1. خانه
  2. مقالات
  3. مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک
مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک-آیین کابینت

مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک

مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک.یکی از مهم ترین مواردی برای انتخاب کابینت باید به آن توجه کنیم تا بتوانیم به آن چه که در ذهن خود داشته باشیم برسیم دانستن تمامی ویژگی ها،مزایا و معایب آن می باشد.کابینت نئوکلاسیک برگرفته از جلال ، شکوه و سلطنتی بودن  سبک کلاسیک و همچنین سادگی و کار آمد بودن سبک مدرن می باشد.زمانی که بخواهیم هر نوع کابینت را برای آشپزخانه انتخاب کنیم باید مواردی مثل مزایا و معایب  و همچنین ویژگی کلی آن را بدانیم.در ادامه مطلب با کارشناسان آیین کابینت همراه باشید. تا تمامی موارد را بررسی کنیم.

اجرای کابینت نئو کلاسیک-آیین کابینت

بهتر است قبل از شروع مقاله تمامی تعارف کابینت ها را بدانیم تا بهتر بتوانیم ویژگی ها مزایا و معایب نئوکلاسیک،کلاسیک،مدرن را بشناسیم.

کابینت مدرن:این سبک در تضاد کلاسیک می باشد.از ابزار ، منبت و جزئیات در این سبک خبری نیست.در این سبک میتوانید در کمال سادگی بهترین نوع ظاهر را در اختار داشته باشید.یکی دیگر ویژگی های مهم کاربردی بودن این سبک می باشد.در این سبک دستگیره بسیارساده و معمولی می باشد.در استفاده در صفحه کابینت هم همچنین هیچگونه ابزاری وجود ندارد و بصورت ساده و کنیک انجام می شود.ساده بودن و کار بدی بودن از مهم ترین ویژگی های این سبک از کابینت می باشد.

حتما بخوانید: کابینت مدرن

کابینت کلاسیک:سبک کلاسیک اصلی ترین سبک در طراحی کابینت می باشد از سالیان پیش تا الان همگام با آشپزخانه ما بوده است.این سبک همواره تا امروز جلال و زیبایی و شکوه را حفظ کرده است.درب ها در این سبک از کابینت دارای ابزار و حکاکی می باشد.در نظر داشته باشید که فقط در درب ها این اتفاق نمی افتد در تمامی قسمت ها مثل ستون،سرستون،ثابتی ها نیز به این شکل می باشد.انتخاب دستگیره نیز به این شکل می باشد.صفحه کابینت در این سبک نیز از ابزار های چند پله استفاده می شود.

حتما بخوانید: کابینت کلاسیک

کابینت نئوکلاسیک:تلفیق دو سبک کلاسیک و مدرن تبدبل به نئوکلاسیک می شود.  این سبک از دل کابینت کلاسیک بیرون آمده است و همچنین سادگی و کاربردی سبک مدرن را به همراه دارد.انتخاب دستگیره در این سبک هم ساده انجام میشود.و همچنین صفحه کابینت نیز در این طراحی بدون ابزار انجام می شود ولی اگر بخواهید از ابزار استفاده کنید می توانید از ابزار لب گرد برای پیشخان خود استفاده کنید ولی باز هم در بعضی از موارد از ابزار چند پله نیز استفاده میکنند.

حتما بخوانید: کابینت نئوکلاسیک

مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک

معایب کابینت نئو کلاسیک-آیین کابینت

ساده بودن:زمانی که از این سبک استفاده می کنیم باید بدانیم که ابراز و حاکی در این سبک بسیار کم است همین عامل در تضاد مستقیم با سبک کلاسیک می باشد.این امر از نظر کسانی از طراحی کلاسیک لذت می برنن یک ضعف محسوب می شود.

حساس بودن در ساخت:

حساسیت بسیار بالا در ساخت این سبک از کابینت یکی از نگرانی صاحبان پروژه می باشد.در ساخت کابینت نئوکلاسیک استفاده از دستگاه سی ان سی دقیق برای برش و حکاکی یکی از مهم ترین عامل ها می باشد.بعد از انجام مرحله برش و حکاکی رنگ آمیزی مهم ترین مرحله در این بخش می باشد.در این بخش هم یکی از ارکان اصلی در زیبایی می باشد بایستی دقت فراوانی داشت.دقت کنید مهمترین عامل استفاده از ام دی اف با دانسیته بالا و همچین کیفت بالا رنگ بسیار مهم می باشد.

