1. خانه
  2. کمد دیواری
کمد دیواری-آیین کابینت

کمد دیواری

کمد دیواری،امروز می خواهیم در مورد یکی از پرکاربرد ترین مکان مورد استفاده در اتاق خواب با شما عزیزان صحبت کنیم.کمد دیواری از زمان قدیم تا الان موارد استفاده مختلفی داشته است،از قرار دادن لحاف،دشک،بالشت،قرار دادن لباس یا قرار دادن رب و روغن و خیلی از چیرای مختلف کاربد زیادی داشته است و خواهد داشت امرزو کارشناسان بخش کمد دیواری آیین کابینت تصمیم گرفتند تمامی سوال های شما را در مورد انواع مدل ؟ انواع متریال های مورد استفاده برای ساخت؟،انواع کمد که در اتاق خواب های دخترانه،پسرانه و یا کودکانه مورد استفاده قرار می گیرد؟اینکه چگونه بتوانیم بهترین رنگ را برای  خود انتخاب کنیم،بهترین رنگ های کمد دیواری؟چه اکسسوری های مورد استفاده قرار می گیرد؟ ،قیمت انواع مدل ها به چه شکل می باشد و تمامی سوال های به شما عزیزان پاسخ بدهیم.با  آیین کابینت  همراه باشید.

قبل از شروع مقاله و توضیحات تخصصی بهتر است توضیجات زیر را بدانیم تا بتوانیم انتخاب راحت تری داشته باشم با ما همراه باشید.

همانظور که میدانید کمد دیواری انئاع مختلفی دارد که به صورت کلی به سه سبک مختلف در اجرا تقسیم می شود که عبارتند از مدرن،نئوکلاسیک و کلاسیک که هر کدام از این موارد مدل های مختص به خود را دارند که در ادامه به توضیح هر کدام میرسیم.از مهم ترین متریال های که در ساخت و تولیدکمد دیواری استفاده می شود می توان به نئوپان(لترون)،ام دی اف و چوب اشاره کرد ،که می توانید هر کدام را طبق نیازی که دارید انتخاب کنید.از پرکاربرد ترین متریال ها در این صنعت می توان به ام دی اف و لترون اشاره کرد.علت این موضوع هم داشتن تنوع رنگی  بسیار بالا در تمامی طیف های رنگی معولی و طرح چوب می باشد.از طرفی با استفاده از ام دی اف های خام می توانید تمامی طرح ها و مدل های کلاسیک و نئوکلاسیک نیز داشته باشید.کمد دیواری کاربرد های فراوانی دارد که از این کاربرد ها به مواردی مثل : جای لباس،قرار دادن رخت خواب ، قرار دادن وسایل کم کاربرد آشپزخانه و …  بسیاری دیگر از کاربرد ها.کمد دیواری ها از نظر ساخت و تولید به مواردی مثل درب،چهارچوب،طبقه بندی تقسیم می شود.تمامی موارد بالا زمانی می باشد که شما عزیزان خانه دارید و می خواهید خانه خود را دیزاین کیند.اما کسانی که به صورت گسترده ساخت ساز می کند در قسمت کمد به این شکل عمل می کنند که یک حای برای لباس های شما قرار میدهند.یک بخشی  را برای وسایل رخت خواب و بخش دیگر که در بالا قرار می گرد برای وسایل مصرف کمتری داری مثلا سالی یک بار قرار می دهند.از نظر ساختاری در ب های کمد دیواری به ۳ سبک ریلی،لولا و ترکب این دو اجرا می شود که در ادامه مطلب به صورت کامل برای شما توضیح داده ایم.یک نکته در قسمت بالا جاماند راجش صحبت نکردیم برای کسانی می باشد مه به دکوراسیون داخلی خانه خود به شدت حسلسیت دارند و می خواهد تمامی قسمت های خانه به سک شکل باشد.به عنوان مثال دکور خانه شما کلاسیک یا نئوکلاسیک باشد.می توانید به راحتی این موارد را در اتاق حوتب خود نیز داشته باشید به عنوان مثال دکوارسیون کلی خانه شما نئوکلاسیک باشد به راحتی این فرمول را نیز می توانید لا استفاده از ام دی اف با هزینه کمتر نسبت به چوب در خانه خود داشته باشید بدون هیچ نگرانی.یکی از محاسن استفاده از ام دی اف این می باشد می توانید یا فنیش کاملا شبیه به چوب به شما بدهد.مهم ترین نکته در استفاده از این متریال این می باشد که هم سرعت در مار بالا می رود و هم هزینه به شدت کاهش پیدا می کند.در ادامه مطلب همراه ما باشید  تا در هرقسمت توضیحات تخصصی را به شما بدهیم تا به صورت کامل تمامی موارد درانتخاب کمد دیواری را بدانید.

