی این می باشد که ساختمان با ترمیم کردن به حالت اولیه خودش بر میگردانیم.اما در مقابل کلمه نوسازی به این معنی می باشد که میتوانید دکوراسیون داخلی خانه خود رانیز تغییر دهید.با توجه به شرایط امروز اقتصاد در کشور تعویض و خرید خانه فقط به علت تنوع هزینه بسیار بالایی دارد پس بهتر است با انجام بازسازی و نوسازی هم در هزینه های خود و هم در زمان خود صرفه جویی کنیم.در ادامه مطلب تمامی نکات در مورد بازسازی خانه و همچنین نوسازی خانه را به شما عزیزان توضیح میدهیم با کارشناسان آیین کابینت همراه باشید.

قبل از شروع عملیات بازسازی باید به چه نکاتی و به چه سوال هایی برای راحت تر شدن کار خودمان پاسخ دهیم.

چه قسمت هایی از نظر شما و همچنین کارشناسان دراین حوزه نیاز به ترمیم دارد؟

در ظاهر کار میتوانید به راحتی تشخیص دهیم کدام جای خانه نیاز به بازسازی دارد به عنوان مثال دیواری سوراخ میباشد یا سرامیک کف دچار شکستی میباشد.اما قسمت هایی مثل:سیستم برقی خانه،لوله کشی،تاسیسات خانه نیاز به یک متخصص حوضه خود را دارد تا مشکلات آن را متوجه بشوند و به شما برای تعمیر اطلاع دهند.

بازسازی هزینه و بودجه مورد نیاز انجام پروژه

زمانی که صحبت از ترمیم می شود با در نظر داشتن هر جای که بخواهیم هزینه کمتری انجام دهیم قطعا در آن مکان دچار مشکل می شویم.توضیحات کامل در ادامه مطلب به شما عزیزان میدهیم.

انتخاب شخص یا تیم برای انجام پروژه خود

یکی از مهم ترین بخش هایی که میتوانید بهترین اتفاق و بدترین اتفاق برای پروژه شما عزیزان داشته باشد استفاده از بهترین افراد و تیم بازسازی و از طرفی استفاده از تیم و افرادی غیر متخصص در کار می باشد.در بعضی موارد صاحبان پروژه با داشتن وقت و زمان کافی و نظارت خودش افراد متخصص بصورت جداگانه برای پروژه خود انتخاب می کنند.اما در بعضی از موارد دیگر افراد و صاحبان پروژه به علت داشتن وقت اندک تمامی امور اجرایی خود را به یک تیم متخصص می سپارند تا انجام شود.همیشه در نظر داشته باشید از افراد متخصص در بخش مربوط به خود استفاده کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.اگر تصمیم به انتخاب تیم برای امور خود گرفتید حتما گذشته و رزومه آن تیم را نیز در نظر بگیرید تا به بهترین شکل کار شما انجام شود.مهم ترین نکته انجام کار با بهترین متریال ممکن و در کمترین زمان ممکن می باشد.

اخذ مجوز برای انجام امور بازسازی

بهتر است برای اینکه در امور کاری دچار مشکل نشوید و زمان را از دست ندهید بهترین گزینه اخذ مجوز های لازم از شهرداری می باشد تا درهنگام کار دچار مشکل نشویم .

قبل از انجام هر پروژه اول می بایست برنامه ریزی در خصوص انجام تمام امور انجام شود.به عنوان مثال اگر در زمان بازسازی به نوسازی احتیاج دارید بهتر است طرح و سبکی که در نظر داریم و در ذهن خود انتخاب کنیم و با یک مهندس  طراحی صحبت کنیم تا طرحی که در ذهن داریم برای ما به صورت ۳ بعدی انجام دهد تا بتوانیم طرح خود در چند نمای مختلف ببینیم تا به نتیجه برسیم.

در زمان اجرای قسمت های مختلف پروژه باید مواردی را در نظر داشت که در قسمت پایین بصورت کامل این موارد را بررسی می کنیم.

بازسازی دیوارها: یکی از مهم ترین قسمت هایی که در زمان بازسازی دچار تغییر می شود.دیوار ها می باشد.ترمیم دیوار شامل گرفتن سوراخ های ایجاد شده برای نصب تابلو،ترک، شکستی دیوار و .. می باشد. بعد از آن برای زیبایی می توانید هم از رنگ،گچ،کاغذ دیواری و موارد دیگر طبق طراحی خود  استفاده کنید.

بازسازی کف ساختمان: دیگر قسمتی که در صورت شکستگی متریال فرآیند ترمیم روی آن انجام می شود کف ساختمان می باشد،البته این را هم بگوییم که می توانیم با استفاده از یک موکت به راحتی تمامی مشکلات کف خانه خود را رفع کنیم ، یا با استفاده از پارکت یا کفپوش جدید تغییرات به راحتی برای ترمیم در کف ساختمان انجام بدهیم .

بازسازی آشپزخانه: آشپزحانه دیگر جزو جدا ناشدنی از دکوراسیون داخلی خانه می باشد که می بایست توجه بسیار خاصی به این قسمت داشته باشیم.از مهم ترین نکانی که در آشپزخانه باید در نظر بگیریم شیرآلات،تاسیسات،کابینت ها،صفحه کابینت،بین کابینتی و …. می باشد.یکی از کم هزینه ترین کار هایی می توانیم برای بازسازی ونوسازی آشپزخانه انجام دهیم عوض کردن لولا و درب های کابینت می باشد که می تواند هزینه بسیار کمتری نسبت به عوض کردن تمامی قسمت های کابینت داشته باشد.می توانیم به جای تغییر بدنه کابینت ،هزینه آن را برای بین کابینتی و همچنین صفحه کابینت انجام بدهیم.

بازسازی اتاق پذیرای و نشمین: یکی از مهم ترین بخش های خانه که میتوان گفت جزو پر تردد ترین مکان های می باشد ،اتاق نشمین می باشد، همه اعضای خانواده برای صحبت کردن و دیدن فیلم در کنار هم جمع میشوند.پس باید دقت کافی برای بازسازی این بخش ازخانه را نیز داشته باشیم.با استفاده از طراحی که انجام دادیم و نقطه کانونی که انتخاب کردیم عملیات بازسازی را برای این بخش از خانه آغاز می کنیم  تا به بهترین نتیجه ممکن برسیم .