1. خانه
  2. کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه-آیین کابینت

کابینت آشپزخانه

 

کابینت حدود قیمت حدود قیمت
کابینت ملامینه ۵٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
کابینت های گلاس ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان ۶٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان
کابینت پلی گلاس ۶٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
کابینت ممبران نئوکلاسیک ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان ۸٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
کابینت ممبران کلاسیک ۷٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان ۸٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان
کابینت پلی اورتان مات ۸٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان ۹٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان
کابینت پلی اورتان پتینه ۹٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان ۱۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان
کابینت پلی اورتان براق (انزو) ۱۰٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
کابینت روکش چوب ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
کابینت تمام چوب ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

کابینت آشپزخانه،یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون یک آشپزخانه کابینت آن می باشد.کابینت های آشپزخانه حدودا ۹۰ درصد آشپزخانه شامل می شود.پس حتما بایستی در انتخاب متریال،سبک و رنگ دقت بسیار داشته باشیم.در مقاله قصد داریم راجب انواع متریال های،سبک ها و همچنین ویژگی های ،مزایا و معایب انواع کابینت ها با شما عزیزان صحبت کنیم .البته مهم ترین نکته در ادامه این می باشد که تیم آیین کابینت  با کمک گرفتن از افراد متخصص در زمینه های مهندسی،روان شناسی ،استاد کاران و آشپز ها تواسنته یک مقاله کامل در راستا منتشر کند در ادامه همراه ما باشید.

کابینت آشپزخانه چیست؟

مهم ترین بخش در هر آشپزخانه می باشد.حدودا ۹۰ درصد دیوارهای آشپزخانه را کابینت ها شامل می شود.ای بخش از دکوراسیون آشپزخانه به ۳ بخش مهم تقسیم میشود

یونیت و درب ها
صفحه کابینت
یراق و اکسسوری

که در ادامه به توضیح هر کدام می رسیم.

تاریخچه کابینت آشپزخانه

از زمان قدیم تا الان کابینت به شکل های مختلفی در آشپزخانه ساخته شده و مورد استفاده قرار گرفته است ،اولین مدل ها بصورت گنجه بوده و هیچ سینک ظرفشویی وجود نداشت از یک لگن برای شستن ظرف ها استفاده می شود.بعد از اندکی پیشرفت کابینت های امروزی نه به این شکل در قرن ۱۹ یا ۲۰ ظهور کرد.که از چوب برای ساختش کمک می گرفتند .

انواع مدل کابینت آشپزخانه

کابینت ها از نظر سبکی به سه سبک مختلف تقسیم می شود که عبارتند از: مدرن،کلاسیک،نئوکلاسیک که هر کدام از سبک های گفته شده خود دارای مدل های مختلفی می باشد که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم.

طرح کابینت آشپزخانه

یکی دیگر از مهم ترین عوامل در دکوراسیون منزل این می باشد یک طرح بسیار زیبا پیدا کنیم تا بتوانیم به بهترین حال ممکن برسیم.شاید این سوال برای شما به وجود آمده است چرا دکوارسیون داخلی دلیل این موضوع کوچک شدن متراژ خانه ها می باشد دیگر آشپزخانه در بخش جداگانه از طراحی قرار ندارد و تبدیل به بخشی از اتاق نشیمن شده است.پس بهتراست برای انتخاب یک طرح مناسب به دکوراسیون داخلی کلی خانه توجه داشته باشیم.

متریال های مورد استفاده در کابینت آشپزخانه

از نظر متریالی در تولید کابینت ای بخش به ۳ قسمت تقسیم میشود.چوب ،ام دی اف و فلز.در حال حاضر ام دی اف به علت داشتن ویژگی های خاص جایگاه بسیار بهتری نسبت به چوب و فلز دارد.در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم.

