1. خانه
  2. مقالات
  3. دستگیره کابینت ممبران
دستگیره کابینت ممبران-آیین کابینت

دستگیره کابینت ممبران

دستگیره کابینت ممبران دارای تنوع های بسیار زیادی است. کابینت های ممبران اکثرا در سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک ساخته می شوند بنابراین بهتر است دستگیره هایی نزدیک به این سبک ها بگیرید. دستگیره های کابینت ممبران و دستگیره های کابینت به شکل کلی از دو جنبه بسیار مهم هستند: کاربرد و زیبایی. کاربرد آنها این است که در باز و بسته کردن کشو ها و در های کابینت به ما کمک کند در جهتی دستگیره کابینت مانند رنگ و طرح کابینت بسیار در دید است بنابراین شما در انتخاب آن باید حساسیت به خرج دهید میتوان گفت دستگیره های کابینت تمام کننده جلوه یک کابینت هستند. در بعضی مواقع با تعویض دستگیره های کابینت ممبران شما عزیزان میتوانید تغییر چشم گیری در کل کابینت هایی که در خانه و محل کار خودتان و… هستند به وجود بیاورید و دیگر نیاز به هزینه های زیاد مثل بازسازی کل کابینت ها، تغییر دکوراسیون داخلی یا حتی تعویض کابینت ها نیست. دستگیره های کابینت ممبران در نوع ها و جنس های مختلف تولید و برای مصرف به تولید میرسند که در ادامه این مقاله به شما عزیزان به شکل جداگانه توضیح میدهیم. حال بیایید قبل اینکه به انواع دستگیره کابینت ممبران به صورت تخصصی بپردازیم مقداری در مورد دستگیره های کابینت نیز صحبت کنیم. در خط های بالا به شما عزیزان گفتیم هنگام خرید دستگیره باید حساسیت زیادی را به کار ببریم دلیل اینکار این است که حتی کوچک ترین تفاوت بین دو دستگیره توانایی تغییر شکل کابینت را دارد. دستگیره علاوه بر کاربرد و زیبایی برای محافظت از روکش رویه درب کابینت شما هم هست بیشتر افرادی که در آشپزخانه هستند و در آنجا غذا درست میکنند دستشان روغنی است کاربرد دیگر دستگیره کابینت این است که از روغنی کردن سطح روی کابینت جلوگیری می کند. باما همراه باشید.

دستگیره طلایی کابینت-آیین کابینت

انواع دستگیره کابینت ممبران

دستگیره های کابینت ممبران یا دستگیره ها به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:
دکمه ایی (تک پیچ) : دستگیره های دکمه ایی همانطور که از اسمش پیداست به شکل دکمه است این نوع دستگیره در دنیای امروزی زیاد طرفدار خاصی ندارد به این دلیل که این نوع دستگیره ها در کمد دیواری های قدیمی و کابینت های قدیمی استفاده می شده اما امروزه این نوع دستگیره با مدل ها و شکل های بسیار مدرن وارد بازار شده که می تواند زیبایی کابینت شما را چند برابر کند. به این نوع از دستگیره های کابینت ممبران و بقیه کابینت ها تک پیچ هم میگویند به این دلیل که با یک پیچ بر روی درب کابینت مورد نظر نصب می شود. در هنگام خرید این نوع دستگیره ها باید توجه کنید که وقتی با دست این دستگیره را لمس میکنید دور آن دارای تیزی یا شکستگی خاصی نباشد به این دلیل که ممکن است به دست شما آسیب بزند. دستگیره کابینت ممبران که به شکل تک پیچ است ممکن است فقط دکمه ایی نباشد و به شکل های دیگر نیز تولید شود.
خطی (دو پیچ): دستگیره های خطی به دو صورت افقی و عمودی قابل نصب هستند این دستگیرها را اکثرا با دو پیچ نصب می شوند که در ابتدا و انتهای آن هستند این دستگیره بیشتر در کابینت ممبران ، کابینت های گلاس و کابینت فلزی بهتر دیده می شود به این دلیل که این نوع کابینت ها را زیبا تر نشان می دهد. این نوع دستگیره ها در بازار امروزی بسیار رایج هستند و بیشتر مردم به صورت عامیانه از این نوع برای دستگیره کابینت ممبران استفاده می نمایند همانطور که در بالا گفتم این دستگیره دارای دو سر است که هر دو سر آن پیچ می شود و دارنده این نوع از دستگیره کابینت ممبران میانه آن را میگیرند تا در را باز کنند. این محصول یکی از معدود محصول هایی است که به کابینت ام دی اف ، کابینت فلزی و از جمله دستگیره کابینت ممبران استفاده میشود و همخوانی بسیار خوبی را بر قرار کند.

نمونه دستگیره کابینت-آیین کابینت

جنس های دستگیره کابینت ممبران

دستگیره های کابینت ممبران میتواند جنس های مختلفی داشته باشد تا در قیمت ها و شکل ها و وزن های مختلف در معرض خرید شما عزیزان قرار بگیرد و شما در انتخاب درست و هماهنگ آن با دکوراسیون داخلی خود خرید کنید. همانطور که گفتم دستگیره کابینت ممبران دارای جنس های مختلف است که عبارتند از:
دستگیره کابینت ممبران با جنس سرامیکی: این نوع از دستگیره کابینت ممبران بسیار بروز است و در سال های اخیر خود را وارد بازار کرده که دارای مشتری های خاص است. دستگیره با جنس سرامیکی بیشتر در کار های کلاسیک به کار میرود. این دستگیره به صورت کامل از جنس سرامیک نیست به این دلیل که جاهایی که برای بستن به خود کابینت باید از فلز یا پلاستیک باشد تا راحت تر آن را بتوانیم نصب کنیم که بیشتر این جاها از فلز است و به رنگ نقره ایی یا طلایی است. بر روی این دستگیره میتوانید حکاکی هم انجام داد تا به زینت آن افزوده شود.
دستگیره کابینت ممبران با جنس برنجی : این نوع از دستگیره جزو پرکاربرد ترین ها است که درون کابینت ممبران ، چوبی و های گلاس استفاده میشود. این دستگیره با کابینت ممبران بسیار مورد اسفاده قرار میگیرد.
دستگیره کابینت ممبران با جنس چوبی: دستگیره کابینت ممبران چوبی باعث گرمی و دلچسب تر بودن محیط مورد نظر می شود اما به شکل کلی از این نوع از دستگیره در کابینت ممبران استفاده نمی شود. این دستگیره دارای مقاومت و ماندگاری بالا است و چون از چوب در آن استفاده می شود قیمت بسیار بالایی دارد.
دستگیره کابینت ممبران با جنس فلزی یا استیل: این نوع دستگیره ها در واقع از یک نوع آلیاژ است که زنگ نمیزند و بسیار در برابر فشار مقاوم است ، در برابر خط و خش هم مقاومت خوبی دارد. در کل در صنعت کابینت سازی و بقیه صنایع تقریبا بیشتر از استیل برای دلیل هایی که در خطوط قبلی آوردیم استفاده می کنند. از ویژگی های بسیار خوبی که می توان از استیل استفاده کرد این است که در رطوبت بسیار زیاد مقاومت خوبی دارد که هیچ جا مانند آشپزخانه دارای رطوبت نیست. دستگیره های فلزی که دارای رنگ نقره ایی است نیز زیاد به کار می رود.

دستگیره طلایی کابینت-آیین کابینت

حتما بخوانید: کابینت ممبران سفید

Telegram
WhatsApp