1. خانه
  2. مقالات
  3. مدل کابینت آشپزخانه کوچک
مدل کابینت آشپزخانه کوچک

مدل کابینت آشپزخانه کوچک

مدل کابینت آشپزخانه کوچک ، میشه گفت پس از افزایش جمعیت و همچنین گران شدن خانه ها سازنده ها مجبور به کوچک کردن متراژ خانه کرده است . که آشپزخانه هم شامل این موضوع شده است. آشپزخانه ها در خانه کوچک به گونه باید طراحی شود که جزوی از اتاق نشیمن و پذیرایی شود تا علاوه بر زیبای و کم جا بودن زیبایی خاصی نیز به محیط طراحی بدهد. امروز در این مقاله قصد داریم  راجب آشپزخانه کوچک و کابینت این نوع محیط با شما عزیزان صحبت کنیم . همناطور که می دانید کابینت باعث می شود که آشپزخانه ما نظم بسیار خوبی پیدا کند تا هیچ بهم ریختگی در آشپزخانه خود نداشته باشیم. از دیگر موارد میشود گفت زمانیکه خانه شما متراژ کمی داشته باشد. کابینت و میز جزیره می تواند زیبایی دو چندانی به محیط خانه شما بدهد. البته تو این مقاله میگوییم که از چه متریال و از چه سبک هایی استفاده کنیم که علاوه بر قیمت مناسب ، زیبایی بی نظیری به خانه شما بدهد. در ادامه همراه آِیین کابینت باشید.

کابینت نئو کلاسیک کوچک-آیین کابینت

انواع سبک ها در مدل کابینت آشپزخانه کوچک

از مهم ترین موارد در انتخاب یک کابینت مناسب برای آشپزخانه این می باشد که در اولین قدم یک سبک را در نظر بگیریم . از مهم ترین این سبک ها مدرن، نئوکلاسیک و کلاسیک اشاره کرد.که هر کدام را میتوانید طبق شرایطی که در آشپزخانه خود دارید مورد انتخاب و استفاده قرار دهید. البته بیشتر موارد در آشپزخانه با متراژ کم از سبک مدرن با رنگ های روشن استفاده می شود. در ادامه به توضیح هر کدام می رسیم .

کابینت دو رنگ کوچک-آیین کابینت

سبک کلاسیک در مدل کابینت آشپزخانه کوچک

کلاسیک یکی از سبک هایی می باشدکه میتوانید برای آشپزخانه کوچک خود مورد استفاده قرار دهید. کلاسیک مدل های مختلفی و متریال های مختلفی دارد که میتوانید مورد استفاده قرار دهید. چوب و ام دی اف از جمله این متریال ها می باشد. البته می توانید از پی وی سی ، روکش چوب و رنگ نیز استفاده کنید. از مهم ترین مواردی که باید دقت بسیار زیادی در زمان انتخاب این طراحی  داشته باشیم ، داشتن نور طبیعی بسیار مناسب می باشد و همچنین متراژ مناسب . چون سبک کلاسیک دارای دریایی از جزئیات می باشد و برای نشان دادن این جزئیات باید نیاز به نور و همچین فضای کافی آن دقت داشته باشیم . البته اینک بگوییم واقعا برای آشپزخانه دو یا سه متری کلاسیک اصلا انتخاب مناسبی نمی باشد.

کابینت سفید کوچک-آیین کابینت

سبک نئوکلاسیک در مدل کابینت آشپزخانه کوچک

نئوکلاسیک از ترکیب و سبک مدرن و کلاسیک به وجود آمده است . این طراحی نظم تعادل و تقارن را از سبک کلاسیک وسادگی و کاربردی بودن را از مدرن به ارث برده است. آیا به نظرتون میشه سبک نئوکلاسیک را برای آشپزخانه کوچک به کار برد ؟ نظر ما چیه؟ بله میشه کابینت نئوکلاسیک را برای متراژ های کوچک نیز به کار برد. اما در نظر بگیریم آشپزخانه کوچک از نظر ما به چه شکل می باشد. شما فرض کنید یک آشپزخانه ۳ در ۲ دارید.آیا میشه؟ بله شما می توانید با انتخاب یک طرح ساده یک سبک نئوکلاسیک برای آشپزخانه کوچک خود داشته باشید تا به بهترین نتیجه ممکن برای طراحی خود برسید. از نظر رنگی هم این سبک شامل تمامی طیف های رنگی میشود. البته بهتر ست در نظر بگیریم که رنگ های روشن می تواند کمک خوبی به طراحی ما بکند. در ادامه درباره تمامی مدل های رنگی با شما عزیزان صحبت میکنیم.

