1. خانه
  2. مقالات
  3. مزایا و معایب صفحه کابینت سرامیکی
مزایا و معایب صفحه کابینت سرامیکی-آیین کابینت

مزایا و معایب صفحه کابینت سرامیکی

مزایا و معایب صفحه کابینت سرامیکی ،قبل از هر چیزی باید بدانیم صفحه کابینت سرامیک پرسلان چیست و از چه موادی ساخته شده است ؟ پرسلان از خاک رس و در چندین مرحله پخت در دما و فشار زیاد تولید می شود. یک موضوع گفتنی هست که باید بگیم ، زمانی چاپ روی سرامیک انجام می شود که مراحل پخت نیز همراه با چاپ صورت می گیرد.یعنی چاپ روی خاک رس قرار می گیرد و بعد مراحل پخت انجام می شود. تو این مقاله قصد داریم تمام ویژگی ها، مزایا و معایب این صفحه کابینت برای شما عزیزان توضیح بدهیم ، با آیین کابینت همراه باشید.

صفحه کابینت سرامیک مشکی-آییین کابینت

زمانی که از صفحه رویه کابینت صحبت می کنیم ، محصولاتی مورد استفاده قرار می گیردکه در یک سری ویژگی ها مشترک میباشند ویژگی های مثل:

ضد آب بودن
ضد لک بودن
ابزارخور بودن
آنتی باکتریال بودن
مقاومت دربرابرضربه
مقاومت در برابر گرما
شوک حراراتی
مقاومت در برابر خط و خش
تنوع رنگی
تغییر رنگ در طی مدت زمان
برویم تا ویژگی های بالا را به نوبت بررسی کنیم

مزایا صفحه کابینت سرامیک-آیین کابینت

ضد آب بودن سرامیک پرسلان

یکی از مهم ترین ویژگی های سرامیک پرسلان ضد آب بودن می باشد. چون یکی از مهم ترین دغدغه های اهل خانه این می باشد ، محصولی برای آشپزخانه خود مورد استفاده قرار می دهند که کاملا ضد آب باشد که زمانی در مجاورت آب و رطوبت قرار می گیرد در طی مدت زمان هیچگونه مشکلی چه از لحاظ تغییر رنگ و پوسیدگی براش ایجاد نشود. پرسلان کاملا در برابر این موضوع مقاوم می باشد .

ضد لک بودن
اصولا مواد غذایی مورد استفاده در آشپزخانه رنگی می باشد.این موضوع سبب این می شود صفحات دچار مشکل می شوند و لکها را به خود جذب کنند. پرسلان به دلیل پخت در دما و فشار بالا هیچگونه خلل و فرجی در سطح خود ندارد و جذبی در سطح این متریال رخ نمی دهدو شما فرض کنید قهوه بر سطح پرسلان ریخته شود ، به راحتی می توانید با یک دستمال مرطوب سطج را پاک کنید بدون هیچ مشکلی. اگر لکه سخت هم بر روی این متریال ایجاد شد می توانید با استفاده از شوینده بصورت کامل سطح را پاک کنید.

ابزار خور بودن
یکی از موارد مهمی که در صفحات کابینت مورد بررسی قرار میگیرد ابزار خور بودن می باشد تا متوجه شویم که میتوانیم از ابزار برای سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک مورد انتخاب قرار دهیم یا خیر. متاسفانه این محصول به هیچ عنوان ابزار پذیر نمی باشد و برای کابینت های کلاسیک که لبه های کار بایستی برای زیبایی هر چه بیشتر با جزییات ابزار بخورد. در سرامیک همچنین امکانی وجود ندارد و نمی توایند از ابزار استفاده کنید.

آنتی باکتریال بودن
مقاومت محصولات کانتر تاپی در برابر باکتری  و قارچ ها اهمیت بسیار بالایی دارد چون ممکن است در برخی از طراحی ها برای میز ناهار خوری استفاده شود. چون ما به صورت مستقیم در زمان غذا خوردن درگیر آن صفحه ای که در زیر دست ما وجود دارد می شویم که  باید سطح مورد استفاده در برابر باکتری مقاوم باشد. سرامیک پرسلان با داشتن این ویژکی توانسته جایگاه بسیار خوبی را در بین صفحات کابینت پیدا کند.

 مزایا و معایب صفحه کابینت سرامیکی در مقاومت در برابر ضربه

یکی از بدی های سرامیک های پر سلان که میشود گفت که جز و معایب این محصول می باشد شکننده بودن میباشد.شکننده منظور بر این این نیست که بر اثر ضربه های معمولی دچار مشکل شود. زمانی که یک زیر سازی مناسب با فلز انجام شود هیچگونه مشکلی برای این متریال به وجود نمی آید .

 مزایا و معایب صفحه کابینت سرامیکی در مقاومت در برابر گرما

پرسلان در مراحل تولید در گرما و فشار پخت می شود. پس نمیتواند مشکلی در برابر گرما داشته باشد. می شود گفت اگر در برابر حرارت مستقیم قرار بگیرد هیچگونه مشکلی برایش به وجو نمی آید این موضوع دال بر این نمی باشد که کلا این محصول را در برابر شعله مستقیم قرار دهید. اگر پرسلان به عنوان بین کابینتی استفاده کنید در فضای پشت گاز اگر از حالت استاندارد هم خارج شود هیچگونه مشکلی برایش به وجود نمی آید.

معایب صفحه کابینت سرامیک-آیین کابینت

شوک حرارتی
منظور از شوک حرارتی این می باشد ، زمانیکه شما یک ماهیتابه داغ را از روی گاز بر می دارید و بدون استفاده  از پارچه یا وسلیه دیگر به صورت مستقیم بر روی صفحه قرار دهید هیچگونه مشکلی برای پرسلان به وجود نمی آید. البته این موضوع گفته شرکت می باشد بهتر است که همچنین کاری را انجام ندهیم تا هزینه ای که کردیم از بین نرود.

مزایا و معایب صفحه کابینت سرامیکی در مقاومت در برابر خط و خش
یکی از بزرگترین مزایا پرسلان این می باشدکه کاملا در برابر خط و خش مقاوم می باشد. شما می توانید با استفاده از یک میخ این موضوع را آزمایش کنید. می بینید که میخ تبدیل به بوراده می شود اما هیچ مشکلی برای سرامیک به وجود نمی آید. این موضوع برای افرادی که مشکل بچه شیطون دارند می تواند تاثیر گذار باشد .

مزایا و معایب صفحه کابینت در  سرامیکی در تنوع رنگی
این محصول دارای تنوع رنگی مناسبی می باشد. مشکی، سفید و طوسی در تولیدات داخلی در تمامی شرکت ها موجود می باشد. شرکت زیگما و پالرمو جزو بهترین و بزرگترین شرکت های تولید کننده این محصول می باشند. نکته مهم در این محصول این می باشد که بیشتر رنگ های این محصول در فنیش سطحی مات می باشد و فقط در یک شرکت زیگما کد براق این محصول را تولید کرده است .

مزایا و معایب صفحه کابینت سرامیکی درتغییر رنگ در طی مدت زمان
یکی از موارد مهم این می باشد که این محصولات در طی مدت زمان چه تغییراتی می کند. شرکت تولید کننده محصول گفته ، پرسلان در برابر رطوبت مقاوم می باشد و هیچگونه مشکلی برایش ایجاد نمی شود نکته مهم اینجاست که تغییر رنگ هم صورت می گیرد یا خیر؟ خیر هیچگونه تغییر رنگی بر سطح کار به وجود نمی آید.

منبع : کابین نت

Telegram
WhatsApp