1. خانه
  2. مقالات
  3. انواع صفحه کابینت
انواع صفحه کابینت-آیین کابینت

انواع صفحه کابینت

انواع صفحه کابینت ، خوب با یک نگاه به بازار می توانیم بفهمیم چه متریل هایی برای صفحه کابینت وجود دارد. از جمله این صفحات عبارتند از : ام دی اف،اچ پی ال، کورین، کوارتز، سرامیک، سنگ طبیعی که هر کدام را طبق نیاز و هزینه ای که می خواهید انجام دهید میتوانید مورد استفاده قرار دهید. مهم ترین موضوع در انتخاب متریال مورد نظر دانستن ویژگی ها ، مزایا و معایب هر کدام ازاین صفحات می باشد. به عنوان مثال وقتی صحبت از سنگ طبیعی می شود باید توجه کنیم از چه نوع سنگ طبیعی می خواهیم استفاده کنیم .مرمریت، گرانیت، مرمر،کوارتزیت کدام ؟ هرکدام دارای ویژگی ها خاص خود هستند. مرمریت جذب آب دارد، گرانیت رنگ های تیره دارد. مرمر و کوارتزیت هزینه بالایی دارد. از طرفی مرمریت هزینه کمتری داردو زیبایی بیشتر. از طرفی گرانیت تمام ویژگی های و استاندارد رویه کابینت را دارد. از طرف دیگر مرمر و کوارتزیت علاوه بر استاندارد رویه کابینت خاصیت عبور نور را دارد. در ادامه همراه آیین کابینت باشید تا ویژگی ها و موارد را برای  شما عزیزان توضیح دهیم.

قبل از شروع به باید بگویم که چگونه می خواهیم این صفحات را بررسی کنیم.

تمامی متریال های مورد استفاده را برای شما بیان می کنیم
ویژگی های تمامی متریال ها به شما عزیزان می گوییم
هر کدام از این متریالها مناسب برای چه کابینتی می باشد.
انواع رنگ های موجود
و تمامی موارد که نیاز است بدانید
بریم دنبال ادامه مطلب
صفحه کابینت ام دی اف

این صفحات جزو  پر طرفدارترین متریال مورد استفاده در بازار می باشد و این صفحات نیز انواع مختلفی دارد. از مهم ترین ویژگ های این متریال می توان به مقاومت نفوذ آب،خط و خش و … اشاره کرد یکی از معایب این مدل این می باشد که زمانی آب به مغزی ام دی اف نفوذ کند باعث پوسیدگی و از بین رفتن این صفحات می شود. از طرفی لبه ها این صفحات هیچگونه ابزاری نمی پذیرد و نمی توانید برای سبک هاب کلاسیک و نئوکلاسیک مورد استفاده قرار دهید. اما تنها عاملی که این صفحات را از مابقی متریال ها جدا می کند قیمت بسیار مناسب آن می باشد.

صسفحه کابینت کورین-آیین کابینت

انواع صفحه کابینت کورین

نامی که برای شما عزیزان آشنا می باشد قطعا کورین می باشد. زمانی این متریال وارد بازار کشور شد ، به علت داشتن سطح یکپارچه و انحطاف پذیر مورد توجه بسیاری از مشتریان و طراحان قرار گرفت. این محصول تنوع رنگی بسیار بالایی از رنگ های روشن و تیره دارد .در این محصول به هیچ عنوان نمی توانید نگران رنگ باشید. در قسمت بعدی در مورد کورین میشه گفت مناسب برای تمامی سبک های کابینت مانند: کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن می باشد. از ویژگی های مهم این محصول میشه به ضد آب بودن، مقاوم بودن در برابر لکه، ابزار خور بودن، آنتی باکتریال، مقاوم در برابر اسید های خانگی و بسیاری دیگر نام برد . در چند سال اخیر واردات کورین به کشور ممنوع شده است و تمامی کورین های موجود در بازار ایرانی می باشد. از نظر کیفی تولیدات اولیه این محصول به هیچ عنوان خوب انجام نمی شد ولی امروزه این محصولات بسیار خوب شده اند و در بهترین حالت ممکن تولید می شوند. از بهترین شرکت های تولید در ایران می شود به روکان استون ، تیسان، اورانوس و …. اشاره کرد و از برند های خارجی میتوان به ال جی، سامسونگ، هنکس و … اشاره کرد که موجودی محصولات وارداتی بسیار اندک می باشد. ضخامت های شیت های کورین ۱۲ میلی متر می باشد.
از دیگر موارد که باید در نظر داشته باشید این می باشد زمانی که محصولات خارجی را برای منزل خود استفاده می کنید اگر قسمتی شکست و با اینکه خواستید اندکی به صفحه های کابینت خود بی افزاید دچار مشکل می شوید.بهتر است در انتخاب خود اندکی دقت کنیم.

