1. خانه
  2. مقالات
  3. چیدمان کابینت آشپزخانه
چیدمان کابینت آشپزخانه

چیدمان کابینت آشپزخانه

چیدمان کابینت آشپزخانه اهمیت بسیار زیادی دارد به این دلیل که آشپزخانه قلب و مرکز زندگی یک خانه است، چیدمان کابینت آشپزخانه قلب یک خانه از اصول های اصلی است که اگر به شکل درست انجام شود برای شکل ظاهری خانه و آسودگی استفاده از وسایل درون آن به بهترین شکل صورت میگیرد. ایجاد نظم در چیدمان کابینت آشپزخانه بسیار بر زیبایی ظاهری و درونی آن که در سطر های بعدی به آن می رسیم و توضیح کاملی درباره آنها به شما عزیزان میدهیم اهمیت زیادی دارد. چیدمان کابینت در ظاهر به دکوراسیون داخلی منزل شما نیز کمک میکند و جلوه و نمای آن را بیشتر میکند شکل طراحی و چیدمان کابینت آشپزخانه دارای معلفه های مشخصی است به مانند رنگ و مدل کابینت آشپزخانه، یکی از این معلفه ها که می توان نام برد این است که به کاربردی ترین شکل ممکن چیدمان کابینت آشپزخانه نصب و طراحی شود.همراه ما باشید.

کابینت طرح چوب-آیین کابینت

خب حال بپردازیم به آن که چیدمان کابینت آشپزخانه به چند شکل و صورت است :

چیدمان داخلی کابینت آشپزخانه
چیدمان ظاهری کابینت آشپزخانه

کابینت سفید رنگ-آیین کابینت

بیایین از اول در مورد این موضوع صحبت کنیم به شکلی عامیانه تا مفهوم چیدمان داخلی کابینت آشپزخانه به شکلی ساده باشد، چیدمان داخلی کابینت آشپزخانه می بایست باعث ایجاد فضایی کاربردی در خود کابینت شود جایگذاری ظروف درون کابینت نیاز به مهارت خاص آنچنانی ندارد حال اولین نکته ایی که باید به آن توجه شود این است که طرحی مناسب برای استفاده را انتخاب کنید ، تا همه اعضای خانواده با کمترین زمان و دسترسی راحت به وسایل مورد نظر برسند. داخل کابینت ها اکثرا جای وسایلی است که زیاد مورد اسفاده قرار نمیگیرد همچنین باید به این موضوع هم  توجه کرد که نباید همه وسایل را درون کابینت جای دهیم به این دلیل که بعضی از ظروف باعث می شود دکوراسیون داخلی آشپزخانه زیبا تر شود.

کابینت ترکیبی دو رنگ-آیین کابینت

چیدمان داخلی کابینت در آشپزخانه های کوچک دشواری بیشتری دارد به دلیل کم بودن فضا درون آنها ، البته شاید در ذهن خود بگویید داخل کابینت که در دید نیست، درست است که چیدمان داخل کابینت آشپزخانه در ظاهر کابینت تاثیری ندارد اما نظم و شلوغ نبودن درون کابینت باعث تمیز تر نشان دادن آن می شود و برای کسی که ساعات زیادی درون آشپزخانه سر میکند باعث رضایت خاطر می شود. برای چیدمان داخلی آشپزخانه روش های مختلفی وجود دارد که فضای محدود درون کابینت را به درستی پر کنیم که عبارتند از:


روش اول: وسایلی که موارد استفاده آن بالا است را از بقیه جدا کنید.
این روش بسیار پرکاربردی است ، شما عزیزان بهتر است این وسایل را از وسایلی که موارد استفاده شان کمتر است جدا کنید برای ذکر یک نمونه می توان به لیوان هایی که برای خود و لیوان هایی که برای مهمان ها استفاده میشود جدا باشند ، در کل برای اینکار وسایلی که برای استفاده خودمانی است را با وسایلی که برای مهمان ها است را جدا کنید تا به سریعتر شدن شما کمک کند.

روش دوم: به کار بردن ارگانایز برای چنگال و قاشق ها
اگر نمیدانید که ارگانایز چه وسیله ایست میتوان گفت که صفحات جدا کننده و تقسیم کننده هستند که بسته به کاربردی که دارد از جنس های مختلف مانند : پلاستیک ، فلز ، چوب و حصیر ساخته می شوند. این وسیله مقدار فضایی که شما برای قرار دادن قاشق و چنگال استفاده میکنید را مرتب نشان میدهند بنابراین زمان کمتری را برای پیدا کردن وسیله مورد نظر صرف می کنید.

