1. خانه
  2. مقالات
  3. مقایسه کابینت ملامینه و هایگلاس
مقایسه کابینت ملامینه و هایگلاس-آیین کابینت

مقایسه کابینت ملامینه و هایگلاس

مقایسه کابینت ملامینه و هایگلاس ،هر دو جزو پر طرفدارترین مدل ها در سبک مدرن می باشند. هردو این متریال کابینت ملامینه و های گلاس دارای ویژگی ها بسیار خاص مربوط به خود می باشند که می توانید طبق نیازی که دارید مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید. ورق ملامینه بصورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند دسته اول با مغز ام دی اف و دسته دیگربا مغز نئوپان می باشد. متریال های گلاس هم به یک شکل در بازار موجود می باشد. این نکته هم بگوییم روکش ملامینه با مغز نئوپان در بازار به اسم لترون نیز می شناسند.در این مقاله قصد داریم این دو محصول را با هم از نظر مزایا و معایب و همچنین تمامی ویژگی های این محصول را بررسی کنیم .با کارشناسان آیین کابینت همراه باشید.

طراحی و اجرای زیبا کابینت هایگلاس-آیین کابینت

بهتر است قبل از شروع مقاله تعاریف محصولات را بدانیم تا راحتر بتوانیم مقایسه انجام دهیم

لترون:مغز این محصول از نئوپان می باشد و روکش ملامینه
ام دی اف ملامینه:این محصول مغز ام دی اف دارد و روکش ملامینه
های گلاس:مغز این محصول از ام دی اف و روکش آن هایگلاس می باشد.

طراحی و اجرای زیبا کابینت ملامینه-آیین کابینت

زمانی که بخواهیم دو محصول را با هم مقایسه کنیم می بایست یکسری از ویژگی ها و کاربرد های مشترک شان را در نظر بگیرم تا بتوانیم این دو محصول را در بهترین حالت ممکن بررسی کنیم

زیبای ظاهری
مقاومت و دوام در برابر رطوبت

تعداد مخاطبان
دوام در برابر خط و خش
لک شدن
ابزار خور بودن
وزن
ابعاد ورق ها
پیچ خور بودن

در قسمت پایین هر سه محصول در هر قست بررسی می کنیم.

 زیبایی و جذاب در مقایسه کابینت ملامینه و هایگلاس

لترون و ملامینه از نظر ظاهری به یک شکل می باشد و تقریبا در بیشتر رنگ های موجود به یک شکل می باشد. این محصولات در ۳ فنیش مات چرمی و براق موجود می باشد. درهایگلاس نیز همین موضوع صدق می کند در این محصول در ۲ فنیش براق و سوپر مات در تمامی طیف های رنگی ساده و همچنین طرح چوب در بازار موجود می باشد.اما اگر بخواهیم از نظر کیفیت رنگ این دو محصول را با هم مقایسه کنیم کیفیت رنگی هایگلاس بسیار بالاتر از ملامینه می باشد و همچنین از نظر زیبایی جایگاه بهتری نسبت به مابقی محصولات دارد.
پس می شود گفت های گلاس در رتبه اول،ام دی اف رتبه دوم و لترون در جایگاه آخز قرار می گیرد.

 مقاومت و دوام در برابر رطوبت در مقایسه کابینت ملامینه و هایگلاس

در این قسمت این ۳ محصول به دو دسته تقسیم می شود یکی دارای مغر نئوپان می باشد و دیگری که از مغز ام دی اف میباشد .هر دو محصول با رطوبت میانه مناسبی ندارند. اما ام دی اف به علت داشتن تراکم بیشتر مقاومت بیشتری نیز نسبت به نئوپان دارد.

مقایسه ملامینه و تعداد مخاطبان در مقایسه کابینت ملامینه و هایگلاس

این مقایسه را نیز میتوان از چند جهت بررسی کرد .در مرحله اول می توان گفت لترون مخاطبان زیادی در صنعت سری سازی  و وسایل چوبی اتاق خواب دارد. قسمت بعدی استفاده از ملامینه با هایگلاس می باشد که میتواند انتخاب شود که باز هم به علت زیبایی بیشتر های گلاس از این محصول استفاده می شود . اما بهترین گزنیه استفاده از دو محصول می باشد که زیبایی خانه شما را چندین برابر می کند.

دوام در برابر خط و خش
در این قسمت نیز این مقایسه به دو قسمت ملامینه  ام دی اف و نئوپان در یک گروه و های گلاس در گروه بعدی قرار میگیرد.های گلاس به علت داشتن سطح براق خط و خش بیشتری نسبت به گروه اول دریافت می کند. اگر قصد استفاده از کابینت های براق را دارید می توانید از جنس های لامی گلاس و پلی گلاس استفاده کنید که مقاومت بیشتری در برابر خط و خش دارند.

لک شدن در مقایسه کابینت ملامینه و هایگلاس
یکی دیگر از نکته های مهم در کابینت میزان لک پذیری می باشد. در این قسمت نیز های گلاس قافله را به لترون و ام دی اف معمولی می بازد. هایگلاس به علت داشتن سطح براق لک پذیری و همچنین جذب اثر انگشت می باشد.

ابزار خور بودن در مقایسه کابینت ملامینه و هایگلاس
در این قسمت یعنی ابزار خور بودن ۳ محصول که یکی از مهم ترین قسمت ها می باشد می بایست گفت این ۳ محصول در یک خط قرار می گیرند و خاصیت ابزار پذیری یکسانی دارد .

وزن
در این بخش  اگر بخواهیم این سه محصول را باهم مقایسه کنیم باید گفت ام دی اف از نئوپان سنگین تر می باشد . اما بسته به دانسیته هر کدام وزن این محصولات متغییر می باشد .

ابعاد ورق ها
ابعاد ورق های معمولی ملامینه و لترون یکسان می باشد ۳۶۶*۱۸۸ می باشد ولی ورق های گلاس ۲۴۴*۱۲۲ می باشد.

Telegram
WhatsApp