1. خانه
  2. کابینت پولیشی
کابینت پولیشی-آیین کابینت

کابینت پولیشی

کابینت پولیشی یکی دیگر از مدل های کابینت آشپزخانه می باشد که میتوانید برای آشپزخانه خود مورد استفاده قرار دهید.از مهم ترین عاملی کی میتواند زیبایی بی نظیری به آشپزخانه شما بدهد کابینت می باشد.پس بهتر است جذاب ترین و همچنین خاص ترین مدل و سبک را برای قلب تپنده خانه انتخاب کنیم.کابینت پولیش یا همان پولیشی همانطور که از اسمش پیداست استفاده از رنگ می باشد بر سطح کار می باشد.در این سبک نیز می توانید از  ۲متریال چوب و ام دی اف استفاده کنید.اما چوب به عبت داشتن سطح رگه ریشه دار در سطح خودش مقداری فرآِیند رنگ آمیزی را سخت می کند.اما ام دی اف بر خلاف چوب سطح کاملا ساف دارد ئبه راحتی فرآیند رنگ آمیزی بر سطح آن انجام می شود.بهتر از قبل از انتخاب خود برای آشپزخانه اطلاعاتی نیز در مورد کابینت پولشی به دست آورید شاید این سبک برای شما جذاب باشد و بخواهید در آشپزخانه خود مورد استفاده قرار دهید با کارشناسان آیین کابینت همراه باشید.

بهتر است قبل از شروع مقاله به کی سری از موارد اشاره شود تا وقتی بخواهید این سبک را استفاده کنید با خیال آسوده و بدانید بهترین متریالی که بخواهید استفاده کنید چیست همراه ما باشید.

مهم ترین عنصر در انتخاب کابینت متریال اصلی آن یعنی چوب و ام دی اف می باشد.هر دو این متریال می توانید مورد استفاده قرار دهید اما بهتر است از ام دی اف برای کابینت خود استفاده کنیم و چوب را در درجه دوم قرار دهیم.دلیل این صحبت ما چه می باشد.کابینت پولیشی به علت داشتن سطحی براق و سیقلی نیاز به داشتن رگ و ریشه در سطح خود نمی باشد.چوب در سطح خود رنگ  و ریشه دارد اصطلاحا به عنوان طرح چوب می شناسیم.در پولشی زمانی که از چوب استفاده شود بایستی ابتدا سطح چوب را صاف و بعد از آن مراحل رنگ آمیزی انجام شود.اما در ام دی اف به شکل نیست این متریال سطح صافی دارد می توانید به راحتی با استفاده از خمیر رنگ و رنگ مناسب کاملا سطح را پوشش دهید.از معروف ترین برند ام دی اف خام نیز می شود به واناچای مالزی و تایلند اشاره کرد.از دیگر موارد مهم در استفاده از کابینت استفاده رنگ مناسب می باشد.رنگ مورد استفاده در کابینت پلی اورتان و پلی یستر می باشد.بهتر است از برند های معروف برای رنگ آمیزی استفاده کنیم تا هیچگونه مشکلی برای ما پیش نیاید .

بیشترین مدل های این سبک عبارتند از کلاسک و نئوکلاسیک از معروف ترین اسن سبک هها می توان به انزو اشاره کرد.جز زیباترین طراحی های کابینت می باشد.امروزه اسم این نوع کابینت را زیاد می شنویم که در بین مشتریان مانند ممبران جایگاه خود را پیدا کرده است.در ادامه مطلب همراه کارشناسان آیین کابینت باشید.

کابینت پولیشی چیست؟

میشه اولین زادگاه کابینت پولیشی در آمریکا بوده است.این کابینت را همگی به عنوان کابینت انزو می شناسیم.کابینت انزو توسط شرکت تولید شد.منظور از تولید این نیست تمامی قسمت های کابینت مثل یونیت و کمدی ها کاملا نتفائت است .تنهاتفاوت میشه طراحی در ب ها گفت.این نو طراحی توسط وارد کنندکگان ایتالیایی ۶ تا ۷ سال پیش وارد ایران شد.خوب قطعا واردات این کابینت هزینه بسیاری را  شخصی که این مدل از طراحی را انتخا کردهئ داشته است.پس تولید کنندگان داخلی کابینت به این نتیجه ک خودشون این مدل از کابینت با استفاده از ام دی اف و رنگ پولشی تولید کنند ک در نهایت موضوع توانستند نزدیک محصول  نسبت به کالا وارداتی تولید کنند.

حتما بخوانید: کابینت کلاسیک

رنگ پولیشی چیست؟

قطعا اسم پولیش در صنعت های مختلف رنگ آمیزی مثل رنگ آمیزی  ماشین ،درب ها و …. شنیده اید.پولیش به ساب زدن یک سطح مات برای براقیت بیشتر گفته می شود.پولیش یک ماده با سیالیت بالا و همچنی خمیری شکل  برای زنگ آمیزی فلز ،چوب،ام دی اف  و … مورد استفاده قرار می گیرد.
می تون گفت مزایای یک کابینت می تواند ویژگی های منحصر به فرد یک کابینت باشد البته این راه بگویک که یک سری از مزایا می باشد  که برای تمامی کابینت ها یک شکل می باش دو باید بصورت کامل رعایت شود تا محصول نهایی دقیقا همان چیزی باشد یک خاندار به آن نیاز دارد در مطلب زیر به مزایا و معایب کابینت پولشی را بصورت کامل به شما می گویم تا به بهترین نتیجه ممکن برای انتخا خود برسید.