حتما بخوانید: صفحه کابینت کورین

صفحه کابینت کوارتز-آیین کابینت

انواع صفحه کابینت کوارتز

کوارتز یکی از بهترین صفحاتی می باشد که میتوانید برای آشپزخانه خود مورد استفاده قرار دهید. کوارتز نزدیک به سنگ طبیعی می باشد. حدود ۹۳ درصد این محصول از سیلیس و مابقی از چسب، پودر رنگ و … تشکیل شده است. این محصولات دارای ویژگی های بسیار مناسبی می باشند و به راحتی می توانید برای خانه خود این محصولات را با خیال کاملا آسوده استفاده کنید . از مهم ترین ویژگی ها می توان به ضد آب بودن، ضد لک بود، طول عمر زیادو به هیچ عنوان تغییر رنگ نمی دهد، مقاوم در برابر اسید های خانگی، ضد خش بودن، ابزار خور بودن، دارای تنوع رنگی بسیار بالا، مناسب برای تمامی مدل های کابینت در همه سبک ها و بسیار از ویژگی های دیگر.از بزرگترین و بهترین برند های تولید کوارتز می توان به شرکت فلات سنگ آسیا، کایند استون، برد استون که شرکت های داخلی تولید کوارتز می باشند .از معروف ترین برند های خارجی می توان به سایلستون، ام اس آی، هنکس و بسیاری از برند های دیگر اشاره کرد. یک نکته اینجا بگوییم که به علت تولید کوارتز در کشور دیگر این محصول وارد کشور نمی شوند اما تعداد محدودی از محصولات سایلستون در کشور وجود دارد که با داشتن قیمت بالا و همچین تکمیل نبودن در صورت استفاده دچار مشکل می شوید. ضخامت های صفحات کوارتز ۱۲،۲۰،۳۰ میلی متر می باشد.

صفحه کابینت سرامیک-آیین کابینت

انواع صفحه کابینت سرامیک

زمانی که نام سرامیک را می شنوید کف ساختمان یا دیوار در ذهن شما خطور می کند اما اصلا به این شکل نیست. سرامیک های مورد استفاده در کابینت پرسلان نام دارد.معنی پرسلان این می باشد که سرامیک در فرآِیند پخت در  دما و فشار بالاتری قرار می گیرد و همچنین مراحل پخت بیشتری دارد. ضخامت این سرامیک ها ۱۲ میلی متر می باشد. از مهم ترین ویژگی سرامیک پرسلان میشه به ضد خط و خش بودن، آنتی باکتریال بودن و همچنین مقاومت بسیار بالا در برابر شک حرارت و حرارت مستقیم از مهم ترین مواردی می باشد که می توانید این متریال را انتخاب کنید. از مهمترین معایب این متریال می شود به ابزار خور نبودن این محصول اشاره کرده. سرامیک به علت خشک بودن هیچگونه ابزاری را نمی پذیرد و نمیتوانید این متریال را برای کابینت کلاسیک استفاده کنید البته در بخش نئوکلاسیک اگر نیاز به ابزار ندارید می توانید استفاده کنید. از معروف های ترین سرامیک های داخلی و خارجی می توان به راک، زیگما، پالرمو اشاره کرد .

