1. خانه
  2. مقالات
  3. مزایا و معایب صفحه کابینت کورین
مزایا و معایب صفحه کابینت کورین-آیین کابینت

مزایا و معایب صفحه کابینت کورین

مزایا و معایب صفحه کابینت کورین ،یکی از پر طرفدارترین متریال هایی که برای صفحه کابینت آشپزخانه بکار میرود کورین می باشد. کورین از اکرولیک و رزین تشکیل شده. میشه گفت ۷۰ الی ۸۰ درصد این محصول از پلاستیک تشکیل شده است .صفحه کابینت کورین با داشتن یک سری از ویژگی های بسیار خاص توانسته جایگاه خود را در بین مابقی محصولات پیدا کند. در این مقاله قصد داریم تمامی ویژگی ها و همچین مزایا و معایب این متریل برای شما عزیزان توضیح دهیم .در ادامه مطلب همراه آیین کابینت باشید.

اجرای صفحه کابینت کورین سفید-آیین کابینت

قبل از انتخاب هر نوع متریال برای استفاده بهتر است تمامی موارد را نسبت به مابقی متریال ها بررسی کنیم.

مزایا صفحه کابینت کورین-آیین کابینت

مزایای صفحه کابینت کورین

ضد آب بودن

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که هر نوع صفحه کابینتی باید داشته باشد ضد آب بودن آن می باشد. کورین کاملا در برابر آب مقاوم می باشد میتوانید این محصول را به راحتی در مکان های مرطوب و همچنین در مجاورت آب قرار دهید. هیچگونه آسیبی به این محصول نمی رسد.می توان گفت ضد آب بودن یکی از مهم ترین دغدغه ها در صفحه رویه کابینت می باشد.

مقاوم بودن در برابر ضربه

یکی از مهم تریم بخش ها مقاومت محصول در برابر ضربه می باشد. کورین به علت داشتن خاصیت ارتجایی که دارد می تواند هم در مراحل تولید و هم برای نصب و استفاده طولانی مدت خیال شما را راحت کند. به عنوان مثال به علت نرم بودن این محصول در زمان برش هیچ ترسی ازشکستن این محصول ندارید. مورد بعدی اینکه اگر در خانه شما وسیله ای از ارتفاع بر روی سطح بیافتد هیچگونه مشکلی به وجود نمی آید.

آنتی باکتریال بودن

آنتی باکتریال بودن جزو مواردی می باشد که باید در زمان انتخاب متریال به آن دقت کنیم. دلیل این موضوع هم این می باشد ، ما از صفحه کابینت برای خوردن صبانه، ناهار یا درست کردن غذا استفاده می کنیم پس بایستی در انتخاب خود دقت مناسبی داشته باشیم.

یکپارچگی و بدون درز بودن

یکی از مواردی که باعث برتری این متریال نسبت به مابقی محصولات می شود ، نداشتن درز می باشد. شما می توانید کورین را از جایی که هستید تا بی نهایت ادامه بدهید حتی یک خط درز برای مشاهده نمی بینید . این ویژگی ها باعث می شود زمانیکه طول کار شما بیشتر از چهار متر باشد به شما کمک فراوانی می کند تا یکپارچگی در آشپزخانه خود داشته باشید.

ترمیم پذیر بودن

کورین با توجه به این که از جنس پلاستیک می باشد. در برابر خط و خش به هیچ عنوان مقاوم نمی باشد. اگر سطح کورین شما دچار مشکل شود  به راحتی با استفاده از یک پولیش و ساب می توانید مشکل خود را رفع کنید. از موارد دیگر کدر شدن کورین می باشد که این موضوع با  استفاده از پولیش رفع می شود. در دیگر متریال ها همچنین ویژگی وجود ندارد.

مقاوم در برابر اسید های شیمیایی در مزایا و معایب صفحه کابینت کورین

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر داشته باشیم نظافت و تمیزکاری می باشد. در این متریال می توانید به راحتی با استفاده از شوینده های معمولی مورد استفاده قرار دهیم هیچگونه تغییر رنگ و لکه ای بر سطح این محصول نمی بینید.

