1. خانه
  2. مقالات
  3. کابینت فلزی جدید و شیک
کابینت فلزی جدید و شیک-آیین کابینت

کابینت فلزی جدید و شیک

کابینت فلزی جدید و شیک ،یکی از مهم ترین متریال مورد استفاده در کابینت ها درگذشته نه چندان دور فلز بوده است. فلز به علت قیمت مناسب و همچنین زمان ساخت و تولید در زمان کمتر طرفداران بیشماری پیدا کرده بود. یکی دیگر از مواردی که این کابینت فلزی مورد انتخاب قرار می دادند ظاهر مدرن  و همچنین داشتن رنگ های جدید بود . چون تا آن زمان تمام کابینت های تولید شده که از متریال چوب بوده  دارای رگ و ریشه چوب بودن و یک پترن و الگو یکسان پیروی می کردند برای همین می تواند یکی از دلایل محبوبیت این کابینت بوده باشد . این سبک از کابینت با استفاده از سه متریال ورق های فولاد، گالوانیزه و استیل برای تولید استفاده می کردند. فولاد و ورق های گالوانیزه به علت زنگ زدن و کم بودن مقاومت و حساس بودن به رطوبت کنار گذاشته شد و از استیل در بیشتر موارد استفاده می شد. بعد از مدتی بدنه کابینت را از فلز کار می کردند و درب ها  را از ام دی اف . در ادامه مطلب انواع مدل های کاینت فلزی را با هم می بینیم و باهم مقایسه می کنیم در  ادامه با آیین کابینت همراه باشید.

اجرای کابینت فلزی-آیین کابینت

قبل از شروع مقاله بهتر است به موارد زیر توجه کنید تا بتوانید یک کابینت فلزی جدید و شیک داشته باشید.

قبل از انتخاب هر نوع کابینتی باید تمامی جوانب  را در نظر بگیریم. از مهم ترین موارد دانستن مزایا و معایب و همچنین تمامی ویژگی های کابینت فلزی می باشد.

طراحی و اجرای کابینت فلزی-آیین کابینت

از مهم ترین مزایا فلز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقاومت بالا فلز در مقابل ضربه و شکستگی نسبت به چوب گفت این عامل هم به سبب خاصیت ارتجاعی آهن می باشد.

هزینه اجرا، ساخت و تولید فلز نسبت به ام دی اف  و چوب کمترمی باشد. اما در نظر بگیرید اگر از جنس استیل استفاده کنید  هزینه بسیار بالایی برای شما عزیزان دارد.

از دیگر مزایا هم می توان به نگهداری آسان، نظافت و تمیزکاری آسان، مقاوم بودن در برابر نفوذ حشرات اشاره کرد.

اجرای زیبا کابینت فلزی-آیین کابینت

از معایب این محصول  در کابینت فلزی جدید و شیک:

فلز به هیچ عنوان نباید در مقابل رطوبت قرار بگیرد
تنوع رنگی بسیار کم در بعضی از متریال های مورد استفاده
از مهم ترین مصارف این کابینت هم میتوان استفاده در ناهار خوری ها، رستوران ها، آشپزخانه های بزرگ، مراکز های بهداشتی و درمانی، آزمایشگاه ها اشاره کرد. این عامل هم به سبب استفاده هر نوع شوینده قوی و ضعیف در این کابینت می باشد. قابل ذکز می باشد در این مراکز از فلز استیل استفاده می شود و استیل در مقابل رطوبت بسیار مقاوم می باشد. البته هزینه بسیار بالایی در زمان بالاتر از چوب و ام دی اف دارد.