انواع صفحه کابینت سنگ طبیعی

یکی از زیبا ترین متریال ها و بهترین متریالها برای اجرای بر روی صفحه کابینت میباشد اما فقط باید در انتخاب آن دقت کرد. هر نوع سنگی را نمیتوان برای کانتر مورد استفاده قرار داد. سنگ های طبیعی به چند دسته تقسیم می شود که مهم ترین آن ها که به شکل اسلب در بازار موجود می باشد می توان به مرمریت، گرانیت و کوارتزیت اشاره کرد. خوب ویژگی های هر کدام را با هم بررسی میکنیم با ما همراه باشید .

مرمریت:از مهم ترین ویژگی های این سنگ می شود به تنوع رنگی بسیار بالا در طیف های رنگی روشن و تیره، جذب آب بسیار بالا این محصول، جذب لکه، مقاوم نبودن در برابر اسید های خانگی و بسیار دیگر موارد .یک مثال برای شما بزنم رمانی که شما چایی میل می کنید زیر لیوان به علت گرمای چایی بخار می کند . بخار ایجاد شده باعث ایجاد لکه بر روی سنگ می شود. از این رو به هیچ عنوان توصیه نمی شود از آن استفاده کنید. نکته :یادمان رفت بگویم این متریال قیمت بسیار مناسبی دارد به مراتب از بعضی از محصولات کوارتز و کورین نیز ارزان تر می باشد.

گرانیت: میشه گفت یکی از مناسب ترین محصولاتی می باشد که برای  صفحه کابینت میتوان استفاده کرد ، کاملا ویژگی های یک صفحه کابینت را دارد، کاملا ضد آب، ضد لکه، مقاوم در برابر خش، مقاوم در برابر حرارت مستقیم و شوک حراراتی و بسیاراز ویژگی های دیگر . از معایب این محصول نیز می توان گفت طیف رنگی این محصول بیشتر تمایل به تیره دارد.رنگ های روشن زیادی وجود ندارد که بتوانید مورد استفاده قرار دهید این محصول نیز در ضخامت های ۲ الی ۳ سانتی متر موجود می باشد. البته ضخامت یک سانتی متری این محصول نیز تولید اما موفقیت چندانی نداشت. از بزرگترین شرکت های تولید کننده سنگ گرانیت در کشور را میتوان بهکوشان نامید.

کوراتزیت: این محصول جزو محکم ترین سنگ های موجو در بازار می باشد . این محصول به هیچ عنوان جذب آب ندارد. تمامی ویژگی های صفحه کابینت را دارد. یک ویژگی این محصول که با دیگر محصولات متمایز می کند خاصیت عبور نور می باشد.

انواع صفحه کابینت مارمونایت

یکی دیگر از محصولاتی که از ترکیب دو محصول کوارتز و کورین ساخته شده است مارمونایت می باشد . ضخانت مارمونایت ۱۲ میلی متر می باشد که ۱۱ میلی متر آن کورین و یک میلی متر آن کوارتز می باشد. این محصول در ۱۲ رنگ تولید شده است که از معروف ترین کد های آن رادیانت امرالد می باشد که خاصیت جذب نور دارد.

انواع صفحه کابینت اس پی ال

دیگر متریال مورد استفاده می توان اس پی ال نام برد. به گفته شرکت وارد کننده این محصول ساخت ایتالیا می باشد. تمامی ویژگی های یک صفحه کابینت را دارد. ضخامت این محصول نیز ۱۲ میلی متر می باشد. کاملا خاصیت ابزار خوری دارد و تنوع رنگی خوبی نیز دارد . از فنیش سطحی آن محصول نیز می توان به براق، مات و چرمی اشاره کرد.

حتما بخوانید: کابینت

منبع : کابین نت

Telegram
WhatsApp