کابینت آشپزخانه ام دی اف

ام دی اف یکی از مهم ترین فراورده های چوبی می باشد که در تولید و ساخت کابینت جایگاه بسیار مناسبی پیدا کرده است.دلیل تولید ام دی اف این بوده که بتواند جایگزین بسیار مناسبی برای نئوپان باشد.پس از تولید این کالا ام دی اف توانست جایگاه چوب را بگیرد.

ویژگی های  ام دی اف:

مراقبت  نگهداری آسان تر نسبت به چوب
قیمت بسیار مناسب در برابر چوب
صرف جویی در زمان
استفاده از ابزار های بسیار ساده در تولید و ساخت

کابینت آشپزخانه چوبی

هماطور که در قسمت بالا گفتیم چوب اولین متریالی بود که برای تولید کابینت مورد استفاده قرار گرفته بود.از انواع چوب های مورد استفاده میشه به چوب گردو،راش،آلبالو،روسی و … اشاره کرد .

ویژگی های چوب

زیبای بی نظیر
آسیب پذیر بودن در برابر حشرات
آسیب پذیر بودن در برابر گرم و سرد شدن ناگهانی هوا
آسیب پذیر بودن در برابر رطوب
قیمت بسیار بالا
ساخت و تولید زمان بر

کابینت آشپزخانه فلزی

یکی از مترال مورد استفاده که بعد از چوب بسیار مرسوم شده بود فلز بود که امروز دیگر مورد استقبال قرار نمی گیرد.البته این نکته قابل گفتن می باشد که فلز استیل در محیط های بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرد.
تولید کننده های محتوا آیین کابینت به علت حساسیت بسیار زیاد از برخی متخصصین برای انتقال بهتر اطلاعت به شما استفاده کرده است در ادامه همراه کارشناسان ما باشید.

با عرض سلام خدمت آیین کابینتی های عزیز امروز دعوت شدم تا در مورد انتخاب بهترین نوع کابینت برای دکوارسیون آشپزخانه شما صحبت کنیم مهم ترین بخش در انتخاب خود توجه کردن به متراژ آشپزخانه و همچنین دکوراسیون کلی خانه شما می باشد.در نظر داشته باشید که زمانی آشپزخانه کوچکی دارید به هیچ عنوان نباید از طرح هایی بسیار شلوغ مانند کلایسک استفاده کنید بهتر است از سبک مدرن و نئوکلاسیک انتخاب کنید.البته انتخاب هر سبک به نوع سلیقه بستگی دارد. بهترین انتخاب در دکوراسیون آشپزخانه به گونه ای می باشد که باید در هر قسمت به کامل ترین شکل هارمونی برسیم .انتخاب نوع متریال برای بدنه،انتخاب یک صفحه کابینت مناسب متناسب با استفاده خود و همچنین یراق و اکسسوری های که باعث بزرگ شدن فضا می شود و هم نظم را بیشتر می کند طبق صحبت های که مهندس انجام دادند به این نتیجه میرسیم که بهتر است در گام نخست متراژ آشپزخانه را در نظر بگیریم و بعد از به طراحی فکر کنیم. بعد از طی شدن ۲ مرحله قبلی متریال و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنیم

دورد به آیین کابینتی ها عزیز امروز امدی که راجب انتخاب بهترین رنگ کابینت آشپزخانه شما صحبت کنیم.انرژی که از طریق رنگ به ما منتقل می شود باعث افزایش و کاهش سطح انرژی در ما می شود.پس بهتر است با توجه به روحیات و همچنین سلیقه شخصی خود انتخاب خود را انجام دهیم.طبق تحقیقاتی که داشتم متوجه شدم که بیشترین انتخاب زنگ های طوسی،سفید،مشکی و طرح چوب های روشن می باشد. علت این که رنگ های بالا بیشترین انتخاب داشته این می باشد که با دیدن رنگ های خنثی،روشن باعث می شود احساس تمیزی و نظافت به ما منتقل شود.مورد دیگر رنگ های روشن حالت خفگی را از ما جدا می کند و باعث می شود حس آزادی به ما منتقل شود.از طرفی ما اگر یک رنگ بسیار خاص را انتخاب کنیم حتی این رنگ جزو گران ترین مدل های در بازار باشد در نهایت به علت تنوع پذیر بودن انسان باعث تکراری شدن می شود .بهتر است رنگ های خنثی استفاده کنیم تا در صورت خستگی با تعویض دکور،مجسمه و وسایل تزینی به راحتی برای خودمان تغییرات را ایجاد کنیم.