طول عمر زیاد

داشتن طول عمر زیاده  محصولی که انتخاب می کنیم دیگر موردی می باشد که باید در نظر داشته باشیم. زمانیکه شما هزینه می پردازید قطعا باید به این مورد هم توجه کنید که بعد از یک سال استفاده هیچگونه شکستی و تغییر رنگی بر سطح محصول ایجاد نشود.

ابزار خور بودن در مزایا و معایب صفحه کابینت کورین

ابزار خور بودن کورین هم یکی دیگر از ویژگی های مهم این متریال می باشد. زمانی که شما از سبک های کلاسیک و یا نئوکلاسیک  انتخاب می کنید لبه کار شما نیاز به ابزار یک یا چند پله دارد تا زیبایی را به صورت بسیار کامل به شما انتقال دهید. کورین را میتوانید هر نوع ابزاری که ذهن خود دارید را بر رویش پیاده کنید.

حتما بخوانید: صفحه کابینت مارمونایت

سهولت در اجرا

کورین را می توانید با استفاده از ابزارهای که برای برش ام دی اف استفاده می کنید برش بزنید. برای ابراز زدن هم می توانید از فرز هایی که  برای ابزار ام دی اف استفاده می شود به کار ببرید.کورین، مارمونایت، اس پی ال و صفحات ام دی افی تنها مواردی هستند که برای برش آن به ابزار خاصی احتیاج ندارید.

 مزایا و معایب صفحه کابینت کورین در تنوع رنگی

کورین موجود در کشور در تمامی طیف های رنگی در بازار موجود می باشد. مورد دیگر که می شود به آن اشاره کرد این است که در پترن ها و الگو های مختلف طرح رویه این محصول موجود می باشد و دانه ریز، دانه درشت، رگه دار، داشتن خاصیت عبور نور و بسیار دیگر مدل ها که میتوانید انتخاب کنید.

مزایا و معایب صفحه کابینت کورین در ضد لک بودن

کورین به علت اینکه در مراحل تولید در دما و فشار بالا قرار می گیرد .سطح رویه این محصول هیچگونه نفوذ پذیری ندارد. زمانی که شما قهوه، چای، شربت یا هر چیز دیگر بر روی کورین بریزید هیچگونه مشکلی برایش به وجود نمی آید و به راحتی می توانید با یک دستمال مرطوب سطح را پاک کنید. اگر لکه از نوع سخت هم بود نگران نباشید به راحتی با یک ماده شوینده سطح را پاک کنید.
نکته: یکی از موارد مهم که باعث نظم و یکپارچگی در کار می شود داشتن سینک یکپارچه می باشد. یعنی سینک شما می تواند جزوی از صفحه کابینت شما باشد.

معایب صفحه کابینت کورین-آیین کابینت

معایب کورین

استفاده از مواد شوینده قوی باعث این موضوع می شود که هم رنگ و هم شفافیت کورین از بین می رود .و لی با استفاده ساب به حالت اولیه بر می گردد.
در برابر شوک حرارتی به هیچ عنوان مقاوم نمی باشد. اگر یک ماهیتابه داغ را بر روی صفحه بگزاریم باعث از بین رفتن رنگ می شود.
کورین به هیچ عنوان در برابر خط و خش مقاوم نمی باشد .
کورین در طی مدت زمان کدر می شود و نیاز به ترمیم دارد.

مقایسه بین کورین و مابقی متریال ها

کورین، کوارتز، مارمونایت، سنگ طبیعی از مواردی هستند می توانید برای صفحه پیشخوان خود مورد استفاده قرار دهید. زمانیکه متریال کورین انتخاب می کنید مهم ترین مورد انتخاب برند های داخلی یا وارداتی می باشد. اگر از برند های وارداتی انتخاب کنید هزینه که می دهید برابر با سنگ طبیعی و کوارتز می باشد. البته مارمونایت که هزینه بالاتری نسب به بقیه دارد. از نظر کیفیت در این محصولات می شود گفت که کوارتز در رتبه اول، سنگ طبیعی(گرانیت )در رتبه دوم، مارمومایت و اس پی ال در رتبه های بعدی قرار می گیرد.

منبع : کابین نت

Telegram
WhatsApp