کابینتی که در تصویر بالا می باشد از ترکیب رنگ های مشکی ، قرمز و سفید می باشد. کاملا تناسب استفاده از رنگ را می توانید ببینید. در رابطه با این کابینت میشه گفت که در سبک مدرن اجرا شده است. بدنه این کابینت از فلز و درب ها از ام دی اف می باشد. رنگ های استفاده شده در این طراحی نیز فنیش مات دارد. در مورد دستگیره های این طراحی میتوان به دستگیره های مخفی اشاره کرد باعث این شده است طراحی به وجود آمده بسیار مدرن تر جلوه کند. در قسمت بعدی استفاده از نور های مخفی در کابینت های هوایی میباشد که با استفاده از این نور ها توانسته فضای این آشپزخانه کوچک را بسیار جذاب تر نشان دهد. مورد بعدی استفاده از صفخه کابینت با رنگ روشن می باشد در طراحی از صفحه کابینت با ضخامت پنج سانتی متری ام دی اف اشاره کرد.
فضای آشپزخانه بالا در نظر بگیرید بسیار کوچک می باشد و طراح هم از رنگ های تیره و مات استفاده کرده است. اما طراح با حفظ تناسب در کار توانسته به بهترین شکل ممکن از رنگ ها و این آشپزخانه کوچک استفاده کند.

در تصویر بالا می توانید یک کابینت فلزی جدید و شیک با ترکیب رنگ های سرومه ای ، قهوه ای، سفید و سبز را ببنید. این کابینت نیز در سبک مدرن اجرا شده است. در این کابینت نیز بدنه از فلز و درب ها در یونیت های زمینی  از ام دی اف و در یونیت هایی از فلز استفاده شده است . در طراحی نیز خبری از استفاده از دستگیره نمی باشد. در قسمت صفحه می توانید مشاهده کنید که از سرامیک استفاده شده و بصورت بوک مچ یعنی هم صفحه  هم بین کابینتی از یک متریال  استفاده شده است که تمامی رگه ها در امتداد یکدیگر می باشند. در میز کانتر یا جزیزه می تواتنید ببنید از سنگ طبیعی استفاده شده است که گرمای زیادی به این طراحی داده. در این طراحی که فضای کم احساس می شود به همین دلیل در جلوی میز کانتر ازمبل های چرمی استفاده شده تا بتوانند به راحتی آشپزخانه را به محیط پذیرایی وصل کنند تا از کمترین فضای موجود بهترین استفاده ببرند.

یکی طراحی شده است که چهره بسیار خاص و جذابی دارد. استفاده از ترکیب های رنگی طرح چوب و طوسی تیره می باشد که جلوه بسیار خاصی به طراحی  داده است . در این کابینت می توانید ببنید بدنه از فلز و مابقی اجزا از ام دی اف تشکیل شده. یک مورد قابل ذکز این می باشد که در موارد بالا گفته نشده این است که در فلز هم میتوانید از طرح چوب استفاده کنید. می توانید از برچسب هایی که با طرح چوب بروی درب بچسبانید که تنوع بسیار بالای نیز دارد و میتوانید زیبایی طرح چوب هم در یک آشپزخانه تمام فلزی داشته باشید. در این طراحی می توانید ببنید که به هیچ عنوان از دستگیره استفاده نشده است.در قسمت پشتی از شیشه برای درب های کمدی با یک نورپردازی زیبا استفاده شده است  ، توانسته هم فضایی برای دکوری و هم برای وسایل مصرفی ساخته شده باشد ودر قسمت بعدی می شود به یک میز ناهار خوری کوچک دو نفره اشاره کرد که میتوان برای خوردن میان وعده ها و …. لذت بخش باشد. در قسمت بعدی به نور می رسیم که میتوانیم ببینم نور طبیعی در این کابینت حرف اول را می زند . استفاده از نور طبیعی همیشه در آشپزخانه و بصورت کلی برای فضای دکوراسین داخلی توصیه می شود .چون هم باعث زیبایی و هم طراوت در خانه می شود. در قسمت دیگر می شود به لوستر در قسمت بالایی اشاره کرد که با یک رنگ خاص توانسته جذابیت خوبی برای سقف ایجاد کند.در ادامه مطلب همراه ما باشید.

Telegram
WhatsApp