سبک مدرن در مدل آشپزخانه کوچک

میشه گفت بهترین انتخاب برای شما عزیزان با توجه به سادگی و کاربردی بودن این سبک و همچنین قیمت بسیار مناسب تر نسبت به سبک های دیگر اشاره کرد. در این سبک میتوانید در مدل های مختلف ام دی اف مانند هایگلاس، ملامینه، لامی گلاس و …. استفاده کرد. سبک مدرن دارای طیف های مختلف رنگی هم براق و هم  مات می باشد. زمانی کابینت مدرن برای آشپزخانه کوچک خود انتخاب می کنید که از این موضوع مطمئن هستید که با استفاده از نور مصنوعی هم می توانید به راحتی کمبود نور طبیعی را در آشپزخانه خودجبران کنید. خلاصه میشه گفت بهترین انتخاب ممکن با توجه به این که هم هزینه مناسبی دارد و هم سادگی هم جذابیت بسیار دارد.

ترفند های مدل کابینت آشپزخانه کوچک

همیشه در هر کاری ترفند ها باعث می شود که کار ما بسیار آسان تر شود. زمانی که شما عزیزان آشپزخانه با متراژ کم دارید می توانید با اندکی هزینه و با استفاده یراق های خاص مقدار فضای مورد استفاده خود را افزایش دهید. از دیگر ترفند ها می شود به آشپزخانه های مخفی اشاره کرد. زمانی که از این سبک استفاده می کنیم ، فضای بیشتری در اختیار داریم و باعث میشود که از مابقی بخش های آشپزخانه خود به درستی استفاده کنیم.

نورپردازی در مدل کابینت آشپزخانه کوچک

همیشه نور توانسته با استفاده در جای مناسب زیبایی بی نظری به طراحی هر محیطی به ما بدهد. شما نمای ساختمان را در نظر بگیرید زمانی که از نوپردازی در نما استفاده شد به زیبایی نمای ساختمان کمک زیادی کرد .پس نورپردازی می تواند کمک بسیار زیادی به ما بکند. که میتوان به نورهای سفید و آفتابی، لوستر و نور های خطی اشاره کرد.
در تصویر کابینت بالا می توانید ببنید که از لوستر در بالای کانتر تاپ استفاده شده است و در سمت چپ تصویر نور مخفی در کابینت های هوایی کار شده است.

در تصاویر بالا  همانطور که می بینید آشپزخانه هایی را می بینیم که دارای عرض کم هستند و طول زیادی دارند. در مدل های بالا سبک نئوکلاسیک را داریم . اما مهم ترین نکته ای که توجه ما رو به خودش جلب  میکند داشتن نور طبیعی بسیار مناسب می باشد .

کابینت های گلاس ، مناسب برای آشپزخانه های کوچک

یکی از بهترین متریال های مورد استفاده که میتوانید برای کابینت آشپزخانه کوچک خود مورد استفاده قرار دهید .استفاده از متریال ، های گلاس می باشد. رنگ براق مورد استفاده با داشتن خاصیت بازتاب نور و بسیاری دیگر از موارد می تواند فضایی که در اختیار شما قرار گرفته است بزرگتر نشان داده شود. مخصوصا که اگر از رنگ سفید برای آشپزخانه خود استفاده کنید.
نکته: استفاده از میز جزیره یا همان کانتر تاپ به ما کمک می کند تا از کمترین فضا بهترین استفاده ببریم. زمانی که از میز کانتر در طراحی خود بکار می برید میتوانید از کابینت زمینی و یا کشو استفاده کنید تا  از کمترین فضا بهترین کاربری را داشته باشیم .

نکاتی که بایستی در انتخاب مدل کابینت آشپزخانه کوچک در نظر بگیریم:

بهتر است از رنگ های روشن مثل طوسی، سفید، کرم انتخاب کنیم تا فضای مورد نظر را بزرگتر نشان دهد و همچنین انرژی بیشتری به ما می دهد.
می توانیم با استفاده از نور های طبیعی و مصنوعی فضای که داریم را زیبا تر نشان دهد .
اگر نیاز دارید که از سبک کلاسیک استفاده کنید و ابزار و منبت داشته باشید، بهتر است از سبک نئوکلاسیک استفاده کنید .
در رابطه با جمله بالا میشه گفت بهتر است کابینت به شکل و طراحی ساده باشد.
بهتر است از کمترین جا بهترین استفاده را کنیم. سعی کنیم ارتفاع کابینت ها را تا سقف ادامه دهیم.
بهتر است از دستگیره های ساده و تک پیچ استفاده کنیم .
بهتر است از رنگ های براق استفاده کنیم تا به بهترین حالت ممکن برسیم .
می توانیم برای داشتن فضای بهتر از یراق و سوپر مارکت های خاص استفاده کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم.

Telegram
WhatsApp