1. خانه
  2. مقالات
  3. کمد دیواری اتاق خواب
کمد دیواری اتاق خواب-آیین کابینت

کمد دیواری اتاق خواب

یکی از مهم ترین بخش های اتاق خواب از دیر باز تا اکنون کمد دیواری آن می باشد. اگر بخواهیم به صورت کلی به اتاق خواب نگاه کنیم ،دو بخش بسیار مهم در اتاق خواب وجود دارد اولین مورد تخت خواب می باشد و دیگری کمد دیواری ،این دو مورد اهمیت زیادی دارد و باید توجه ویژه به آن داشته باشیم. یکی از مهم ترین بحث ها  در اتاق خواب انتخاب بهترین متریال و بهترین سبک و مدل می باشد. از دیگر موارد می شود به جای کمد دیواری اشاره کرد به نظر آیین کابینت مهم ترین مواردی که قبل از انتخاب کمد دیواری بایستی رعایت شود نکته های ذکر شده در قسمت بالا می باشد. در ادامه مطلب تمامی موارد ذکر شده بالا را به صورت کلی برای شما عزیزان توضیح می دهیم تا بتوانید به انتخاب درستی برسید .با کارشناسان آیین کابینت ما همراه باشید.

اجرای کمد دیواری روشن برای اتاق خواب-آیین کابینت

در این بخش میخواهیم قبل از شروع موارد تخصصی یک سری نکات را به صورت کلی به شما بگویم تا بتوانید راحت تر انتخاب کنید.

متراژ اتاق در انتخاب مدل طرح شما بسیار بر تصمیم شما تاثیر گذار می باشد.

مهم ترین نکته در داشتن یک کمد دیواری بسیار شیک و کارآمد دانستن متراژ اتاق می باشد. زمانی اندازه محیط خود را داشته باشید می توانید کاملا متوجه این موضوع شوید که میتوانید از چه مدل دربی برای کمد دیواری استفاده کنید و با توجه به آن طراحی خود را انجانم دهید.

اجرای کمد دیواری اتاق خواب تیره رنگ-آیین زکابینت

انتخاب نوع درب در کمد دیواری اتاق خواب

درب کمد به صورت کلی سه مدل درب داریم.درب ریلی،لولایی و ترکیب این دو محصول. هر کدام از موارد ذکر شده نیاز به محیط خود دارد به عنوان مثال اگر اتاق کوچکی دارید اما عمق کمد شما بیشتر از ۸۰ یا ۹۰ سانتی بود می توانید به راحتی از درب ریلی استفاده کنید یکی از مهم ترین مزایا این نوع طراحی این می باشد که می توانید به راحتی تخت خود را جلوی درب کمد قرار دهید و به راحتی وسایل خود را جا به جا کنید. یک مثال دیگر هم بزنیم فرض کنید یک اتاق خواب بزرگ دارید ولی عمق کمد شما استاندارد می باشد در این موارد بهتر است از درب لولایی استفاده شود.

کمد دیواری ترکیبی دورنگ تیره و روشن برای اتاق خواب-آیین کابینت

انتخاب سبک و مدل در کمد دیواری اتاق خواب

همانطور که در مقاله کمد دیواری گفتیم کمد دیواری نیز مانند کابینت به سه دسته از مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک تقسیم می شود. که هر کدام از این سبک ها هم مدل های مختلفی دارد. بهترین انتخاب همیشه بستگی به متراژ، میزان نور ورودی به اتاق و … دارد. در سبک کلاسیک و نئوکلاسیک بهتر است فضای خوبی داشته باشیم و در طراحی مدرن نیاز به این موضوع نیست می توانید به راحتی استفاده کنید.

انتخاب رنگ در کمد دیواری اتاق خواب

یکی از مهم ترین موارد انتخاب رنگ است .شما هر سبکی در هر مدلی را انتخاب کنید می توانید به راحتی تمامی طیف های رنگی را انتخاب کنید. یک مورد است که باید رعایت شود اگر نور خوبی در اتاق دارید می توانید از رنگ های تیره استفاده کنید . اما بهتر است رنگ های خنثی و روشن استفاده کنیم.

کاربرد در کمد دیواری اتاق خواب

همیشه زمانی که یک محصول را طراحی می کنیم مهمترین نکته که اهمیت بیشتری از زیبایی دارد کاربرد آن می باشد. کمد دیواری کاربرد های بسیاری دارد از مهم ترین کاربرد ها آن می توان به :قرار دادن لباس، لحاف،بالشت، تشک، وسایل کم کاربرد اشاره کرد. بهتر است قبل از طراحی کاربری این بخش از اتاق هم مشخص کنید.
تمامی موارد بالا را که ذکر کردیم تا شما بدانید قبل از طراحی و ساخت بایستی به چه نکاتی توجه کنید. چون تغییر کاربرد و شکل ظاهری پس از ساخت و تولید هم باعث صرف هرینه بیشتر و هم از بین رفتن زمان می شود.

در قسمت پایین مدل های مختلف کمد دیواری لباس برای شما قرار دادیم .

