1. خانه
  2. مقالات
  3. کابینت کلاسیک اروپایی
کابینت کلایسک اروپایی-آیین کابینت

کابینت کلاسیک اروپایی

کابینت کلاسیک اروپایی جزو معدود سبک کابینت هایی است که در تمام دنیا دارای طرفدار های بسیار زیاد است و محبوبیت زیادی در جهان دارد. همانطور که میدانید کابینت کلاسیک در اروپا شکل گرفته ، در اصل سبک کلاسیک در اروپا ساخته شده است و مبدا این سبک در قرن هفدهم و یونان و روم باستان است. سبک کلاسیک در کل یک سبک همه پسند است که در اروپا شکل گرفت و اینکه سبک کلاسیک اثری است که همه مردم آن را دوست میدارند و از آن به عنوان الگو و نمونه استفاده می کنند. کابینت کلاسیک اروپایی به دلیل حسی که از زمان گذشته اروپاییان و تمدن آنها به کاربر ارائه می دهد بسیار مورد پسند است. کابینت کلاسیک اروپایی در واقع شکلی قدیمی دارد اما شکل قدیمی باعث نمی شود از موادی که در گذشته استفاده می شده در آن استفاده کنند ، در این کابینت از ظاهری با تمدن قدیمی اروپایی ، اما با موادی جدید و مقاوم تر در امروزه ساخته می شود. یکی از مزایای کابینت کلاسیک اروپایی استفاده از چوب در ساخت آن است که خود کابینت کلاسیک اروپایی همین را میخواهد برای کاربران خودش تداعی کند. این سبک کابینت با استفاده از سر ستون ها و سی ان سی کاملا در مخالف سبک مدرن است یکی از دیگر دلایل های تفاوت این دو سبک این است که کابینت کلاسیک بیشتر در آشپزخانه های بزرگ و کابینت مدرن در آشپزخانه های کوچک استفاده می شود. کابینت کلاسیک اروپایی از بافت های ساده یا پیچیده چوب استفاده میکند که توانایی ایجاد تنوع زباد در ساخت دکوراسیون داخلی درست کند. کابینت کلاسیک اروپایی بیشتر برای افرادی خوب است که می خواهند آشپزخانه ایی رسمی و لوکس داشته باشند. با آیین کابینت همراه باشید.

کابینت کلاسیک اروپایی سفید-آیین کابینت

انواع کابینت کلاسیک اروپایی

کابینت کلاسیک اروپایی که همان کابینت کلاسیک است دارای انواع مختلفی است که برای کاربر های خود فراهم کرده. انواع کابینت کلاسیک اروپایی عبارتند از:

کابینت رومی: کابینت کلاسیک رومی که همبنطور از اسمش پیدا است در اروپا و در کشور ایتالیا برای اولین بار ساخته شده است. این کابینت از ستون هایی تشکیل شده است که شباهت بسیار زیادی به ستون های سنگی سازه های روم باستان را دارند. برای ساخت این کابینت از ام دی اف خام استفاده می کنند و در مرحله بعدی به آن رنگ اضافه می کنند و آن را به خوبی رنگ آمیزی می کنند. برای دکوری زیبا تر برای این نوع از کابینت بهتر است از صفحه کابینت های کوارتز یا سنگ های طبیعی استفاده کنید. این کابینت کاملا اروپایی است و اگر شما کاربر عزیز از کابینت کلاسیک اروپایی خوشتان می آید حتما از این سبک استفاده کنید.

حتما بخوانید: کابینت کلاسیک رومی

کابینت چوبی: کابینت کلاسیک اروپایی چوبی ، لوکس ترین و گران ترین کابینت در این سبک هستند. این کابینت از چوب های طبیعی که از درختان بلوط ، گیلاس و راش تولید می شوند. این کابینت را برای اینکه به روی آن طرحی بکشند همانطور که در قسمت های بالا به شما عزیزان گفتم ، از دستگاه سی ان سی استفاده می کنند که در صنعت کابینت در اصطلاح برای طرح دادن به در بهای کابینت از کلمه سی ان سی کردن استفاده می کنند. این کابینت بعد ار آنکه از مرحله سی ان سی رد شد به مرحله بعدی که مرحله رنگ پاشی است می رسد در این مرحله کابینت به خوبی رنگ می شود تا به شکل کابینت کلاسیک اروپایی در بیایید. کابینت کلاسیک اروپایی چوبی به چند گروه تقسیم می شود : ستون ، سر ستون و… . منبت ها به شکل های مختلفی تولید و به دست مشتری و کاربر مورد نظر می رسد . این سر ستون ها منبت کاری شده هستند و بسیار زیبا هستند. این کابینت به دلیل اینکه کاملا از چوب است دارای قیمت بسیار بالایی هم است. برای این کابینت بیشتر از صفحه کابینت های کورین و سنگ های طبیعی استفاده می شود تا دکوراسیون داخلی بسیار زیبا تری را داشته باشید و از آن لذت ببرید.