استفاده از متریال مناسب:

همانطور همگی ما می دانیم استفاده از متربال مرغوب هم باعث افزایش زیبای و هم افزایش طول عمر در هر پروژه می شود.در این سبک بهتر است از ام دی اف های مرغوب با دانستیه بالا(منظور از دانسیته بالا استفاده از ام دی اف با کیفیت با تراکم بالا می باشد).دیگر عنصر مورد استفاده رنگ می باشد.استفتاده از رنگ با کیفیت باغث می شود کالای تحویلی بسیار زیبا شود.

رنگ آمیزی در محیط ایزوله

بعد مرحله برش و حکاکی از مهم ترین مرحل رنگ آمیزی می باشد.در کابینت نئوکلاسیک نیز جزوی از مهم ترین مراحل می باشد.فرآیند رنگ  آمیزی به دو شکل انجام می شود.یک با استفاده از دست و دیگری استفاده از ماشین رنگ آمیزی که به کمک استخر رنگ مراحل رنگ آمیزی انجام می شود.یکی از مهم ترین عوامل نبودن گرد خاک در محیط رنگ آمیزی تا خشک می باشد. که بسیار مهم است تا کالای تحویلی دقیقا سطحی شبیه به آینه داشته باشد.

حساس بودن به اشیا تیز

از آنجای سطح مورد استفاده از رنگ پوشیده شده است نیاز به مراقبت دارد.به عنوان مثال در زمان جا به جای استادکاران دقت زیادی انجام می دهند تا هیچگونه خط و خشی بر سطح کار ایجاد نشود.شما مشتریان عزیز هم باید دقت داشته باشید تا میتوانید از برخود اشیا تیز بر سطح جلوگیری کنید تا خط و خشی بر سطح ایجاد  نشود.درست است سطح به علت استفاده از خمیر رنگ به راحتی ترمیم می شود اما باید به یاد داشته باشم شاید بعد از ترمیم اختلاف رنگی کوچکی با درب های دیگر پیش بیاید.پس تا جای ممکن مراقب کابینت خود باشیذ.

حالا بریم سراغ مزایا کابینت نئوکلاسیک:

مزایا کابینت نئو کلاسیک-آیین کابینت

داشتن تنوع رنگی بالا یکی دیگر از محاسن استفاده از این کابینت می باشد.نئوکلاسیک دارای تمای رنگ ها در طیف رنگی روشن و تیره می باشد.

از مهم ترین ویژگی این طراحی این باشد افرادی که از استفاده بیش از حد از ابزار لذت نمی برند می توانند از این سبک کمک بگیرند تا آشپزخانه دلخواه خود را داشته باشند.

نظم و تقارن و همچین تعادل یکی از مهم ترین عوامل زیبایی این طراحی می باشد.که این سه عامل باعث زیبایی بی نظیر  سبک نئوکلاسیک می شود.

کی از مهم ترین عواملی باعث محبوبیت فراوان در بین تمامی مجصولا می باشد.داشتن تنوع رنگی بالا می باشد.در این کابینت میتوانید تمامی رنگ هم از تیره و روشن در تمامی طیف های رنگی مورد استافده قرار دهید از مهم ترین و پر طفدار ترین این رنگ ها می شود به طوسی،مشکی ،سفید،سبز اشاره کرد.در این سبک هر  سه مدل فیش رنگی مثل براق،مات و سوپر مات داشته باشید.

از دیگر مزیت های این طراحی میتوان به استفاده کردن از شیشه و همچنین امتداد دادن این نوع کابینت تا سقف اشاره کرد که جزویی از مهم ترین عوامل می باشد که برتری این طراحی را نسبت به طرح کلاسیک نشان می دهد.
در این سبک میتوانید تمامی متریال های بر روی صفحه کابینت مورد استفاده قرار دهید را میتوانید استفاده کنید از مهم ترین این متریال متوان به کوراتز،سرامیک،سنگ طبیعی،مارمونایت و کورین اشاره کرد که میتوانید همگی این موارد دطبق دکوراسیون آَپزخانه خود مورد استفاده قرار دهید.

Telegram
WhatsApp