در این مدل می توانید ببنید که طراحی مدرن انجام شده است و از درب ریلی استفاده شده است. از مهم ترین نکات در این طراحی میشود به داشتن فضای مناسب ،داشتن پنجره و وردی نور خوب به اتاق و استفاده نور پردازی در کمد ها گفت که خیلی از طراحان به این نکته توجه کمی دارند. اگر بخواهیم به صورت کلی این طراحی را بررسی کنیم دکوراسیون کلی اتاق مدرن می باشد و در کف اتاق از کف پوش یا پارکت در طرح چوب رنگ روشن استفاده شده است و کمد ها از رنگ خنثی طوسی تیره استفاده شده است واقعا محیط را جذاب کرده است.

در این عکس می توانید ببنید که از طرح مدرن استفاده شده است  محیطی که استفاده شده متراژمناسبی دارد. طراح در این طراحی از ترکیب رنگ طوسی و سفید استفاده کرده است. بعد از آن میشود به دستگیره هایی که جزوی از طراحی شده است اشاره کرد شما میتوانید ببنید که از کشو نیز در این طراحی استفاده شده اما به صورت مخفی که در اوج سادگی این طراحی توانسته کاربردی بودن آن را نیز به نشان بدهد. از مهم ترین ویژگی های طراحی مدرن این میباشد که در اوج سادگی ، زیبایی کاربرد نیز داشته باشد به سراغ طراحی بعدی که یکی دیگر مدل های کمد لباس حالت اپن می باشد که بدون هیچ دربی می باشد و بیشتر بر روی طبقه بندی آن کار می شود و می تواند با چینش لباس ها و مابقی وسایل زیبای بی نظیری به محیط طراحی شما بدهد.

در این طراحی می توانید ببیند دو مدل درب ریلی و لولای با هم ترکیب شده است و به آکاردونی شده است است که این سبک هم علاوه بر جایگیری کم می توانید بازده خوبی به شما بدهد. می بینیم که در این طراحی نیز از کشو استفاده شده است. اگر بخواهیم به صورت کلی به این طراحی نگاه کینم دوباره ترکیب رنگ طرح چوب در کف و رنگ خنثی طوسی اشاره کرده که در کنار هم می توانید زیبای و شیک بودن خاصی را به شما انتقال داد.

در این طراحی می توانید بینیدکه از سبک نئوکلاسیک سفید مات استفاده شده است.از مهم ترین اصول انتخاب این سبک از طراحی داشتن محیطی با ابعاد بزرگ می باشد. در طراحی بالا می توانید ببنید.همه از کشو،در ب های کمدی باز شو و همچنین استفاده از شیشه اشاره کرد که بسیار زیبا شده است.از دیگر موارد می شود به استفاده از پارکت های طرح چوب و همچنین لوستر های بسیار زیبا در سقف اشاره کرد و هچنین نور پردازی در داخل یونیت های کمد دیواری اشاره کرد.که جلوه بسیار خاص و زیبایی به اتاق  و همچنین کمد شما داده است.

میشه گفت رسیدم به قسمت جذاب ترین قسمت این کمد دیواری اتاق خواب .طراحی کلاسیک استفاده از دو رنگ زیبا کرم و طلائی،استفاده از دستگیره طلایی و همچنین ستون وسرستون های با ابزار و منبت بسیار خاص که زیبای این کمد را چندین برابر می کند.البته نکته مهم در این طراحی این می باشد که رنگ ها کاملا مکمل یکدیدگر هستند و این عمل کوچلو باعث زیبای چندیدن برابری این طراحی شده است.

در تصویر بالا یکی از بهترین طراحی ها که تمامی قواعد طراحی و همچنین دیزاین داخلی در آن رعایت شده است می توانید ببنید.در این طراحی مهم ترین نکته استفاده ار رنگ های کرم و طلایی می باشد. در این طراحی کلاسیک می توانید ببیند که استفاده از دستگیره کلاسیک بسیار خاص چگونه می توانید به کمد دیواری اتاق شما روح تازه ای بدهد. مورد دوم استفاده آیینه بر روی درب کمد ها می باشد که باعث می شود اتاق شما از آن چیزی که تصور می کنید بزرگتر نشان داده شود. در روبروی کمد میتوانید میز کنسول را ببینید که دقیقا با کمد ست می باشد .در قسمت بعدی می توان به استفاده از نور های طبیعی و همچنین مصنوعی در این طراحی می باشد.همچنین در کف این طراحی می توانید ببنید که از رنگ سفید استفاده شده است که تداخلی در طراحی مابقی قسمت ها نداشته باشد. این قانون را میتوانید در فرش هم ببنید که رعایت شده است..از موارد دیگر می توان به انتخاب نقطه کانونی طراحی اشاره کرد که در وسط اتاق قرار گرفته است و میتوان به راحتی آن را تشخیص داد. سعی کنید همیشه یک قسمت اتاق را به کمک یکی از وسایل تزیینی  نقطه کانونی قرار دهید .

Telegram
WhatsApp