کمد دیواری را می توان بصورت کلی به چند دسته مختلف تقسیم کرد:کمد دیواری لولایی،کمد دیواری ریلی،استفاده هم از ریل و لولا در کمد و بدون درب تقسیم کرد.البته این را بگویم که می شود به ۳ دسته کلاسیک،نئوکلاسیک و مدرن نیز تقسیم که هر کدام از سه مدل نیز می توان از متریال های مختلفی استفاده کرد.

کمد دیواری ریلی

امروزه به علت کوچک شدن خانه استفاده از کمد دیواری ریلی اهمیت بیشتری پیدا کرده است.زمانی که شما از این سبک مورد استفاده قرار می دهید دیگر نیاز به این موضوع نمی باشد که درب ها به بیرون باز و فضای زیادی را اشغال کنند. البته این موضوع هم باید گفت زمانی ک از درب ریلی استفاده می کنید قسمت وسط کمد دیواری کار رو برای شما اندکی سخت میکه برای گذاشتن وسایل بزرگ اما این رو بای در نظر داشت برای فضاها و اتاق خواب های کوچک درب ریلی بسیار بسیار مناسب می باشد.این رو هم بگیم استفاده از درب ریلی هزینه بالاتری نسبت به مدل هایلولایی دارد.

کمد دیوار لولایی

 لولای از زمان قدیم تا الان مورد استفاده قرار می گرفت و میشه گفت تنها دلیلی که تونسته این مدل  از ریلی  بالاتر نگه داره عمق کمدی هست به شما میده چون در مدل ریلی ۱۰ الی ۱۵ سانت از عمق شما کم می شود همین عامل باعث می شود که اگر کشویی یا طبقه در کمد دیواری قرار دهید میزان عمق کار شما بیشتر از مدل ریلی باشد.

کمد دیواری ریلی و لولایی

خوب تو این مدل همنطور از اسمش پیدا هست هم میشه از درب های ریلی و هم میشه از درب های لولایی مورد استفاده قرار داد.اما به نظر کارشناس های کابینت اگر بخوایم همچنین کمد دیواری مورد استفاده قرار دهیم بایستی فضای بسیار مناسبی در اختیار داشته باشم.به عنوان مثال برای لباس می تواین از درب های ریلی استفاده کنیم .برای رخت خواب از درب های لولایی چون فضای بیشتری در اخیتار ما قرار می دهید.

کمد دیواری مدرن

کمد دیواری مدرن همنطور که از اسم این مدل پیداست مدرن به معنی این هست که به هیچ عنوان از منبت و ابزار در دری ها و ثابتی مورد استفاده قرار ندهیم.درب ها کاملا فلت باشند.از این رو تو این مدل از  دنیایی رنگ و تنوع برای استفاده از کمد دیواری خود دارید.به عنوان مثال می توانید از ام دی اف های گلاس،برجسته،فوق برجسته،فرآمید و ….. مورد استفاده قرار دهید و هر رنگ مد نظر شما می باشد مورد استفاده قرار دهید.

کمد دیواری نئوکلاسیک

 نئو کلاسیک از ترکیب طرح مدرن وهمچنین کلاسیک  طراحی شده است .میشه گفت نه از شلوغی طرح کلاسیک همراهش هست و نه خلوت بودن و سادگی طرح مدرن.تو این طراحی مانند مابقی مدل به هیچ عنوان در انتخاب رنگ محدودیتی ندارید و می توان تمامی رنگ ها را مورد استفاده قرار و بهترین نتیجه ممکن برسید.تو این طراحی می توایند هم از مدل ریلی، هم لولای و ترکیبی از دو مدل استفاده کنید.در عکس پاییین می توانید تفاوت بین سبک مدرن و نئوکلاسیک مشاهده کنید.

کمد دیواری کلاسیک

خوب رسیدم به با وقار ترین و با شکوه ترین نوع کمد دیواری تواین مدل می توانید از هر ابزاری چه ساده و چه شلوغ را مورد استفاده قرار دهید و همچنین می توانید از منبت های مختلف برای زیبایی بیشتر مورد استفاده قراردهید.تو این به نظر کارشناسان آیین کابین بهتر هست فضای کافی برای استفاده از این مدل را داشته باشید چون زمانی که از این مدل از کابینت مورد استفاده قرار می دهید بایستی جلال و شکوه این مدل از کمد دیواری کاملا قابل مشاهده باشد.در این مدل مانند مابقی مدل ها از تنوع رنگی بالایی برخوردار می باشد و می توانید از هر رنگی برای طراحی مورد نظر خود مورد استفاده قرار دهید.

جنس کمد دیواری

در ساخت و تولید این محصول می توانید از متریال مختلفی استفاده کنید در قیمت پایین به آن اشاره شده است.
۱-استفاده از ام دی اف
۲-استفاده از چوب
۳-استفاده از روکش چوب
در ادامه تمامی مدل های گفته شده بالا به ترتیب برای شما توضیح می دهیم .

