1. خانه
  2. مقالات
  3. مزایا و معایب کابینت پولیشی
مزایا و معایب کابینت پولیشی-آیین کابینت

مزایا و معایب کابینت پولیشی

مزایا و معایب کابینت پولیشی،یکی دیگر از کابینت های  پر طرفدار در بازار امروز کابینت پولیشی می باشد که به علت داشتن رنگ براق بسیار  شیک و جذاب و همچنین داشتن سبک های مختلف کلاسیک و نئوکلاسیک توانسته جایگاه خود را در بازار کشور پیدا کند.(این را هم بگویم تمامی رنگ های مورد استفاده در این کابینت مات و سوپر مات هم وجود دارد). مهم ترین نکته قبل ازانتخاب هر کابینتی اطلاع از تمامی ویژگی ها ، مزایا و معایب و همچنین نوع ساختار، طول مدت سفارش، مناسب بودن برای چه آشپزخانه می باشد؟ تمامی این موارد باید در نظر بگیریم تا بتوانیم یک انتخاب درست و مناسب برای آشپزخانه  که الان دیگر جزوی از دکوراسیون داخلی خانه شده است در نظر بگیریم با کارشناسان آیین کابینت همراه باشید.

 اجرای کابینت پولیشی-آیین کابینت

تاریخچه کابینت پولشی(چه ربطی به مزایا و معایب داره نمیدونیم)

کابینت های پولیشی در سال ها پیش برای اولین بار در کشور آمریکا تولید شد و این محصول از طریق یکی از واردکنندگان در کشور ایتالیا وارد کشور عزیزمان شد. شاید برای شما سوال باشد که چرا اصلا کابینت را در کشور تولید نمی کنند و اصلا چگونه این محصول را وارد کشور می کنند. در آن سال های اول کسی نمی داست این محصول با چه موادی ساخته و در تولید آن از چه رنگی استفاده می کردند که آنقدر جذاب و براق بود که بعد ها بعد از واردات توانستند مشابه این محصول را در کشور تولید کنند. نکته بعدی آن می باشد چگونه اندازه درست می کردند و خرید را انجام میدادند. ساختار کابینت به این شکل میباشد که زمانی شما یونیت ها را آماده می کنید اندازه درب ها، ثابتی ها، تاج، ستون ها، سرتون ها ، پاخور مشخص می شود و به راحتی میتوانید سفارش خود را انجام دهید البته این موضوع را بگویم در کابینت های ممبران هم به این شکل است با ساخت یونیت مابقی انداره نیز مشحص می شود. یکی دیگر از قسمت های این کابینت کیفیت رنگ فوق العاده می باشد که کاملا شبیه به آینه می باشد.در ادامه همراه ما باشید.

پر طرفدار ترین رنگ

یکی از پرطرفدارترین رنگ های مورد استفاده در این کابینت سفید براق می باشد. این را بدانیم این کابینت ها هیچ محدودیت رنگی ندارد و به راحتی می توانید از تمامی رنگ ها در این کابینت استفاده کنید که زیبایی چندین برابری به محیط طراحی شما طبق سلیقه که دارید به شما میدهد . البته رنگ سفید به علت داشتن ویژگی های خاص همیشه طرفداران بیشتری در بین عموم مردم داشته است.

ویژگی ها، مزایا و معایب کابینت پولیشی

مزایا کابینت پولیشی-آیین کابینت

ظاهری زیبا و جذابیت بدون انتها

در این سبک به علت داشتن سطح کاملا براق می تواند زیبایی بی نهایتی را به آشپزخانه شما بدهد. بعد مرحله رنگ آمیزی مهم ترین بخش در این کابینت پولیشی می باشد. سطح این محصول با استفاده از سمباد و پولشی براق می کنند. دقیقا محصول نهایی سطحی شبیه به آیینه دارد. البته ما در بخش بالا هم گفتیم تمامی رنگ ها در فنیش سطحی مات و سوپر مات هم موجود می باشد. از محاسن استفاده محصولات مات و سوپر مات این می باشد که هیچگونه برگشت نورو بازتابی وجود ندارد.

