1. خانه
  2. مقالات
  3. جدیدترین مدل های کابینت
جدیدترین مدل های کابینت-آیین کابینت

جدیدترین مدل های کابینت

جدیدترین مدل های کابینت،به نظرتون چه نکاتی باعث میشه مدل های مختلف کابینت آشپزخانه به وجود بیاید؟ نظر کارشناسان آیین کابینت نیاز های مختلف و کاربرد های متفاوت باعث به وجو آمدن مدل های مختلف و طراحی متفاوت می شود.همیشه در هر طراحی آشپزخانه با باید چند مورد در نظر داشت.چه مقدار فضای برای اجرای کابینت داریم؟از چه متریال و چه سبکی از کابینت می خواهیم مورد استفاده قرار دهیم؟کاربرد در ذهن خود برای آشپزخانه خود در نظر داریم.در ادامه مطلب تمامی موارد گفته شده برای شما عزیزان توضیح می دهیم تا به بهترین نتیجه ممکن در انتخاب خود برسید.
کاببینت برای طراحی و ساخت به ۳ بخش تقسیم می شود.

3 بخش مهم در طراحی و ساخت کابینت-آیین کابینت

درب،صفحه کابینت،یراق

درب:برای خلق مدل های مختلف کابینت اصلی ترین عنصر استفاده از طراحی ها مختلف درب می باشد.در این بخش می توانیم از و متریال چوب و ام دی اف استفاده کنیم.البته توصیه ما به شما ام دی افد می باشد زیرا هم مراقب و هم هرینه کمتری نیاز داردنسبت به چوب.در بخش علاوه بر ابزار خاص می توانیم از رنگ متفاوت نیز استفاده کنیم تا به آن طراحی مد نظر خود برسیم.درب کلا به سه دسته مدرن،نئوکلاسیک و کلاسیک تقسیم می شود.
صفحه کابینت:یکی از پر کاربرد ترین بخش های آشپزخانه صفحه کابینت می باشد.پس می بایست در این بخش توجه خواستی داشته باشم.از متریال های که میتوانید در این بخش مورد استفاده قرار دهید میتوان به سنگ طبیعی،کوارتز،مارمونایت،کورین،اس پی ال و …. اشاره کرد.هر کدام از متریال های گفته اگر در جای مناسب و رنگ مناسب استفاده شود می تواند بهترین نتیجه ممکن را برای شما به وجود آورد.
بین کابینتی: دیگر عنصری مه باعث زیبای دوچندان آشپزخانه شما می شود استفاده از یک بین کابینتی مناسب می باشد.در نظر داشته باشید بین کابینتی تنها عنصری می باشد زمانی که مهمان در اتاق پذیرایی و نشمین است دید کاملی نسبت به آن دارد.این عنصر نیز انواع مختلفی دارد که میتوانید مورد استفاده قرار دهید.اما یک نکته ناگفته وجود دارد آن هم این است میتوانید صفحه کابینت و همچین بین کابینتی در فرآیند بوک مچ با یکدیگر ست کنید و جذابیت بی نظیری برا آشپزخانه خود به وجود بیاورید.
یراق:یکی دیگر از قسمت های که میتواند برای آشپخانه شما جذابینت ایجاد کند استفاده ار یراق های خاص با بهترین کیفیت می باشد.که زیبایی دو چندانی به شما می دهد.

کابینت کلاسیک جدید-آیین کابینت

جدیدترین مدل های کابینت کلاسیک

در بخش نیز می توانید ار دو متریال چوب و ام دی اف استفاده کنید.فقط میباست در چهار چوب طراحی کلاسیک پیش برویم.داشتن ابزار و منبت در بار همیشگی در سبک کلاسیک می باشد.برای ایجاد مدل های جدید این نوع کابینت میتوانیم از ابزار جدید استفاده کنیم تا تفاوت بین کابینت را ایجاد کنیم.یا میتوانیم از ترکیب منبت ها با یکدیگر یک طرح جدید و متفاوت ایجاد کنیم تا بتوانیم به یک ایده جدید در طراحی برسیم .استفاده از رنگ در تمامی مدل های کابینت میتواند کمک فراوانی به ما بکند تا انتخاب مناسبی داشته باشیم.