حتما بخوانید: کابینت چوبی

کابینت روکش چوب: کابینت کلاسیک روکش چوب اروپایی به شدت به کابینت های چوبی اروپایی شبیه هستند این کابینت را با اسم کابینت های طرح چوب نیز می شناسند. برای ساخت این کابینت از ام دی اف به عنوان مغز کار استفاده می شود و بر روی دربهای کابینت یک روکشی که با طرح چوب است پرس می شود که ضخامت آن بسیار نا چیز است ، به اندازه یک میلی متر می باشد. این کابینت به دو سبک مونتاژ می شود : یک سبک که با استفاده از مغزی ام دی اف و یک لایه روکش ساخته می شود و سر آخر با دستگاه سی ان سی همانند کابینت چوبی به آن طرح هایی می دهند. در سبک دوم کابینت رنگ می شود تا به رنگ مورد علاقه شما در بیاید . این کابینت نسبت به کابینت های چوبی ارزان تر است . برای زیبا تر شدن دکوراسیون داخلی می توانید مانند کابینت چوبی از صفحه کابینت کورین استفاده کنید و همچنین از دستگیره های خطی یا دو پیچ استفاده کنید.

کابینت ممبران: کابینت ممبران اروپایی ، کابینت پی وی سی ، کابینت وکیوم همه این سه نام  برای یک کابینت است که در صنعت کابینت از آن استفاده می شود. برای ساخت این کابینت ها از ام دی اف استفاده می شود و در مرحله بعدی به زیر دستگاه سی ان سی می رود و سر آخر یک لایه روکش بر روی ام دی اف که سی ان سی شده است می آید این روکش از جنس پلاسیتیک فشرده است دارای رنگ های بسیار زیاد هست که در انتخاب مشتری را کمک می کند. برای این کابینت هم مانند کابینت چوبی و هم کابینت روکش چوب از صفحه کابینت کورین استفاده می شود.

حتما بخوانید: کابینت ممبران

کابینت کلاسیک اروپایی خاکستری-آیین کابینت

مزایا و معایب کابینت کلاسیک اروپایی

همانطور که می دانید همه کابینت ها دارای مزایا و معایب خاص مربوط به خودشان است و کابینت کلاسیک اروپایی نیز از این قاعده به دور نیست و از این قاعده پیروی می کند. در پایین یک سری از این مزایا و معایب را نوشتیم تا شما کاربر گرامی بهترین انتخاب را داشته باشید.

کابینت کلاسیک اروپایی سفید-آیین کابینت-1

مزایا کابینت کلاسیک اروپایی

شما می توانید در این نوع کابینت ها سی ان سی مورد نظر خود یعنی همان طرح های مورد نظر خود را بر روی کابینت پیاده کنید.
کابینت کلاسیک اروپایی در سالیان سال می تواند دوام بیاورد ، البته به شرط اینکه از جنس خوب استفاده شده باشد  .
این سبک دارای رنگ های بسیار متنوع است که در راحتی انتخاب بسیار به شما کمک میکند.
دارای تاج های گوناگون تری از هر کابینت است که کاملا متفاوت به چشم بیاید.
دارای ستون های برجسته با رنگ های متفاوت است تا دکوراسیون خانه شما را جذاب تر از همیشه کند.

معایب کابینت کلاسیک اروپایی

اگر در این سبک از کابینت ، از روکش ها و مغزی هایی با جنس خوب استفاده نشود کاملا کابینت از بین می رود.
نسبت به حرارت بسیار حساس است و در برابر حرارت به راحتی آتش میگرد و تغییر شکل می دهد.
دارای قیمت بالایی نسبت به سبک های دیگر است.
نسبت به رطوبت هم حساسیت دارد.
تعمیر این سبک ار کابینت بسیار سخت و طاقت فرساست.
به وسایل نوک تیز بسیار حساس است.

Telegram
WhatsApp