حتما بخوانید: کابینت مدرن

مزایای کابینت پولیشی

زمانی که از رنگ پولشی در سطح درب های کابینت استفاده می کنیم ضخامت رنگ به علت رنگی بر سطح قرار می گیرد دو تا سه میلی متر افزاش پیدا میکند.همین موضوع باعث می ود سطح ورق یک پارچگی بیشتری بگیرد و مقاومتش در برابر ضربه یا فشار افزاش پیدا کندهمچنین این این کاملا درب ها را در برابر تاب خوردگی مقاوم می کند.
یکی دیگر از مزایای این طراحی کی توان به استفاده از خمیر پولشی گفت این خمیر قیل از رنگ بر سطح درب قزاز میگرد(میشه گفت مانند یک چسب بسیار محکم عمل میکند) و باعث می شود سطح در ب ها در برابر فرورفنی در اثر برخود اشیا مقاوم شود.
مقاوم بودن این محصول در برابر آب .میشه گقت یکی از مهم ترین ویژگی های این محصول ضد آب بودنش می باشد که علت این موضوع هم کی توان گفت زمانی که خمیر و رنگ بر سطح قرار می گیرد ضخامت ۴ تا ۵ میلیمتری ایجاد می کند و مانع جذب آب بر سطح در های کابینت می شود.در کابینت های پولیشی در اطراف درب ها هیچونه نواری بکار نمیرود (نوار پی وی سی) همان رنگی و همان خمیر رنگ نیز در اطراف درب بکار میرود و باعث ضد آب شدن درب ها می شود.
استفاده این نوع کابینت در انوع شرایط آب و هوای .این طراحی می توانید برای تمایم محیط های خشک و رطوبتی بکار ببرید و هیچگونه مشکلی برای شما به وجود نمی آورد.
از دیگر مزایا این کابینت میتوان به مقاومتش در برابر نور آفتاب نام برد .یعنی ا/ه این کابینت در معرض مستقیم نور آفتاب قرار بگیرد هیچگون تغییر رنگ ایجاد نمی شود دقیقا این امر در کابینت ممبران برعکس است قرار گرفتن در مقابل تابش مستقیم خوریشید باعث بلند شدن روکش پی وی سی می شود.
ابصورت کلی  این کابینت در برابر حرارت،روغن ها و اسسید های خانگی کانلا منقاوم می باشد و میتوانید با خیال راحت این کابینت برای منزل خود بکار ببرید.

معایب کابینت پولیشی

از معایب این کابینت میتوان ،زمانی که فرآیند رنگ آمیری بر سطح آغاز می شود نام برد.در کابینت پولشی مهم ترین اصل برای زیبای یک کابینت اجاری رنگ به نحو ممکن می باشد.استفاده از رنگ مناسب،داشتن ابزار مخصوص این کار،داشتن محیط ایزوله برای خشک شدن رنگ و …. در متن زیر ۳ مورد گفته شده در بالا به شما توضیح میدهیم
استفاده از رنگ مناسب :میشه گفت یکی از مهمترین ملاک ها استفاده از رنگ مناسب با جنس مرغوب می باشد ک کفیتق کلای خروجی به بهترین شکل ممکن باشد.
داشتن ابزارآلات مخصوص برای رنگ آمیزی :قطعا پس رنگ داشت ابزار مناسب حرف ائل در این صنعت میزند.برخی از استاد کاران با ساتفاده از مهارت دست خود اقدام به رنگ آمیزی سطح می کندد اما برخی با استفاده از ابزار ماشی و دستگاه پیشرفته فرآیند رنگ آمیزی را انجام میدهد.که قطعا استفاده از دستگاه رنگ آمیزی کیفیت کار چندین برار می کند و همچنی قیمت بالاتری نسبت رنگ آمیز یبا دست دارد
استفاده از محیط ایزوله یکی دیگر موارد مهم است.پس از فرآیند رنگ آمیری مهم ترین گزینه داشتن محیط ایزوله بدون هیچ گرد و غباری برا خشک شدن رنگ می باشد.یکی از مهمترین نکات در اجرای این کابینت می باشد.چون ظرافت مهمترین اصل در کابینت های پولشی می باشد.

حتما بخوانید: کابینت نئوکلاسیک

کابینت پولیشی ،از انجا که کابینت یک عضور جدا نشدی در خانه های امروزی میباشد کارشناسان آیین کابین به نتیجه رسیدند که امرو ز راجب یکی از زیبا ترین و خاص مدل کابینت ،کابینت ام دی افی و چوبی برای شما عزیزان صحبت بکنند.متداول ترین سوال های دربازه کابینت پولیشی پرسیده میشه رو در ائامه مطلب می بینیم و در مورد باهم حرف میزنیم .اینکه اضلا کابینت پولیشی چیست،اولین بار از کدام کشور وارد ایران شد،اینکه اصلا در ایران میشه همچنی کابینت تولید کرد،چه جنس رنگی رو برای نگ آمیزی درب ها مورد استفاده قرار می دهند؟میشه گفت کابینت پولیش جز زیبا ترین نوع کابینت می باشد،در مورد تمایم اجزای این نوع کابینت مثل بدنه،یراق ها و درب ها به صورت کامل  با شما عزیزان صحبت می کنیم.

آیا کابینت پولیشی ضد آب و ضد خش می باشد؟

کابینت های پولیشی بیشتر از جنس ام دی اف ساخته شده .زمانی که از رنگ مناسب با کیفیت مناسب استفاده شود در برابر نفوذ آب مقاوم می باشد.اما در برابر خط وخش خیر مقاوم نمی باشد

کابینت پولشی چیست ؟

کابینت پولیشی از دو متریال ام دی اف خام و  چوب ساخته می شود و رنگ مورد استفاده در این کابینت نیز پلی اورتان  می باشد.

انواع رنگ کابینت پولیشی چیست؟

کابینت پولیشی نیز در تمام طیف های رنگی در سه فنیس براق،مات و سوپر مات در بازار کشور موجود می باشد.