کابینت مدرن جدید-آیین کابینت

جدیدترین مدل های کابینت مدرن

امروز به دلایل تغییرات در سلیقه و همچنین توجه کردن به کاربرد طرفداران بسیاری دارد.از مهم ترین ویژگی سبک مدرن سادگی و کاربردی بودن آن می باشد.تفاوت سبک مدرن با طراحی کلاسیک و نئوکلاسیک نداشتن ابزارو منبت می باشد در این سبک درب ها بصورت فلت می باشد.تنوع رنگی وهمچنین تنوع در متریال از مزایا این سبک از طراحی میباشد.

جدیدترین مدل کابینت ام دی اف

 همنطور که همگی میدانید ام دی اف انواع مختلفی دارد،مانند ملامینه،هایگلاس،برجسته و فوق برجسته که هر کدام که مد نظر شما باشد مورد استفاده قرار دهید.از مزایا کابینت ام دی اف می شود مقاومت در برابر حشرات و همچنین مقاومت در رطوبت اشاره کرد.از ام دی اف میتوانید به عنوان بدنه نیز استفاده کنید و در طی سالیان از انتخاب این متریال راضی باشید.از انواع ان دی اف میتوان به ملامینه اشاره کرد.این متریال با داشتن تنوع رنگی بالا در طرح های چوبی و ساده در حالت های براق،مات و چرمی می باشد در بیشتر کد های رنگی خود می باشد.

جدیدترین مدل های کابینت هایگلاس

یکی از معروف ترین نوع کابینت های گلاسی می باشد.ام دی اف های گلاس بر خلاف چیزی که در ذهن ما می باشد به این شکل نیست که فقط و فقط براق باشد این ام دی اف ها در حالت مات و سوپر مات نیز موجود می باشد.تنوع رنگی در این متریال نیز بالا می باشد هم شانل طرح های چوب و هم ساده می باشد که میتوانید طبق نیازی که دارید از آن استفاده کنید.از معروف ترین برند های تولید این نوع ام دی اف می توان به شرکت ای جی تی،ایلدیز و … اشاره کرد.

جدیدتری مدل های  کابینت نئوکلاسیک

نئوکلاسیک تلفیقی از دو سبک مدرن و کلاسیک میتوان این نوع طراحی یکی از شاه کارهای مهندیس طراح نامید.این سبک ویژگی های بین مدرن و کلاسیک دارد از مهم ترین این ویژگی ها میتوان به سادگی و کاربردی بودن و همچنین شیک و لاچکری بودن این طرح اشاره کرد.سبک نئوکلاسیک بیشتر در آشپزخانه های مورد استفاده قرار میگیرد که فضا و نور مناسب داشته باشد.از تنوع رنگی این سبک از طراحی مب شودگفت هم میتوانید از رنگ های پلی اورتان و هم از روکش پی وی سی برای درب ها استفده کنید.البته یک پارچگی رنگ زیبای و سادگی بی نظیری به سبک می دهد .اما اگر در این مدل به دنبال طرح چوب می گردید بهترین انتخاب برای شما میتواند روکش های پی وی سی باشد.در نظر داشته زمانی از رنگ پلی اورتان استفاده می کنید هزنه بالا تری نسبت به پی وی سی در نظر داشته باشید.
اگر محیط و  فضای مناسبی دارید حتما این نوع طراحی به شما عزیزان پیشنهاد می شود.یک حرف خوب هم از طرف آیین کابینت داشته باشید بهتر است دکوراسیون داخلی کلی منزلتان نیز نئوکلاسیک انتخاب کنید تا زیبایی بی نهایتی تجربه کنید.

 جدیدترین مدل های کابینت ممبران

هر شخصی ایرانی یک بار اسم کابینت ممبران به گوشش خورده است.در این مدل از ام دی اف های یک رو خام برای ارجای ابزار و منبت استفاده می شود و روکش پی وی سی را با استفاده از دستگاه وکیوم و چسب بر روی ام دی اف پرس می کنند.در این سبک هم در انتخاب  رنگ هیچ محدودتی ندارید اما در نظر داشته باشید بیشتر روکش ها طرح چوب می باشند.از مزایا این طراحی میتوان به شبیه بودن به متریال چوب اشاراه کرد.

Telegram
WhatsApp