مقاومت و دوام بالا

یکی از اصل ترین تفاوت های این مدل از کابینت داشتن ضخامت ۲۵ میلی متر می باشد. که باعث می شود که این محصول در برابر ضربه  و فشار مقاومت بیشتری نسبت به مابقی مدل ها داشته باشد. البته افزایش ضخامت باعث سنگین تر شدن درب ها می شود. اما جذابیت و زیبایی ، جایگزین این بخش می شود. همچنین به علت وجود خمیر رنگ در زیر پوشش رنگ این محصول در برابر فرو رفتگی و ضربه های نچندان شدید مقاوم میباشد و به راحتی دچار مشکل نمی شود.

مقاوم بودن در برابر رطوبت

یکی دیگر از مهم ترین محاسن استفاده از این کابینت این می باشد که کاملا در برابر رطوبت مقاوم می باشد. این موضوع هم به علت استفاده از خمیر رنگ و چند لایه بودن رنگ می باشد که باعث مقاوم شدن این سبک در برابر آب و رطوبت می باشد. همگی این موضوع را می دانیم هیچ شخصی آب را به صورت مستقیم بر روی کابینت نمی گیرد منظور از این حرف این می باشد که اگر در مجاورت رطوبت قرار بگیرد هیچگونه مشکلی برای این کابینت به وجود نمی آید.

در صورت آسیب دیدگی درب ها و مابقی قسمت چه باید کرد؟

زمانیکه یک قسمت از این کابینت دچار مشکل شده به راحتی  میتوانید اندازه درب خود را بگیرید و به یک کابینت ساز مراجعه کنید به راحتی می توانید درب را تعویض کنید. اما بهتر است درب کابینت از قسمت لولا جدا کنید تا کابینت ساز به راحتی بتواند طبق کد رنگی و ابزار همان درب را به شما عزیزان تحویل بدهد.

تنوع در اجرای سبک های مختلف

یکی دیگر از ویژگی های بسیار عالی این کابینت اجرا شدن در سبک های مختلف این کابینت می باشد که میتوانید این کابینت ها پولیشی را در سبک های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک داشته باشید.

قابلیت ترمیم

یکی دیگر از ویژگی های جالب این سبک این می باشد که به هردلیلی سطح درب شما دچار خط یا خش شد میتوانید به راحتی آن قسمت را ترمیم کنید و هیچگونه نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید.

معایب کابینت پولیشی-آیین کابینت

معایب کابینت پولشی در مزایا و معایب کابینت پولیشی

هر محصولی با داشتن بهترین ویژگی ها که در بهترین حالت ممکن هم باشد یک سری معایبی دارد . با هم این معایب را بررسی می کنیم همراه ما باشید.

ساخت و تولید و اجرای در مزایا و معایب کابینت پولیشی
یکی از مهم ترین ایرادات این کابینت این می باشد هر کابینت سازی توانایی تولید این سبک از کابینت را ندارد. برای تولید این کابینت حتما باید یک محیط ایزوله داشته باشم. بهتر است از دستگاه های اتوماتیک مربوط به ساخت این نوع سبک از کابینت استفاده کنیم. همچنین در اجرای این کابینت دقت بسیار زیادی از مرحله حمل تا ساختمان تا نصب این کابینت نیاز دارد. بایستی همه این مراحل را بایستی در نظر بگیرم چه از انتخاب متریال مناسب تا مراحل تولید و رنگ آمیزی و هم اجرا .

خط و خش پذیری بالا در مزایا و معایب کابینت پولیشی
از مهم ترین معایب این کابینت میشود به خط و خش پذیری این کابینت اشاره کرد. این سبک به علت داشتن سطحی بسیار براق در مقابل اشیاء تیز بسیار آسیب پذیر می باشد. پس باید مراقب رفتار خود با این کابینت باشیم. اما جای نگرانی زیادی ندارد به راحتی می توانید این محصول را ترمیم کنید.

بالا بودن قیمت در مزایا و معایب کابینت پولیشی
یکی از مهم ترین بحث ها که باید در نظر بگیریم گران بودن این سبک از کابینت می باشد. دلیل این موضوع هم این می باشد که نیاز به دستگاه های اتوماتیک و همچنین داشتن محیط های ایزوله و همچنین داشتن استاد کاران مجرب می باشد که هر کدام از موارد اگر در کنار هم قرار دهیم متوجه قیمت بالا این کابینت می شویم .

Telegram
WhatsApp