سلام و وقت بخیر دوباره کابینت مهم ترین بخش از آشپزخانه می باشد که در آن شکی نیست.از آن جا وسایل های آشپزی و پذیرایی در آشپزخانه جای دارد بهتر در طراحی که انجام می دهیم از تمامی فضا ها به خوبی استقاده کنیم.برای وسایلی مثل قاشق و چنگال از اکسسوری مربوط به خودش در کشو ها استفاده کنیم.این موضوع را هم میتوانی برای کابینت های هوایی که دسترسی به آن سخت می باشد نیز استفاده کنیم از دیگر موارد میشه به استفاده از یک صفحه کابینت مناسب اشاره کرد که تمامی ویژگی های و استاندار برای آشپزی داشته باشد

کابینت آشپزخانه مدرن

سبک مدرن یکی از پر طرفداترین سبک های مورد استفاده در طراحی آشپزخانه می باشد.از مهم ترین ویژگی های این سبک از طراحی می شود به سادگی و همچنین کاربردی آن می باشد.این سبک از طراحی شامل مدل های لامی گلاس،ملامینه، های گلاس،فوق برجسته یا سیکرونایز اشاره کرد .
از معروف ترین و پر طرفداترین سبک مدرن می شود به کابینت های های گلاس اشاره کرد.
از مهم ترین محاسن استفاده از این کابینت می شود به استفاده در متراژ آشپزخانه های با متراژ کم اشاره کرد.الیته این جمله به معنی نیست که نمی توانید در آشپزخانه بزرگ نمی توانید مورد استفاده قرار دهید.

کابینت آشپزخانه کلاسیک

کلاسیک قدیمی طرح و سبک طراحی می باشد.می توان جلال،شکوه و زیبایی در نگاه اول به این طراحی احساس می شود.از مهم ترین ویژگی این طراحی استفاده از متریال های طبیعی مانند چوب و سنگ طبیعی در اجرا این کابینت می باشد.از پر طرفدار ترین رنگ های کابینت کلاسیک می شود به سفید،کرم،طوسی و طرح چوب اشاره کرد.
در کلاسیک می توانید از دو متریال چوب و ام دی اف را مورد استفاده قرار دهید.زمانی که از ام دی اف به عنوان متریال اصلی استفاده می کنید میتوانید در این متریال از رنگ،روکش چوب و همچنین روکش های پی وی سی استفاده کنید.

نکته مهم:زمانی که میخواهید از رنگ های پولشی یا همان پلی اورتان برای کابینت خود مورد استفاده قرار دهید .بهتر است از متریال ام دی اف استفاده کنید تا هزینه از بین بردن پترن والگو چوب را پرداخت نکنید.

کابینت کلاسیک رومی

یکی دیگر از بهترین مدل های در سبک کلاسیک مدل رومی می باشد.در این طراحی می توانید به سادگی بهترین نوع طراحی کلاسیک در یک نگاه به شما انتقال پیدا می کند.جلال و شکوه در این طراجی به راحتی قابل مشاهده می باشد.در مدل بیشتر از رنگ های کرم طلایی و سفید طلایی استفاده می شود.

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

تلفیقی از سادگی و کاربردی بودن،نظم،تعادل را سبک نئوکلاسیک می گویند.این سبک از دل سبک کلاسیک به وجود آمده است .یک در این چند وقت توانسته جایگاه بسیار مناسبی در بین سبک مدرن و کلاسیک بدست آورد.از معروف ترین این سبک های می شود کابینت انزو اشاره کرد که در اوج تجمل زیبای بسیار کاربردی و زیبا می باشد.