روش سوم: وسایل بدون کاربرد را از درون کابینت خارج کنید
بیشتر
شما عزیزان وسایلی دارید که دیگر قابل استفاده نیست حال به هر دلیلی از جمله : فرسودگی و خرابی این وسایل فضای قابل توجهی را اشغال میکنند و چیدمان کابینت آشپزخانه را با مشکل رو به رو میکند ، شما می توانید این وسایل را شناسایی و آنها را خارج کنید.

روش چهارم : وسایل را گروه بندی کنید
گروه بندی ، کار بسیار ساده ای است که می توان انجام داد برای مثال لیوان ها ، قابلمه ها و… را به گروه های جدا جدا تقسیم کنید.

روش پنجم: از پگ بورد استفاده کنید
پگ بورد صفحه ایی است که بر روی آن وسیله ها را آویزان میکنند این وسیله بیشتر در آشپزخانه های مدرن مورد استفاده قرار میگیرد. این وسیله از جمله وسیله هایی است که برای کوتاه کردن زمان گشتن در کابینت ها مورد استفاده قرار میگیرد.

روش ششم: از قفسه و… در کابینت استفاده کنید
شما میتوانید در چیدمان کابینت آشپزخانه از فقسه ها ، کشو ها و جای قاشق چنگال در کابینت استفاده کنید تا نظم بیشتری بگیرد ، این وسایل در فضای کم بسیار خوب است به دلیل اینکه بیشترین حجم را در کمترین فضا می دهد.
شما میتوانید به شکل های مختلف و روش هایی که در بالا ذکر شده ، برای خودتان بهترین فضا سازی را در آشپزخانه خودتان داشته باشید.

چیدمان (ظاهری) کابینت آشپزخانه
خوب ما در این بحث هم بیایین مثل بالا در موردش از اول صحبت کنیم  به شکلی عامیانه و ساده تا همه مفهوم چیدمان ظاهری کابینت آشپزخانه را متوجه شوند. طراحی چیدمان کابینت آشپزخانه برخلاف چیدمان داخلی کابینت متفاوت است و قابل دید و در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار است. پس از اینکه آشپزخانه به حال وصل شد در اصل اپن شدند به سرعت ، طراحی کابینت آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار شد.
حال بیایید در مورد انواع چیدمان ظاهری کابینت آشپزخانه توضیح بدهیم:

چیدمان کابینت آشپزخانه یو شکل

این شکل از کابینت یکی از پرکاربرد ترین شکل های آشپزخانه های مدرن است این کابینت با استفاده از دو دیوار موازی و یک دیوار میانی که این دو دیوار موازی را به هم وصل میکند ساخته میشود. کابینت بر روی سه دیوار نصب و مورد استفاده قرار میگیرد. این شکل از کابینت به دلیل شکلی که دارد و چون باید در ساخت آنها از کابینت های مدرن استفاده شود زیاد شلوغ به نظر نمیرسد پس با این توضیحات این نوع چیدمان کابینت باید بیشتر در آشپزخانه های کوچک استفاده شود البته گفتنی است که در متراژ های بزرگ از کابینت کلاسیک نیز استفاده میشود.

چیدمان کابینت آشپزخانه به شکل خطی

شکل دیگری از چیدمان کابینت آشپزخانه ، کابینت خطی است که بالعکس کابینت بالا فقط بر روی یک دیوار نصب و مورد استفاده قرار میگیرد شما میتوانید در این آشپزخانه از یک میز ناهار خوری بهره ببرید تا آشپزخانه زیباتری را داشته باشید البته میتوان به جای میز ناهارخوری از جزیره هم استفاده نمود معمولا این نوع از آشپزخانه ها در فضاهایی با متراژ محدود مورد استفاده قرار میگیرد که توانایی استفاده از میز ناهار خوری یا جزیره را ندارد.

 چیدمان کابینت آشپزخانه ال شکل

این نوع از کابینت از یک دیوار بلند و یک دیوار کوتاه نصب و مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع کابینت در خانه هایی مورد استفاده قرار میگیرد که دارای اتاق پذیرایی کوچک هستند و میخواهند ار آنچه هستند بزرگ تر نشان بدهند. اگر به این طرح علاقه دارید از کابینت های مدرن در این چیدمان حتما استفاده کنید تا به زیبایی این چیدمان پی ببرید. در آخر میتوان گفت چیدمان چه به صورت داخلی چه به صورت خارجی به ابعاد ، مدل آشپزخانه و… مربوط میشود.

Telegram
WhatsApp