کمد دیواری ام دی اف

در این مدل  می توان از ام دی اف های گوناگونی را مورد استفاده قرار داردو از جمله این ام دی اف ها میتوان به ام دی اف های گلاس،ملامینه،لامی گلاسی و … اشاره کرد در قسمت پایین به برسی مدل های مختلف می پردازیم.

کمد دیواری های گلاس

 های گلاس همنطور که از اسمش مشخص می باشد.براق هستند.که این ام دی اف ها انواع مختلفی دارد.برخی وارداتی و بقیه تولید در داخل کشور می باشد(تمامی محصولات که به شما عزیزان به عنوان وارداتی معرفی می شود.همگی تولیدات داخل کشور می باشد)این ورق هم در زنگ های براق موجود می باشد و هم در رنگ های مات.های گلاس دارای تنوع رنگی بالای می باشد  و میتوان متناسب با هر صلیقه ای رنگ های مختلف را مورد استفاده قرار داد.

کمد دیواری ملامینه

این مدل از کمد یکی از پر طرفدارترین مدل ها در مورد استفاده در کشور می باشد.همنطور که خودتون می دونید ورق های ملامینه دارای تنوع رنگی بی شماری می باشد از طرح های چوبی،تک رنگ در فنیش های براق و مات در بازار کشور عزیزمان وجود دارد.از طیف رنگی این محصولات می توان به تمامی رنگ ها از روشن تا تیره اشره کرد.در این مدل از ام دی اف می توانی هم از درب های ریلی و از درب های لولایی و ترکیب این دو مدل را مورد استفاده قرار دهید.

کمد دیواری ام دی اف لامی گلاس

یکی دیگر از متریال های مورد استفاده  ام دی اف لامی گلاس می باشد.در این مدل تمامی رنگ براق هستند و می توانید با استفاده از این مدل جلوه بسیار خاص و زیبا به محیط طراحی خود بدهید.از نظر رنگی در این مدل نیز هیچگونه محدودتی وجود ندارد و میتوانید با توجه به سلیقه خود رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.در متریال نیز می توانید از مدل لولای و ریلی و ترکیب این دو مدل استفاده کنید.

کمد دیواری چوب

یکی دیگر از مدل ها از دیر باز تا الان نیز مورد استفاده قرار گرفته است استفاده از متریلا چوبی می باشد.در این مدل می توانی از چوب های مختلفی برای ساخت کمد دیواری مورد استفاده قرار دهید مثل چوب های بلوط،روس،راش و … مورد استفاده قرار دهید.این مدل از متریال نسبت به ام دی اف نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری و همچنین باید گفت زمان آماده سازی بیشتری نیز نیاز دارد .در سبک نیز چوبی نیز مانند ام دی اف های دارای طرح های کلاسیک،نئوکلاسیک و همچین مدرن می باشد که میتوانید طبق نیاز خود طراحی و مدل  خود را انتخاب کنید.

کمد دیواری روکش چوب

در این مدل  با استفاده از روکش چوب و چسب و ام دی اف مورد استفاده قرار می گیرد .روکش های چوب که با توجه به مدل انتخابی شما هستند پس از انتخاب بر روی ام دی اف چسبانده شده و رنگ مورد نظر شما بر روی روکش ها زده می شود.در این مدل هم می توانید هم از لولا و هم از ریل مورد استفاده قرار دهید.

طبقه بندی کمد دیواری

یکی از مهم ترین ملاک های  استفاده درست از فضایی می باشد که در اختیار شما قرار دارد.پس باید با توجه به نیازی که داریم طبقه بندی منایب را انجام دهیم.استفاده متفاوتی دارد که میشه از مهمترین کاربرد های به قرار دادن لباس،قرار دادن لحاف و دشک و …. اشاره کرد.به علت همین موضوع میشه گفت با توجه به کاربرد مورد نظر ما باید طبقه بندی صورت بگیرد.

کاربرد کمد دیواری

از زمان قدیم تا الان کاربرد های مختلفی داشته.میشه گفت خانم ها یکی از ملاک هاشون برای انتخاب داشتن کمد جادار در اتاق خواب ها بوده است.از کاربرد های مختلف  میشه به قرار دادن پوشاک(لباس،کفش)،لاهاف و دشک(از اونجا که ما ایرانی ها یکی از ویژگی های خوبی که داریم مهمانی رفتم حتما نیاز هست برای وسایل خواب حتما جایی قرار دهیم)و میشه دیگر کابردی مثال برایش آورد قرار دادن قبلمه ها،چمدون ها و یا برخی از وسایل آشپزخانه نام برد که از کمد دیواری برای قرار دادن  اینگونه وسایل  مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع کمد دیواری چیست؟

کمد دیواری انواع مختلفی داری که می توان  ها را به سه دسته کلاسیک،نئوکلاسیک و مدرن تقسیم  می شود

بهترین رنگ های کمد دیواری چیست؟

از معروف ترین رنگ های کمد دیواری می شود به رنگ های سفید براق و مات،کرم،طوسی و … اشاره کرد می تانید مرد استفاده قرار دهید