مدل های کابینت های آشپزخانه

در تصویر زیر یک کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک را مشاهده می کنید  با استفاده از رنگ سفید و همچنین صفحه کابینت روشن با رگه های تیره بکار رفته است.از متریال مورد انتخاب کارفرما در این طراحی ام دی اف و در صفحه پیشخان از کوارتز می باشد.اگر بخواهیم به صورت کلی در به سبک از طراحی توجه کنیم .تلفیق رنگ های استیل،مشکی و سفید را می بینیم که بسیار زیاد شده است.در بخش دستگیره می بینیم سک انتخاب بسیار ساده و سبک صورت گرفته است.

در این طراحی همانطور که در ظاهر آن مشخص می باشد.سبک مدرن مورد استفاده قرار گرفته .می بینید که در فضای بالا قسمت انتهای آشپزخانه بسیار کوچک می باشد ولی با استفاده از یک طراحی سفید و ساده به بهترین حالت ممکن در طراحی رسیده است و هیچ وقت کوچک بودن فضا احساس نمی شود.

در تصویر بالا سبک کلاسیک کامل را مشاهده می کنید .این آشپزخانه با داشتن متراژ بسیار مناسب و همچنین نور بسیار مناسب ،طراح با استفاده از مهارت خود توانسته به یک ترکیب بسیار مناسب برسید.استفاده از ستون ،به کار بردن متریال چوب وهمچنین صفحه پیشخان طبیعی زیبایی بی نظیری به این آشپزحانه داده است.

 جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه

 در قسمت پایین جدید ترین مدل های کابینت آَشپزخانه به صورت عکس قرار داده ایم و میتوانید ببینید.تنها تفاوت در مدل ها به وجود اوردن رنگ های جدید و استفاده از یراق آلات جدید می باشد.

کابینت آشپزخانه های گلاس

یکی از بهترین مدل ها در سبک مدرن کابینت های گلاس می باشد.زمانی از های گلاس صحبت می کنیم تمامی ذهنیت ما به سمت کابینت های براق میرود .در صورتی که به این شکل نمی باشد.های گلاس نوعی ام دی اف می باشد که هم رنگ های براق ساده و طرح چوب دارد.همین موضوع در در قسمت مات نیز وجود دارد.پس این مدل نیز دارای رنگ های مات و براق می باشد.این سبک نیز مناسب برای تمامی آشپزخانه های بزرگ و کوچک و بزرگ می باشد.

کابینت سفید و طوسی

یکی از زیبا ترین و پر طفدارترین ترکیب رنگی در تمامی سبک ها تلفیق دو رنگ سفید و طوسی می باشدوترکیب ای دو رنگ خنثی جذاب بی نظیری به آشپزخانه شما میدهد.

مدل کابینت جدید برای آشپزخانه کوچک

یکی از مهم ترین مثال در چندسال اخیر  کوچتر شدن متراژ خانه ها می باشد.این عامل تاثیر مستقیم بر روی آشپزخانه گذاشته است و باعث شده است فضای طراحی بسیار اندک شده است .پس معماران و طراحی داخلی خانه به این فکر افتاده اند که بتوانند در از حداقل فضا بهتری استفاده ببرند.

یکی از عواملی در آشپزخانه های کوچک بایستی رعایت کنیم انتخاب رنگ مناسب می باشدوانتخاب رنگ در تاثیر مستقیم بر روی فضا دارد.استفاده از رنگ های روشن مثل سفید و طوسی توصیه می شود.
اگر فضای شما به شکلی می باشد می توانید از میز جزیزه استفاده کنید حتما توصیه می شود زیرا می توانید از میز ناهار خوری استفاده نکنید و به نتیجه مثبت برسید و از حداقل فضا بیشترین استفاده ببرید.