1. خانه
  2. مقالات
  3. مزایا و معایب مارمونایت
مزایا و معایب مارمونایت-آیین کابینت

مزایا و معایب مارمونایت

مزایا و معایب مارمونایت ، صفحه کابینت مارمونایت  از ترکیب ۳ محصول به گفته خود شرکت تولید شده است.این محصول از ترکیب کورین، کوارتز وسنگ طبیعی میباشد. مارمونایت در کشور تولید می شود. در ساخت این متریال از تکنولوژی آلمانی استفاده شده است. ضخامت این محصول ۱۲ میلی متر می باشد.۱۱ میلی متر از کورین و ۱میلی متر از کوارتز که طرح سنگ می باشد تشکیل شده است و این محصول در ۱۲ یا ۱۴ رنگ مختلف مات با فنیش های مختلف در کشور موجود می باشد که میتوانید برای صفحات کابینت و هم میز کانتر(جزیره)این محصول را مورد استفاده قرار دهید. در این مطلب قصد داریم تمامی ویژگی های این محصول هم از نظر ضد خش و خط بودن، هم ضد آب بودن و …. مورد بررسی قرار دهیم. تا بتوانیم متوجه این موضوع شویم که این محصول مناسب برای رویه کابینت ما می باشد یا خیر؟ با آیین کابینت باشید.

صفحه کابینت مارمونایت-آیین کابینت

مزایا و معایب مارمونایت

مزایا صفحه کابینت مارمونایت-آیین کابینت

مقاومت در برابر ضربه

همانطور که در بالا گفتیم این محصول از ترکیب کورین و کوارتز ساخته شده است. کورین که در مغز بکار رفته است باعث می شود این محصول اندکی اصل ارتجایی داشته باشد. کوارتز به کار رفته بر روی  این محصول نیز به علت وجود سیلیس در سطح باعث این موضوع میشود که سطحی مقاوم در برابر ضربه داشته باشد.

کاملا ضد آب

این محصول را به راحتی می توانید در محیط های مرطوب بکار ببرید هیچگونه مشکلی برای این متریال به وجود نمی آید .مارمونایت را به راحتی می توانید در برابر آب مستقیم قرار دهیم و کاملا این محصول را بشویید . هیچگونه جذب آبی در سطح رخ نمی دهد و خاطر جمع می توانید از این محصول استفاده کنید.

ضد خش بودن در مزایا و معایب مارمونایت

یکی از مهم ترین مشکلاتی که در صفحات کابینت با آن مواجه هستند خط و خش می باشد. علت این موضوع هم کاربرد بالای صفحه پیشخوان در آشپزخانه می باشد. مارمونایت به علت داشتن پوشش کوارتز در سطح در مقابل خش مقاوم می باشد. به عنوان مثال شما اگر به صورت اتفاقی ماهیتابه برای برداشتن به جای بلند کردن آن را بر سطح صفحه بکشید هیچگونه مشکلی برای مارمونایت به وجود نمی آید.

آنتی باکتریال بودن

از جمله ویژگی های مهمی که یک صفحه کابینت باید داشته باشد .مقاومت در برابر قارچ ها ، باکتری و میکروب ها می باشد. این محصول را علاوه برای آشپزخانه می توانید برای مراکز بهداشتی ، رستوارن و آزمایشگاه به علت آنتی باکتریال بودن مورد استفاده قرار دهید .

مزایا و معایب مارمونایت در تنوع رنگی بالا

مارمونایت در بیشتر طیف های رنگی پر طرفدار که برای استفاده صفحه بکار می رود تنوع رنگی را دارد. این محصول در رنگ های مشکی، سفید و طوسی تنوع رنگی دارد. تمامی رنگ های گفته شده نیز دارای رگه می باشند. از پر طرفدار ترین رنگ های مارمونایت می توان به پاندا و مارکینا اشاره کرد.

مزایا و معایب مارمونایت ،  مقاومت در برابر لک پذیری

این محصول به علت داشتن سطح غیر قابل نفوذ و همچنین سطح غیر متخلخل ، ساخت و تولید در دما و فشار بالا است که کاملا در برابر لک پذیری و جذب مقاوم می باشد. به عنوان مثال اگر چای یا قهوه بر سطح این محصول بریزد هیچ مشکلی برای  صفحه شما به وجو نمی آید و به راحتی پاک می شود.

اجرای راحت مانند کورین

یکی از مهم ترین ویژگی های این محصول این می باشد که می توانید به راحتی با استفاده از ابزارهای برش و ابزار نجاری یا ام  دی اف آن را برش بدهید. نیاز به هیچگونه ابزار خاصی مانند کوارتز و سنگ طبیعی ندارد.

مقاوم بودن در برابر اسید های خانگی

از دیگر موارد مهمی که می شود به آن اشاره کرد و باید هر صفحه کابینتی این ویژگی را داشته باشد مقاوم بودن در برابر تمامی اسید های خانگی مانند آب میوه ها، ترشی، آب لیمو و …. میباشد. در صورت ریخته شدن این محصولات هیچگونه تغییر رنگ بر سطح ایجاد نمی شود .

تمیز کاری و نظافت آسان

مارمونایت به علت داشت سطح مات و برجسته هیچوگونه اثر انگشت و خرده های آشغالی را در خود نگه نمی دارد. برای تمیز کاری این محصول می توانید از یک دستمال خیس استفاده کنید و به راحتی سطح خود را تمیز کنید. اگر این موضوع برای شما راضی کننده نیست می توانید از شوینده ها استفاده کنید. البته شوینده های ۵۰ درصدی و نه بالاتر.

مقاومت در برابر شوک حرارتی

سطح کوارتز مارمونایت باعث می شود این محصول کاملا دربرابر شوک حرارتی مقاوم می باشد.

حتما بخوانید: مزایا و معایب صفحه کابینت کوارتز

معایب صفحه کابینت مارمونایت-آیین کابینت

معایب مارمونایت

از مهم ترین معایب مارمونایت این می باشد که هیچگونه رنگ براقی در سمپل رنگی این کالا موجود نمی باشد.تمامی رنگ ها این محصول بصورت مات می باشد.
دیگر معایب این محصول این می باشد که درز ها در نقطه اتصال مشخص می باشد و این موضوع می تواند برای افراد حساس آزار دهند باشد.

منبع : کابین نت

Telegram
WhatsApp