1. خانه
  2. مقالات
  3. مزایا و معایب صفحه کابینت کوارتز
مزایا و معایب صفحه کابینت کوارتز-آیین کابینت

مزایا و معایب صفحه کابینت کوارتز

مزایا و معایب صفحه کابینت کوارتز، همانطور که می دانید کوارتز های مهندسی تولید شده برای صفحه کابینت کوارتز  از جنس سیلیس می باشد ، سیلیس یک ماده کاملا بی رنگ ، بسیار مقاوم میباشد که مهندسان با استفاده از دانه های رنگی و رزین(یک نوع چسب ) در دما و فشار بالا این محصول را تولید کرده اند از مهم ترین شرکت های تولید کننده موجود در بازار کشور می توان به سایلستون، کوارتز توتم، برد استون و همچنین کانید استون اشاره کرد. از معروف ترین برند های تولید صفحه کابینت کوارتز در دنیا می توان به ام اس آی، کامبریا، هنکس اشاره کرد که به روزترین محصولات کوارتز را با بالا ترین کیفیت تولید می کنند.امروز قصد داریم در این مقاله تمامی ویژگی های صفحه کابینت کوارتز برای شما عزیزان شرح  دهیم.

صفحه کابینت کوارتز سفید-آیین کابینت

صفحات کابینت کوارتز از ۹۳ درصد سیلس و ۷ درصد دیگر مواد ساخته می شود.

مزایا و معایب صفحه کابینت کوارتز

مزایا صفحه کابینت کوارتز-آیین کابینت

دوام و مقاومت بالا در برابر ضربه

این محصول در فرآیند ساخت در محیط خلع قرار می گیرد و درفشار و لرزش بسیار بالا تولید می شود. به همین علت مواد تشکیل دهنده آن بدون هیچگونه فاصله در کنار هم قرار گرفته اند برای همین موضوع در برابر ضربه مقاومت خوبی نشان می دهد. این نکته هم گفتنی است انعطاف پذیری این محصول نسبت به کورین بسیار کمتر می باشد.

مقاومت در برابر حرارت بالا

این ویژگی سبب می شود که این محصول کاملا در برابر شک حرارتی شما مقاوم باشد . فرض کنید یک قابلمه یا ماهیتابه داغ را بر روی متریال بگذارید هیچگونه مشکلی برای این متریال به وجود نمی آید. ولی یادمان باشد در برابر تغییر دما سریع از خیلی گرم به خیلی سرد یا برعکس بایستی مراقب  باشید .

ابزار خور بودن

یکی از دیگر از مواردی که باید به آن اشاره نمود ابزار خور بودن می باشد. شما می توانید این متریال را برای تمامی مدل های کابینت مثل مدرن،کلاسیک و نئوکلاسیک مورد استفاده قرار دهید و هر نوع ابزار ۲ الی۳ پله یا هر شکلی از ابزار برای این متریال مورد استفاده قرار دهید.

حتما بخوانید: انواع صفحه کابینت

تنوع رنگی بالا

داشتن رنگ ها ی متنوع یکی از مهم ترین مزایا این محصول می باشد. شما می توانید این متریال در طیف های رنگی مشکی، طوسی، سفید، کرم و … تهیه کنید . پترن ها هم به شکل دانه ریز، دانه درشت، رگه های ریز و رگه های درشت می باشد ، در انواع رنگ ها.

مقاومت در برابر لک

داشتن سطح غیر متخلخل این محصول باعث می شود که هیچگونه لکه ای بر سطح این متریال نماند. به هیچ عنوان لکه قهوه و چای بر روی این سطح نمی ماند .

ضد آب بودن

یکی از مهم ترین ویژگی های یک صفحه کابینت ضد آب بودن آن می باشد.

آنتی باکتریال بودن

یکی از ویژگی های مهم یک صفحه کابینت آنتی باکتریال بودن می باشد. این محصول را به راحتی می توانید برای رستوران ها،غذا خوری ها و محیط های بهداشتی مورد استفاده قرار دهید.

معایب صفحه کابینت کوارتز-آیین کابینت

از معایب صفحات کوارتز

این محصول به علت سخت بودن درز ها به هم چفت نمی شود. مانند کورین سطح یکپارچه ایجاد نمی شود.

حتما بخوانید: صفحه کابینت کورین

منبع : کابین نت

Telegram
WhatsApp